Forum Klimatyzacja
regeneracja sprezarek - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: regeneracja sprezarek (/showthread.php?tid=7717)



regeneracja sprezarek - przemo2205 - 2014-01-02

witam

mam pytanie do tych co zajmuja sie regeneracja sprezarek klimatyzacji chodzi mi glowie o sprawdzanie wydajnosci sprezarki czym to sprawdzic czy sa jakies stoly od tego ???


regeneracja sprezarek - klimatolog - 2014-01-03

Jeśli chodzi o sprawdzenie sprężarki to problem błachy.Producenci podają wydajność w metrach sześciennych.Jeśli nie podają wystarczy specyfikacja -DTR sprężarki z której odczytujemy pojemność cylindrów i ich obroty a raczej ich pełne suwy na minutę.A do zbadania proponuję gazomierz.Bardziej skomplikowaną sprawą jest ocena wydajności całego układu chłodniczego.A raczej ocena energetyczna takiego układu.Przy nowo uruchamianym układzie może się okazać że układ w ocenie energetycznej jest wydajny wg założeń projektowych.Ale po np. kwartalnej eksploatacji wychodzi że układ działa z połową wydajności zaprojektowanej.Powody-zaolejony parowacz z powodu braku doświadczenia montera i instalacji chłodniczej przez niego wykonanej-Zabrudzony skraplacz spowodowany brakiem działań serwisowych na poziomie użytkownika instalacji-Ignorancją firmy montującej układ odnośnie wymiany filtrów.itp.


regeneracja sprezarek - barbie - 2014-01-03

czy ktoś coś z tego zrozumiał ? .


regeneracja sprezarek - klimatolog - 2014-01-03

mg napisał(a):Pytanie dotyczy mrówki ale szanowny klimatylog zaczął od trąby a skończył na d..ie słonia. :lol:
Mg wydajność podawana jest dla maksymalnych obrotów.Mylisz to z zapotrzebowaniem mocy do warunków.A pytanie dotyczyło sprawdzenia wydajności a tą sprawdzamy na pełnych obrotach.Aby sprawdzić wydajność układu to już inna bajka.mg napisał=Można też zatkać palcem wylot i obrócić wał wiertarką.
Klimatolog, faktycznie masz pojęcie o klimatyzacji samochodowej.mg jak tłoczy jest okey?Ja proponuję inny test.Wysokie ciśnienie na stronę karteru sprężarki?


regeneracja sprezarek - barbie - 2014-01-03

są stoły ? .


regeneracja sprezarek - klimatolog - 2014-01-03

barbie napisał(a):są stoły ? .
Są stanowiska a nie stoły.Na stole to będą badać genitalia lalki.


regeneracja sprezarek - klimatolog - 2014-01-03

mg napisał(a):Klimatolog napisał:Ja proponuję inny test.Wysokie ciśnienie na stronę karteru sprężarki?
Pytasz czy sugerujesz?
Ani nie pytam ani nie sugeruję.Wystarczy być inteligentnym mg aby zrozumieć że proponuję.Choć nie przepadam za teściową to raczej nie zlecił bym tobie naprawy najmniejszego urządzenia chłodniczego.Chyba zdajesz sobie sprawę dlaczego?Może nie.Ale niepotrzebny mi fachowiec wezwany do lodówki a zaczynający od naprawy zmywarki do naczyń.Chyba wiesz dlaczego?Pomiędzy sugerowaniem- pytaniem a propozycją istnieje mg duża różnica.Szkoda że jej nie widzisz.Na szczęście żyjemy w czasach w których błędy zakąpleksionym osobom się wybacza.


regeneracja sprezarek - klimatolog - 2014-01-03

mg napisał(a):Widzę Cię jak pomykasz między blokami z butlą po gaśnicy, wężykiem, i manometrem.
To nazywasz innowacyjnością?
Nie zadawałem tego pytania w tym temacie mg.Miałeś pragnienie być strażakiem w OSP w rodzinnej wsi?


regeneracja sprezarek - gajdek419 - 2014-01-07

To może ja w końcu odpowiem @przemo2205 na przykładzie sprężarek do klimy samochodowej.

Tak, są gotowe stoły testujące i można je nawet kupić przez polskie przedstawicielstwo: http://thermolabglobal.com/3.html

PS. Zatkanie palcem na guzik się przyda przy spręzarkach łopatkowych i tłokowych o zmiennej wydajnosci.
30% sprężarek które dostajemy do regeneracji są dobre dzięki własnie takim metodom sprawdzania


regeneracja sprezarek - klimatolog - 2014-01-07

gajdek419 napisał(a):To może ja w końcu odpowiem @przemo2205 na przykładzie sprężarek do klimy samochodowej.

Tak, są gotowe stoły testujące i można je nawet kupić przez polskie przedstawicielstwo: http://thermolabglobal.com/3.html

PS. Zatkanie palcem na guzik się przyda przy spręzarkach łopatkowych i tłokowych o zmiennej wydajnosci.
30% sprężarek które dostajemy do regeneracji są dobre dzięki własnie takim metodom sprawdzania
gajdek419 ja bym napisał.O nie zmiennej wydajności.A 30 procent do regeneracji to sprężarki z regulacją a raczej ich brakiem regulacji spowodowanej automatyką ich regulacji.


regeneracja sprezarek - barbie - 2014-01-07

Leszek-jednak stoły istnieją ! .


regeneracja sprezarek - klimatolog - 2014-01-07

barbie napisał(a):Leszek-jednak stoły istnieją ! .
Podobnie jak stanowiska badawcze.A to brzmi lepiej?


regeneracja sprezarek - awax - 2014-01-08

Jak je zwał tak zwał,ja chętnie bym taki stół (stanowisko pomiarowe) obejrzał i być może kupił.
Gajdek,daj namiar na polskie przedstawicielstwo tej firmy.


regeneracja sprezarek - barbie - 2014-01-08

tam jest namiar .nawet Leszek go widzi .


regeneracja sprezarek - gajdek419 - 2014-01-08

daję namiar:

/////////

Administracja: Uprzejmie prosimy o niepodawanie kontaktów do firm na łamach forum. W tym celu można korzystać z modułu Prywatnych Wiadomości (PM)


regeneracja sprezarek - awax - 2014-01-08

Dzięki