Forum Klimatyzacja
transport butli samochodem - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: transport butli samochodem (/showthread.php?tid=7750)



transport butli samochodem - wujek chłodzik - 2014-01-28

Witam, mam następujące pytanie techniczne do expertów w tej dziedzinie, do tej pory serwisowałem chłodnictwo na warsztacie więc nie miałem tego problemu ale teraz będę musiał niejako zająć się serwisowaniem mobilnym czyli u klienta i będę w związku z tym musiał przewozić butle z tlenem, propanem i azotem w samochodzie i tu moje pytanie czy robiąc to nie naruszę jakichś przepisów prawa, czy muszę nabyć do tego celu jakieś specjalne pozwolenia na przewóz niebezpiecznych potencjalnie przedmiotów jakimi są butle z tlenem, jak wy serwisanci rozwiązaliście ten problem, czy muszę jeździć i bać się policji i myśleć a nuż mi się uda i nie zauważą butli, ? jak to jest proszę o odpowiedź.


transport butli samochodem - coldtherm - 2014-01-28

ciekawe pytanie
dołączam się...
ja worze tlen ,ac,propan,azot,argon,134,404,507,407,410, no i czasem wodór w śladowych ilościach Big Grin
miałem kilka kontroli drogowych ale w tym bajzlu nigdy nikt niczego nie znalazł


transport butli samochodem - frost-ch - 2014-01-29

andim napisał(a):Witam, mam następujące pytanie techniczne do expertów w tej dziedzinie, do tej pory serwisowałem chłodnictwo na warsztacie więc nie miałem tego problemu ale teraz będę musiał niejako zająć się serwisowaniem mobilnym czyli u klienta i będę w związku z tym musiał przewozić butle z tlenem, propanem i azotem w samochodzie i tu moje pytanie czy robiąc to nie naruszę jakichś przepisów prawa, czy muszę nabyć do tego celu jakieś specjalne pozwolenia na przewóz niebezpiecznych potencjalnie przedmiotów jakimi są butle z tlenem, jak wy serwisanci rozwiązaliście ten problem, czy muszę jeździć i bać się policji i myśleć a nuż mi się uda i nie zauważą butli, ? jak to jest proszę o odpowiedź.
Kiedyś około 2 lata temu policjanci zasadzali się przy hurtowni z gazami i wlepiali mandaty tym którzy nie mieli odpowiednich samochodów najczęściej to były osobówki i przyczepki ale teraz jest spokój nie wiem tylko jak by wyglądało spotkanie z ITD podejrzewam kłopoty więc unikam spotkania z nimi


transport butli samochodem - aras - 2014-01-29

Ja zrobiłem sobie stojak z drewna na butle z czynnikami i tak wożę. Inna sprawa że jeszcze kontroli nie miałem. A samochód to T5


transport butli samochodem - barbie - 2014-01-30

małe butle spawalnicze można przewozić legalnie nawet u Niemców .


transport butli samochodem - wujek chłodzik - 2014-02-10

Chciałem zamówić w firmie internetowej czynnik R134 i proszę co wyczytałem: Informacje dodatkowe:
Ze względu na charakterystykę tego towaru, jego transport podlega przepisom ADR. Koszt transportu kurierem z ADR wynosi 41.50 PLN netto przy płatności z góry, a pobranie kosztuje dodatkowo 10 PLN netto. Więc jak to jest że jedna mała butla 750ml musi być przewożona w specjalnie przystosowanym pojeździe a palnik z butlami i czynniki w samochodzie serwisanta nie ? Barbie pisze: małe butle spawalnicze można przewozić legalnie nawet u Niemców .


transport butli samochodem - Klim - 2014-02-10

Kurier to kurier, firma musi wziąć kasę za przewóz gazów technicznych - nietypowa przesyłka więc wymyśla firma kurierska.Ja ostatnio zamawiałem ( w znanej firmie kurierskiej ) gaz r600a i zapłaciłem tyle jak standardowa przesyłka.


transport butli samochodem - barbie - 2014-02-10

Leszek ! .Ty przemieszczasz się autobusem .tam nie wolno transportować butli .


transport butli samochodem - barbie - 2014-02-10

jest mało prawdopodobne abyś posiadał prawo jazdy .


transport butli samochodem - barbie - 2014-02-12

aby rozwiązać test musisz czytać ze zrozumieniem .


transport butli samochodem - barbie - 2014-02-12

Leszek idź spać bo bredzisz .


transport butli samochodem - barbie - 2014-02-12

Rolnik powinien być zwolniony z podatku .


transport butli samochodem - Klim - 2014-02-12

Lubie was Smile


transport butli samochodem - barbie - 2014-02-12

Leszek-rolasy powinni zaorać Twoje podwórko .Twój głupi postulat Hańbi forum .rolnik jest moim klijentem a jakiś przygłup chce nas poróżnić .


transport butli samochodem - wallygator - 2014-02-12

Kiedyś interesowałem się tematem, to jest to nie do końca uregulowane. Ogólnie gazy podzielone są na różne kategorie ze względu na ich niebezpieczeństwo wybuchu czy coś takiego. Dopuszczalny jest przewóz gazów do jakiś ilości, ale dokładnie już nie pamiętam czego ile, ogólnie jeśli jedziesz autem do 3,5tony i nie przekroczysz ładowności to ciężko jest przekroczyć te granice (chyba ze wieziesz cały samochód butli propan-butan). A i na to jest sposób jeśli ITD zatrzyma, po prostu jedziesz sobie prywatnie i wówczas nic ci nie mogą zrobić. Oprócz tego by wyrobić sobie ADR trzeba mieć prawko na ciężarowe. Podobno mogą się tylko czepnąć jeśli butle masz nie przymocowane nawet pasem, ale to już inna bajka.


transport butli samochodem - klimatolog - 2014-02-14

barbie napisał(a):Leszek-rolasy powinni zaorać Twoje podwórko .Twój głupi postulat Hańbi forum .rolnik jest moim klijentem a jakiś przygłup chce nas poróżnić .
Rolnik nie tylko jest twoim klientem.Ale często przedsiębiorcą kryjącym i wykorzystującym luki prawne w prawie podatkowym.barbie twoja wypowiedż to nic innego jak podrzeganie rolników do przęstępstwa.Trzeba mieć świadomość że istnieją rolnicy i przedsiębiorcy którzy pod przykrywką prowadzą działalność gospodarczą płacąc podatki na poziomie gospodarstwa rolnego.W tym temacie rząd nic nie robi aby te działalności weryfikować.I tym usprawnić Prawo podatkowe które jest chore w naszym systemie gospodarczym.Pan Chenio otwiera firmę na wsi płacąc śmieszne koszty jej działalności proponując montaż klimatyzatora lub inną usługę branżową po cenie której innym firmom płacących rzeczywiste koszty nie mieści się w głowie.Albo mam status rolnika albo prowadzącego działalność gospodarczą.Dlaczego zwykły śmiertelnik z miasta ma dopłacać chociażby na leczenie rolnika będącego przedsiębiorcą?Tylko dlatego że ustawa jest chora?


transport butli samochodem - elektrofrost - 2014-04-19

koledzy gazy skroplone wolno przewozic ale sprężone jak tlen azot to inna bajka ale nie martwcie się dla policjantów propan i azot to wszystko gazy oni za ciecz uważajączystą oraz wodę pozdrawiam


transport butli samochodem - TOMEK1 - 2014-04-27

Ja butle z gazem (czynniki chłodnicze) ,przewożę w specjalnym kojcu dwanaście butli na stojąco . Tlen i propan w małych butlach (przeładowuję sam na warsztacie waga razem z wózkiem palnikiem i wężami ok 30kg.)
Azot mam w małych butlach (podczas transportu poz. pionowa, azot w dużej butli poz pozioma zabezpieczona kapturem. Wogóle używam azotu,argonu,CO2,tlenu i kupując dany gaz podczas transportu mam swoje kaptury nie dla policji ale własnego bezpieczeństwa,Pytałem o to kiedyś znajomego policjanta powiedział mi że jest O.K. ale wiadomo zmajomy