Forum Klimatyzacja
przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją (/showthread.php?tid=7305)



przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją - arci89 - 2013-07-04

witam... zamontowana została kompletna oryginalna klimatyzacja do auta Polo Classic 1.6 (75km) AEE. Klimatyzacja w samej rzeczy działa bardzo dobrze chodzi mi w głównej mierze o chłodzenie. Ale mam taki problem, że czasami podczas jazdy auto potrafi sobie zgasnąć. Dodam, że podczas włączania klimatyzacji na postoju obroty spadają przez sekundę do 600, a potem wracają do normy może troszeczkę poniżej niż na wyłączonej klimatyzacji. Podczas jazdy kiedy się włącza odczuwalne jest nagłe przychamowanie auta, nie wiem czy w tym modelu taki objaw to norma, ale najgorsze jest to, że auto czasami potrafi zgasnąć. Co może być tego przyczyną? Wrócę do montażu instalacji elektrycznej, dwa przewody z oryginalnej wiązki szły do komputera, w którym te konkretne dwa piny były zalepione we wtyczce. Zdjąłem te zaślepki i te dwa przewody już z zarobionymi konektorkami wpiąłem w kostkę od komputera. Teraz moje pytanie jest takie czy komputer, który wcześniej nie miał klimatyzacji będzie funkcjonował normalnie z odpowiednio podłączoną instalacją? Trzeba to podłączyć pod magistrale i coś włączyć? usunąć jakiś błąd? Jest tak, że jeden kabelek właśnie wychodzący z komputera powinien dawać jakiś sygnał na przekaźnik, który powinien dać odpowiednie napięcie aby zasilić cewkę sprężarki, jednak nie ma, żadnego sygnału z tego komputera do tego przekaźnika, także ominałem tą funkcję, i teraz jest pytanie czy takie coś może przyczynić się za gaśnięcie auta?


przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją - AutoSpa - 2013-07-04

1. Rocznik autka?
2. Klima manual, czy klimatronik?
3. Czy był diagnozowany komputer autka po pdłączeniu instalacji klimy?


przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją - arci89 - 2013-07-04

1. 1998
2. manual
3. komputer nie był diagnozowany


przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją - Alpak - 2013-07-05

Bo trzeba mu 'powiedziec' ze masz klime...


przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją - plusz730 - 2013-07-05

Alpak napisał(a):Bo trzeba mu 'powiedziec' ze masz klime...
Dokładnie. Czyli kłania się kodowanie.
Przy okazji przemyj i zrób adaptację przepustnicy.


przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją - arci89 - 2013-11-21

Czy programem VW Tool zakoduję klimę? Gdzie szukać tego kodu? Adaptacja przepustnicy wykonana.


przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją - klimatolog - 2013-12-04

Alpak napisał(a):Bo trzeba mu 'powiedziec' ze masz klime...
Przez sekundę?A po sekundzie jest OK.Dziwne nie?


przygasanie auta podczas jazdy z włączoną klimatyzacją - barbie - 2013-12-19

Leszek nie dziwne tylko oczywiste .