Forum Klimatyzacja
pomoc potrzebna przy wyborze :) - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: pomoc potrzebna przy wyborze :) (/showthread.php?tid=725)



pomoc potrzebna przy wyborze :) - kroopkaa - 2007-07-24

Witam

Jestem całkowitym laikiem w kwestii klimatyzacji a chcę zamontować sobie takie coś w mieszkaniu.
Zielonego pojęcia nie mam na co zwracać uwagę przy zakupie.

Nie chcę jakieś supermarketowej tandety (zakładam koszt z montażem coś koło 3000 do 3500 zł).

Czy możecie mi coś polecić do pokoju o pow. 23 m2 ale wysykości prawie 4m?

Na jakie parametry techniczne mam patrzeć ?

z góry bardzo dziękuję za pomoc Smile


pomoc potrzebna przy wyborze :) - Kpluta - 2007-07-24

Witam.

Zajmuje sie na codzień sprzedażą klimatyzatorów i systemów wentylacyjnych więc z chęcią pomoge.

Postaram się dobrac urządzenie dla ciebie i przedstawić sprawe tak, żebys zmiescił sie w 3500 zł.

Więc,
klimatyzator dobiera się na podstawie objetosci pomieszczenia gdzie ma funkcjonowac urzadzenie. W twoim przypadku pomieszczenie ma 92 m3 (przy wymiarach jakie podałeś czyli 23 m2 powierzchni i 4 m wysokości).
Do takiego pomieszczenia będzie potrzebne urządzenie o mocy chłodzacej ok. 3,6 - 3,7 kW (objętosć pomieszczenia należy wymnożyć przez 0,04 kW aby otrzymać potrzebną moc urządzenia na dane pomieszczenie). Możesz kupić słabsze urządzenie, ale gwarantuje tobie, że przy dużych upałach urządzenie nie zdoła schłodzic pomieszczenia i będa to pieniądze wyrzucone w błoto. Odradzam również montowanie klimatyzatora przenośnego. Pobierają one dużo prądu, są głośne i nie estetycznie wyglądają. Polecam tobie jednostę ścienną. Składa sie ona z dwóch elementów: parownika (urzadzenia wewnetrznego) oraz skraplacza (jednostki zewnętrznej). Jeżeli mieszkasz w bloku to musisz miec zgode administratora budynku na powieszenie jednostki zewnętrznej. W domku jednorodzinny takiego problemu nie ma.
Jednosta zewnętrzna i wewnętrzna muszą być połączone ze sobą miedzianymi rurkami, którymi będzie przepływał freon oraz kabłem od sterowania. Więc te rzeczy musisz wliczyc w koszta. ( w przypadku firmy gdzie ja pracuje cena montazu wraz z potrzebnymi rurkami i kablami do dlgości instalacji 15m wynosi 1400 zł. Taniej się już nieda, chyba że uda ci się znaleść kogoś kto by to zrobił taniej).
A zatem tak jak wcześniej pisałem proponował bym tobie urządzenie ścienne marki FUJITSU, YORK'a lub SINCLAIR'a.

FUJITSU
moc: CHŁ:3,3 kW GRZ:4,0 kW
cena: 2 420 + montaż 1400 = 3 820 zł ( może nie wyrobić przy duzych upałach)

moc: CHŁ:4,3 kW GRZ: 4,8 kW
cena: 4028 + montaż 1400 = 5428 zł


Sinclair
moc: CHŁ:3,8kW GRZ:4,2 kW
cena: 1460 + montaż 1400 = 2860 zł

York
moc: CHŁ:3,5 kW
cena: 2312 + montaż 1400 = 3712 zł.


Przedstawiłem tobie przykładowe oferty modeli klimatyzatorów z górnej pólki. Wiodący jest oczywiście FUJITSU, ale najdroższy, Jednak za tą ceną kryje się 5 lat gwarancji i znikoma awaryjność. W przypadku YORK'a i SINCLAIR'a gwarancja opiera na 3 lata a z awarajnyścią tych urzadzeń nie ma wielkiego problemu. Zdaża sie żadko kiedy. Jezeli zależy tobie żeby zmieścić sie w 3500 zł to polecam SINCLAIR'a. Natomiast na jak najwyższej jakośći to polecam FUJITSU. Jednak sądze, żę sinclair spokojnie wystarczy na twoje potrzeby.
( cena 1400 zł za montaż opiewa tylko na rurki miedziane i prewody. trzeba by doliczyc do tego korytka żeby wszystki było schowane i niewidoczne. Cena koryt w ktorej zmieszczą się wszystkie przewody to 29 zł za 2m- jest to cena z castoramy)

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiem.
możesz też napisać też bezpośrednio do mnie: kpluta@uni-klima.pl


Krzysztof Pluta


pomoc potrzebna przy wyborze :) - kubowy - 2007-07-24

skąd jesteś


pomoc potrzebna przy wyborze :) - Kpluta - 2007-07-24

A kogo sie pytasz kubowy?? mnie czy kroopkaa??


pomoc potrzebna przy wyborze :) - kubowy - 2007-07-24

Kropka jak zachodniopomorskie okolice koszalina to mogę pomóc


pomoc potrzebna przy wyborze :) - sputnik - 2007-07-24

"Kpluta" a jak dobierzesz klimatyzator jak się okaże że facet mieszka na poddaszu


pomoc potrzebna przy wyborze :) - ad_cz - 2007-07-24

Ciekawe informacje, jakoś do tej pory uważałem że klimatyzator dobiera się na podstawie zysków ciepła, A poza tym to z tą górną półką to mocno przesadziłeś. To są urządzenia racześ średniej półki.


pomoc potrzebna przy wyborze :) - kroopkaa - 2007-07-25

Witam

Dziękuję za odpowiedź

Żeby to wszystko uściślić - mieszkanie w starej kamienicy ale zapewne z zamontowaniem jednostki zew. nie powinno być kłopotu ze strony administracji.
Gorzej jeśli chodzi o sam montaż.

Jak widać po wysokości mieszkania - jest dosyć wyskoko - 2 piętro - a dodatkowo ciężko jest podjechać jakimś podnosnikiem etc gdyż pod oknami jest trawnik Sad - chyba że ktoś odważny spuści się na jakiejś linie czy coś.

Co do samego sprzętu chodzi mi głównie o to by było w miarę wydajne ale i ciche. Właśnie myślałam o czymś takim że jedna część gdzieś nad drzwiami a to co byczy Smile - za oknem Smile

Jestem z W-wy więc jeśli ktoś ze znawców tematu również to chętnie ew. ktoś ode mnie umówi się na ew. spojrzenie okiem fachowca na problem Smile w rzeczywistości


pomoc potrzebna przy wyborze :) - DonAndress - 2007-07-25

A co powiecie na temat klimatyzacji LG albo Samsung?

U mnie w gre wchodzi jedynie klimatyzacja przenosna, z uwagi na spoldzielnie.
Do schlodzenia mam pomieszczenie o objetosci ok 60-70m3 (nie wiem ile dokladnie bo to poddasze ze scietym pod roznymi katami dachem).

Co mozecie polecic? Jak dobrac klime?


Chcialbym sie zmiescic w kwocie do 2500zl, o ile to mozliwe...


pomoc potrzebna przy wyborze :) - mruczus - 2007-07-25

kroopkaa napisał(a):Witam

Dziękuję za odpowiedź

Żeby to wszystko uściślić - mieszkanie w starej kamienicy ale zapewne z zamontowaniem jednostki zew. nie powinno być kłopotu ze strony administracji.
W nowym bloku administracja nie zezwoliła mi na montaż ani anteny satelitarnej ani klimatyzatora na elewacji budynku. Na wystawienie części zewnętrznej na korytarz na stałe też nie zezwolili, mimo że to następne drzwi sąsiada są cztery metry dalej. Ostatecznie mam przenośny klimatyzator o nieznacznie gorszej wydajności, ze względu na położenie w przedpokoju, i w tej samej cenie co kosztowałby mnie stacjonarny z montażem. Hałas w pokoju jest do przyjęcia (40dB). Wszystko chyba zależy od administracji, bo widziałem 10 klimatyzatorów zamontowanych jeden koło drugiego na starej kamienicy wynajmowanej przez bank.


pomoc potrzebna przy wyborze :) - klimraj - 2007-07-26

Kroopkaa: klima 3.4 kWzałatwi sprawę, w YORK-u zmieściłbyś się z urzadzeniem w cenie 2000,-(netto) + 7% Vat (grzanie-chlodzenie) lub trochę taniej samo chlodzenie... Do tego montaż....
Może nawet dałaby radę 2.6 kW w cenie 1700,-netto. Klima jest markowa i całkiem ładna...
0-663 30 30 30 wawa


pomoc potrzebna przy wyborze :) - korallgoll - 2007-07-26

Co do zgody administracji: jeśli założysz klime wbrew zgody ADM to nic Ci nie moga zrobić. Nie moga też nakazać Ci demontażu. Ja bym sie tym nie przejmował.