Forum Klimatyzacja
DAIKIN URURU SARARA do bloku - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Porady (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: DAIKIN URURU SARARA do bloku (/showthread.php?tid=7395)



DAIKIN URURU SARARA do bloku - Piotrpiotr - 2017-06-11

Mieszkam w bloku mieszkanie ma 50 Mk i zamierzam  kupić DAIKIN URURU SARARA FTXZ50N / RXZ50N lecz słyszałem że to za mocna jednostka wystarczy DAIKIN URURU SARARA FTXZ35N / RXZ35N lecz czy nie lepiej mieć mocniejszą i używać jej na minimalnych ustawieniach agregat tez chodził by ciszej . Proszę nie jechać po mnie tylko doradzić - dziękuje z góry .


DAIKIN URURU SARARA do bloku - Czesio - 2017-06-12

Piotrpiotr napisał(a):Mieszkam w bloku mieszkanie ma 50 Mk i zamierzam  kupić DAIKIN URURU SARARA FTXZ50N / RXZ50N lecz słyszałem że to za mocna jednostka wystarczy DAIKIN URURU SARARA FTXZ35N / RXZ35N lecz czy nie lepiej mieć mocniejszą i używać jej na minimalnych ustawieniach agregat tez chodził by ciszej . Proszę nie jechać po mnie tylko doradzić - dziękuje z góry .
Witam

Jeżeli myślisz że jednym urządzeniem schłodzisz wszystkie pomieszczenia na tych 50m2 to jesteś w błędzie, jeżeli stać Cię na przepłacanie ponieważ wydaję mi się że 3,5kW jest o wiele tańsze od 5kW to już zależy od Ciebie. To są urządzenia z górnej półki i raczej pracują cicho, są to urządzenia inwerterowe więc i tak dostosowują wydajność do warunków panujących. Cicha praca to zaleta inwerterów i urządzeń z górnej półki. Dostosuj urządzenie do pomieszczenia w którym będzie zamontowane.

Pozdrawiam


DAIKIN URURU SARARA do bloku - obser - 2017-06-12

Ja mam u siebie w biurze urządzenie dość mocno przewymiarowane, zamiast 3.5 góra mam 5,4 kW, ale była taka potrzeba chwili , bo Klient strasznie roszczeniowy 2 razy mu ją zakładaliśmy i nie chciałem tego pchać dalej. Jak masz kasę i miejsce na ścianie, bo jednostka będzie większa, to super sprawa, klima w charakterze słyszalności nie istnieje. Oczywiście nie po włączeniu,ale po wyrównaniu temperatury po prostu jej nie ma. Ale skok cenowy 3,5-5 kW jest znaczny.
Urządzenie z górnej półki,jonizator,dopływ świeżego powietrza (bajer),żaluzje automat w każdym kierunku itp. pierdołki za które normalnie bym nie zapłacił.


DAIKIN URURU SARARA do bloku - Piotrpiotr - 2017-06-13

Wielkość jest taka sama


DAIKIN URURU SARARA do bloku - radekklimat - 2017-06-13

Nie polecam Daikina


DAIKIN URURU SARARA do bloku - gadget - 2017-06-13

Piotrpiotr napisał(a):Proszę nie jechać po mnie tylko doradzić - dziękuje z góry .

Nie awanturującym się grzecznie odpisujemy, weź 3,5 kW powinien wystarczyć. Mój przedmówca sprzedaje oryginalnego i "niezawodnego" Panasonica produkowanego z tego co pamiętam w Malezji , więc jego opinia może nie być obiektywna. Przedmówcy nie napisali że ma też unikalna funkcję nawilżania i skoro Cię stać to bierz.


DAIKIN URURU SARARA do bloku - Piotrpiotr - 2017-06-14

radekklimat napisał(a):Nie polecam Daikina
Nie ? więc co w zamian .

gadget - chyba wezmę 3,5 kW