Forum Klimatyzacja
prośba o ocenę prostej wyceny (2 klimatyzatory 2,5kW i 5kW) - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: prośba o ocenę prostej wyceny (2 klimatyzatory 2,5kW i 5kW) (/showthread.php?tid=7275)



prośba o ocenę prostej wyceny (2 klimatyzatory 2,5kW i 5kW) - superjachu - 2016-05-05

Witam
Planuję montaż dwóch klimatyzatorów w lokalu usługowym. Potrzebujemy dwie jednostki, jedna o mocy około 5kW mocy chłodniczej, druga niewielka około 2-2.5kW.
Montaż prosty, z pomieszczeń w których były by montowane jednostki wewnętrzne trzeba się przebić przez cegłę dziurawkę do toalety (tam jest znacznie obniżony, demontowany sufit, jest też kanaliza na skropliny -więc wszystko zgodnie z grawitacją) i dalej pionem( bez konieczności kucia i mozolnego przepychania) w którym są rury kanalizacyjne, piętro niżej do niezagospodarowanej piwnicy w sumie z 6-8m miedzy jednostkami . Montaż elektryczny równie prosty, skrzynka elektryczna na klatce schodowej (jeszcze nie wykończonej, wiec bez konieczności kucia bruzd, wystarczy przepuścić kable przez ścianę). Piwnica, zupełnie pusta około 70m2, około 200m3 kubatury, wentylowana (dwa okienka 40cm), dodatkowo sam, zmontuje dwa duże wentylatory z termostatem o średnicy powiedzmy 250-350mm (od razu pytanie jaką wydajność w m3/h powinny mieć żeby w piwnicy nie było cieplej niż na zewnątrz?).

Chciałbym dowiedzieć się ile taka inwestycja powinna kosztować. Dostałem oferty:
6020 netto za GREE ChANGE CWH09KF + CWH18KF
6200 netto SUNICO 09 ( 2,7KW ) + 18 ( 5,0 KW ) ale jakie dokładnie modele muszę dopytać
7500 netto LG STANDARD PLUS 09 EN ( 2,5 KW ) + LG STANDARD PLUS 18 EN (5,0 KW ).
Czy oferty są przyzwoite cenowo?
Czy ww. klimatyzatory to dobra średnia półka? Który z nich będzie najcichszy? - z katalogu wynika że LG ale wiadomo jak to jest z papierowymi parametrami...
Z góry dziękuję za pomoc, zaznaczam tylko że rozumiem że za odpowiednią pracę/urządzenia należy odpowiednią zapłacić. Chciałbym tylko wiedzieć czy oferty są przyzwoite - konkurencyjne, czy powinienem szukać ofert.
Pozdrawiam superjachu


prośba o ocenę prostej wyceny (2 klimatyzatory 2,5kW i 5kW) - mikulesza1988 - 2016-05-05

LG albo Gree jak najbardziej.


prośba o ocenę prostej wyceny (2 klimatyzatory 2,5kW i 5kW) - Haurox91 - 2016-05-05

Spytaj sie czy maja certyfikaty f-gazowe. Moze juz na starcie wysypie Ci sie połowe ofert Big Grin Dość modne to ostatnio.


prośba o ocenę prostej wyceny (2 klimatyzatory 2,5kW i 5kW) - DBKlima - 2016-05-06

Uważam że oferty są bardzo niskie... jeśli miał bym coś wybierać z tej grupy to Gree .
Ciekawe ile przegląd będzie kosztował 100. 200. czy 600 zł rocznie Big Grin :lol: Tongue


prośba o ocenę prostej wyceny (2 klimatyzatory 2,5kW i 5kW) - obser - 2016-05-06

Haurox91 napisał(a):Spytaj sie czy maja certyfikaty f-gazowe. Moze juz na starcie wysypie Ci sie połowe ofert Big Grin Dość modne to ostatnio.

Też tak myślałem,ale nawet jak o takim czymś powiedziałem w PGKiM szykującą się na grubszą robotę odpowiedzieli,że ich to za bardzo nie interesuje,bardziej patrzą na doświadczenie i pewność firmy na rynku od lat,aby mieli serwis.W sytuacjach montażu w prywatnych lokalach wątpię,czy wygrasz z takim co da dobrą niską cenę,a nie będzie miał certyfikatu.W tym roku sezon zaczął się o dziwo bardzo szybko,jest już duże zainteresowanie i co zauważyłem bardzo mało Klientów zwraca uwagę na markę , model raczej są pytania "ile za 5 kW".Ja oceniam całe te F-gazy za niewypał,dalej można do woli kupić czynnika bez kwita,nikt nie pyta o uprawnienia,bo w sumie to tylko nabijanie kabzy szkolącym,bo tak po prawdzie słyszałem jak to się w niektórych ośrodkach odbywa.
Zapytajmy Superjacha,czy tak ważne w jego kalkulacjach są uprawnienia ,ciekawe co odpowie. Jedyne co to może w przetargach projektanci przygotują w Specyfikacjach koniecznośc posiadania takowych i odpadną małe firemki psujące krew nie tylko innym instalatorom,ale i inwestorom,bo po wykonaniu kontakt do nich się urywa.


prośba o ocenę prostej wyceny (2 klimatyzatory 2,5kW i 5kW) - superjachu - 2016-05-06

DBKlima napisał(a):Uważam że oferty są bardzo niskie... jeśli miał bym coś wybierać z tej grupy to Gree .
Ciekawe ile przegląd będzie kosztował 100. 200. czy 600 zł rocznie Big Grin :lol: Tongue
w ofercie GREE 200zł,


prośba o ocenę prostej wyceny (2 klimatyzatory 2,5kW i 5kW) - superjachu - 2016-05-06

Witam
Tak jak pisałem nie szukam "szczególnie" najtańszej oferty, interesuje mnie dobra jakość za dobrą cenę. Cena dobra i dla mnie i dla firmy montującej (rozumiem że za wykonaną prace należy zapłacić, zwłaszcza firmie która płaci podatki i ma swoje koszty itd).
Klimatyzatory w naszej firmie rodzinnej mamy w 5 z 6 lokali. W jednym od około 8lat, sprzęt Fujitsu używany w ziemie do grzania, w lecie do chłodzenia. Od montażu do dziś wszystko w porządku, nigdy żadnej awarii a w lokalu jest 6 jednostek wew. i 6zewn. Klimy montował duża firma. W kolejnym lokalu mamy 2 urządzenia montowane 2 lata temu też Fujitsu, ale montowała je inna firma (bo duża nie chciała się rozdrabniacz dla dwóch klimatyzatorów, zajmują się teraz dużymi zleceniami - tak mnie poinformowali i ja to rozumiem, skoro mogą montować gdzie indziej duże systemy za duże pieniądze to czemu nie, rozumiem też że o dodatkowe ekipy może być im trudno, zwłaszcza jeśli chcą utrzymać jakość). Z każdym z klimatyzatorów na początku były problemy, wielokrotnie wzywaliśmy firmę do awarii, a to nie chłodziła a to ciekł olej (może problemem była długa 35 metrowa instalacja). W końcu działa wszystko ok, firma montująca była miła i "troskliwa" co dla mnie było dużym plusem. W kolejnym lokalu mamy klimy MDV (tylko do chłodzenia) montowane przez tą sama firmę i znów były problemy (na obu zamontowanych urządzeniach), które zostały w końcu rozwiązane. Na kolejnej lokalizacji zastanawiam się czy korzystać z usług ww. firmy, ponieważ mimo dobrego kontaktu, miłej obsługi zaczynam mieć wątpliwości czy problemy nie będą się powtarzać, tym bardziej że mowa inwestycja jest 70km od siedziby firmy...
Resumując certyfikaty pewien ważne ale nie wiem czy wraz z nimi idzie fachowość i staranność montażu.
Jeżeli ofertę na Gree uważacie Państwo za dobrą to pewnie z niej skorzystam, tym bardziej że monterzy są z tej samej lokalizacji co inwestycja
pozdrawiam superjachu
p.s pracuje w innej branży dlatego też pytam czy ceny są dobre, czy nie. Sam nie potrafię wycenić tej pracy, mimo że byłem już przy montaży co maj mniej 10 jednostek i byłbym sam w stanie je zamontować i może i bym się nad tym zastanowił ale wiem że po moim montażu pojawiły by się problemy, do których rozwiązania musiałbym wezwać doświadczonego montera (a nie wiem nawet czy ktoś by chciał przyjść bo zarabia się pewnie na sprzedaży urządzeń...)


obser napisał(a):Też tak myślałem,ale nawet jak o takim czymś powiedziałem w PGKiM szykującą się na grubszą robotę odpowiedzieli,że ich to za bardzo nie interesuje,bardziej patrzą na doświadczenie i pewność firmy na rynku od lat,aby mieli serwis.W sytuacjach montażu w prywatnych lokalach wątpię,czy wygrasz z takim co da dobrą niską cenę,a nie będzie miał certyfikatu.W tym roku sezon zaczął się o dziwo bardzo szybko,jest już duże zainteresowanie i co zauważyłem bardzo mało Klientów zwraca uwagę na markę , model raczej są pytania "ile za 5 kW".Ja oceniam całe te F-gazy za niewypał,dalej można do woli kupić czynnika bez kwita,nikt nie pyta o uprawnienia,bo w sumie to tylko nabijanie kabzy szkolącym,bo tak po prawdzie słyszałem jak to się w niektórych ośrodkach odbywa.
Zapytajmy Superjacha,czy tak ważne w jego kalkulacjach są uprawnienia ,ciekawe co odpowie. Jedyne co to może w przetargach projektanci przygotują w Specyfikacjach koniecznośc posiadania takowych i odpadną małe firemki psujące krew nie tylko innym instalatorom,ale i inwestorom,bo po wykonaniu kontakt do nich się urywa.