Forum Klimatyzacja
który zestaw na dobry poczatek - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: który zestaw na dobry poczatek (/showthread.php?tid=7728)



który zestaw na dobry poczatek - wujek chłodzik - 2014-01-18

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie. Bardzo bym was prosił o pomoc i doradę w doborze odpowiedniego sprzętu do serwisowania układów chłodniczych. Chodzi o to że jak oglądam zestawy np manometrów do czynników na allegro, to są tam różne typy przeznaczone na różne gazy, np tylko na R134, albo dodatkowo z drugą skalą na jakiś inny gaz, doradźcie mi proszę jaki kupić który byłby w miarę uniwersalny na różne gazy stosowane w dzisiejszych domowych urządzeniach chłodniczych oraz w różnego rodzaju zakładach gastronomicznych, czy można dokonać takiego wyboru, czy też niestety trzeba kupić różne zestawy manometrów. Wiem że najlepsze są cyfrowe ale bądźmy realistami i nie doradzajcie mi: kup sobie manometry za 2000 a będziesz miał wszystko w jednym po prostu który mógłbym kupić na początek przy skromnych możliwościach finansowych, w miarę możliwości proszę o ewentualne podanie typu i nazwy urządzenia i jakiej firmy, lub o link np na allegro który sprzęt byłby dobry. Drugie pytanie jaką butlę tlenówkę mi możecie doradzić, 5 litrową, 2 litrową, czy też inną, do zwykłego małego zestawu do lutowania twardego, czy też nie ma to dużego znaczenia, na ile czasu ciągłej pracy wystarczy nabicie każdej z nich.


który zestaw na dobry poczatek - barbie - 2014-01-18

chcę stawiać piece kaflowe .jakie muszę kupić narzędzia ? .


który zestaw na dobry poczatek - wujek chłodzik - 2014-01-18

CHe Che kielenkę i poziomiczkę mój drogi, czy wszyscy tu są tacy inteligentni i chętni do pomocy początkującym w zawodzie kolegom ? dziękuję wam za pierwszą odpowiedź ale spodziewałem się tego, czy drugi wpis będzie podobny?


który zestaw na dobry poczatek - klimatolog - 2014-01-18

Wystarczy jeden manometr i suwak w promocji aby ogarnąć temat


który zestaw na dobry poczatek - barbie - 2014-01-18

Leszek-a co z butlą Tlenową ? do sprawdzania szczelności stosujesz azot ?


który zestaw na dobry poczatek - klimatolog - 2014-01-18

barbie napisał(a):Leszek-a co z butlą Tlenową ? do sprawdzania szczelności stosujesz azot ?
Administrator tego forum za głupotę i złośliwość powinien ciebie ukarać.Nigdy na żadnym forum nie polecałem tlenu do sprawdzania szczelności układów chłodniczych barbie.Twoja choroba to mój Nick?


który zestaw na dobry poczatek - barbie - 2014-01-18

jaka butla-mała czy duża ? .nie zrozumiałeś pytania .pytający nie napisał czy serwis będzie pieszy ,rowerowy ,motocyklowy ,samochodowy-trudno udzielić odpowiedzi na mgliste pytanie .do serwisu azot jest niezbędny .


który zestaw na dobry poczatek - klimatolog - 2014-01-18

barbie napisał(a):jaka butla-mała czy duża ? .nie zrozumiałeś pytania .pytający nie napisał czy serwis będzie pieszy ,rowerowy ,motocyklowy ,samochodowy-trudno udzielić odpowiedzi na mgliste pytanie .do serwisu azot jest niezbędny .
Rozumiem że serwisujesz na Wigry-2?


który zestaw na dobry poczatek - barbie - 2014-01-18

jak jadę na serwis autobusem stosuję do spawania MAPGAZ .


który zestaw na dobry poczatek - klimatolog - 2014-01-18

Jedziesz latem do lodówki?Bo raczej z takim zestawem nic nie zrobisz w układzie chłodniczym powyżej 15.KW.


który zestaw na dobry poczatek - barbie - 2014-01-18

lutowałem tym sprzętem fi 35 .


który zestaw na dobry poczatek - klimatolog - 2014-01-21

Każdy będący w temacie w to nie wierzy.Lutowałeś cyną i kwasem jako DEKARZ?


który zestaw na dobry poczatek - barbie - 2014-01-21

Leszek nie trzymałeś w ręku palnika na Mapgaz a pieprzysz farmazony .


który zestaw na dobry poczatek - wujek chłodzik - 2014-01-22

Panowie chyba się dobrze bawicie, zaraz napiszę że mam zamiar na awarie jeździć furmanką a wy uwierzycie i napiszecie mi żebym nie zapominał o derce dla konika, oczywiście że będę jeździł samochodem osobowym, chodzi jak długo jaka butla wytrzyma i jaką najekonomiczniej kupić, bo sporo robiłem zgrzewarką, a co się tyczy zegarów to nie chodziło mi o to jak myślał udzielający pierwszej odpowiedzi że nie wiem co jest potrzebne do serwisowania, bo w iglotexie sporo się tym zajmowałem, pracując na zegarach Refco, (bdb zresztą) i takie bym kupił tylko widziałem na allegro na przykład takie: Zestaw manometrów 2-zaworowy Mastercool 33103-M za jedyne 118,08 zł na podstawowe gazy, a Refco kosztuje 374,50 zł, chodziło mi wyłącznie czy te tańsze będą się nadawały i czy ich odczyty będą miarodajne a nie o to co potrzeba kupić żeby serwisować bo tak zrozumiał Barbie udzielając mi swojej odpowiedzi, więc jakie jest wasze zdanie wystarczą tańsze na początek ? nie będą myliły odczytów ? A szczelność układu sprawdzam azotem nie wiem kto napisał że do tego używa się tlenu.


który zestaw na dobry poczatek - Haurox91 - 2014-01-22

Nie Rafco tylko Refco, jak taki z Ciebie wielki serwisant to bys wiedział, ze nie ma to znaczenia tylko skala temperaturowa przy danym czynniku jest ułatwieniem dla serwisanta który nie musi szukać tego w kwitach lub pamieci. Nie dali rady upchac tylu skal temperaturowych w 1 manometrze dlatego podzielili to na modele. Dlatego też masz model wyskalowany dla R-22/ R-407C / R-410A i model dla R-22 / R-134A / R-404A / R-407C, a i rożni sie jeszcze tym ze dla zestawu z czynnikiem R410a dostajesz 2 wezyki pod przyłącza dla R410a.


który zestaw na dobry poczatek - wujek chłodzik - 2014-01-25

A nie prościej było napisać: jak kupisz ten zestaw za 150 złotych to możesz mieć niedokładne wskazanie pomiaru ciśnienia bo te tanie manometry nie są takie dokładne, od biedy mogły by być, ale do potrzeb serwisowania potrzebny jest niekiedy dokładniejszy pomiar, więc lepiej trochę więcej zainwestować i mieć lepszy sprzęt niż męczyć się z tanim badziewiem, a co się tyczy butli to wszystkie są dobre tylko małe trzeba częściej napełniać. I taka odpowiedź byłaby prosta i na temat i w zupełności zadawalająca, ale oczywiście na początek odezwali się filozofowie którzy chyba są tu na forum nie po to żeby pomagać tylko wyłapywać błędy piszących i się z nich wyśmiewać /jak taki z Ciebie wielki serwisant to bys wiedział, ze nie ma to znaczenia tylko skala temperaturowa przy danym czynniku jest ułatwieniem dla serwisanta który nie musi szukać tego w kwitach lub pamieci. Nie dali rady upchac tylu skal temperaturowych w 1 manometrze dlatego podzielili to na modele./ Po pierwsze primo nigdzie nie pisałem że czuję się wielkim serwisantem, a po drugie primo a i owszem są zestawy m in Refco które są wyskalowane na 5 różnych czynników no ale o tym trzeba wiedzieć, a jak się nie wie to nie trza zabierać głosu, dziękuję wszystkim przeglądającym ten temat i wszystkim odpowiadającym, temat wyczerpany do zamknięcia. pozdrawiam, andim.


który zestaw na dobry poczatek - aras - 2014-01-29

Ciężko tu Ci będzie uzyskać pomoc, bo większość to zgorzkniali tetrycy, z małymi wyjątkami, którzy faktycznie mają ogromną wiedzę. Moja rada : popracuj z kimś kto już robi w tym fachu i podejrzyj czym pracuje , popatrz co sprzedają w branżowych sklepach i hurtowniach i wybierz co potrzebujesz do samodzielnej pracy- ja tak zrobiłem.

Ps. ja mam tlen 2 kg. ale nie montuję tylko serwisuję.


który zestaw na dobry poczatek - DBKlima - 2014-01-30

Refco BM2-3-DS-CLIM


który zestaw na dobry poczatek - wujek chłodzik - 2014-01-30

Dziękuję Aras, już kupiłem Zestaw manometrów 2-zaworowy - Mastercool 33103-MB, za 145,14 zł, + zestaw węży serwisowych, zegary dobre bo duże 8cm, wyskalowane na 5 czynników, /Moja rada : popracuj z kimś kto już robi w tym fachu i podejrzyj czym pracuje/ to nie to żebym musiał podglądać jak kto pracuje żebym się musiał uczyć zawodu, ponieważ w pracy samodzielnie serwisowałem bonety i inne zamrażarki, lady chłodnicze i lodówki, ale miałem do dyspozycji tylko zegary Rafco, a mi w pierwszym poście chodziło o pytanie czy te tańsze też by się nadawały, panowie odpowiadali jak odpowiadali może i dobrze że wymijająco bo przynajmniej sam się wgryzałem w temat i już więcej wiem, a co do zegarków Refco BM2-3-DS-CLIM, to niewątpliwie są klasą samą w sobie, są godne polecenia, ale są wyskalowane tylko na R22, R407c i R410a, brak R134.