Forum Klimatyzacja
Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się (/showthread.php?tid=7417)



Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Aldik - 2013-08-07

Mam klimatyzator Elhurt kyd-32/k 101 .
Problem, że po paru minutach słyszę jakby stuknięcie czegoś plastikowego i wyłącza kompresor (podejrzewam, że to tylko stuki od spowodowane wyłączeniem kompresora)i tylko wieje, ale gdy minie kolejne parę minut wszystko wraca do normy. Zauważyłem jeszcze, że nie leci w ogóle woda z niego... Macie może jakiś pomysł co to może być.


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - mapet8888 - 2013-08-07

Klixon ci rozłącza sprężarkę. Wyczyść skraplacz, zmierz przegrzew, poczytaj trochę forum!


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Aldik - 2013-08-07

Klixon?

..wybaczcie brak czasu... Sad


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Shitashii - 2013-08-07

Masz dziurę w instalacji.Wezwij serwis, bo koszty będą równe cenie zakupu nowego klimatyzatora + demontaż starego + montaż nowego Cool


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Aldik - 2013-08-07

ale jaki montaż? To przenośny klimatyzator !?

Już wiem co to klixon Smile


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Shitashii - 2013-08-07

aha.
Ale i tak masz dziurę :/


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - klimatolog - 2013-08-07

Taki wydajny?


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Aldik - 2013-08-07

??? ale co, że taki wydajny?


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Aldik - 2013-08-08

Co do dziurki to wydaje mi sie że jakby była to juz gaz by sie dawno stracił hmm


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Aldik - 2013-08-13

no i Smile?


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - miezala5 - 2013-08-14

Ale co?
Sam chcesz naprawic nie działające urzadzenie na podstawie informacji jakie podałeś?
Masz zawór serwisowy w tej klimatyzacji?
Sprawdziłeś czy jest i jakie ciśnienie freonu?
Sprawdź chociaż jak klima działa czy cienka rurka odchodząca od sprężarki jest gorąca lub czy filtr jest ciepły!


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - byniom - 2013-08-15

Może trzeba wylać wodę ze zbiorniczka ?


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Aldik - 2013-08-15

tiaaa


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Aldik - 2015-08-10

Kolejny rok i nadal ten sam problem. Włącze, pochodzi, wyłącza kompresor i znów tylko wieje. Co ciekawe, kupiłem inny od kumpla i TEN SAM OBJAW ! Juz sie zastanawiam czy to może np kwestia uziemnienia wgniazdku - może głupie, ale żeby kolejny zepsuł sie w ten sam sposób to chyba dziwne ?!


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - DBKlima - 2015-08-11

... trzeba było na wiosnę oddać przenośnego do konserwacji to by latem działał Big Grin


Klimatyzator Elhurt kyd-32/k - Wyłącza kompresor i nie skrapla się - Aldik - 2015-08-11

To forum przepełnione jest mądrymi radami. O jak że ja jestem wdzięczny i o ile mądrzejszy Big Grin Smile Smile Smile

A tak serio to na 99% wina lezy po strone odprowadzenia ciepłego powietrza. Zrobiłem dziure w ścianie - wyglądąło na to że jest ok, ale jednak nie. Jest za mała i nie daje rade wydmuchać ciepła przez co klimatyzator sie przegrzewa i kompresor wyłancza Big Grin
Cóż tym sposobem mam dwie klimy Big Grin