Forum Klimatyzacja
Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja (/showthread.php?tid=7776)



Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - storm36 - 2014-02-11

Witam,
Mam problem z klimatyzacja która przestala działac.
Latem stojąc autem miałem włączoną klimatyzację, po około 30min usłyszałem 2 stukniecia z przodu silnika, silnik zaczął nierówno chodzić po chwili wrócił do normy, ale klimatyzacja przestała chłodzić. Podpiąłem samochód pod komputer błędów na klimatyzacji brak. Byłem u jednego mechanika który stwierdził że kompresor pewnie zatarty wymiana plus płukanie układu i robocizna około 1700zł :o podziekowałem. Dzisiaj podczas wymiany oleju sprawdziałem czy wałek z tarcza się obraca - obraca się dość lekko. Czy możliwe że uszkodziło się tylko sprzęgileko klimatyzacji ? numer który był z przodu tarczy to 8E0260805D

pozdrawiam


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - klimatolog - 2014-02-11

A jak ma działać?Mierzyłeś temperaturę w kokpicie?


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - storm36 - 2014-02-11

klimatolog napisał(a):A jak ma działać?Mierzyłeś temperaturę w kokpicie?

Przecież napisałem że było to latem, temperatura była około 35°C Cool


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - Tadeusz4321 - 2014-02-12

Na brak chłodzenia mogą wpływać różne czynniki.Trzeba auto podpiąć popd manometry.Posprawdzać ciśnienia w układzie klimatyzacji, sprawdzić czy jest czynnik,czy nie jest zapchana dysza dławiąca ,słowem trzeba udać się z autkiem do serwisu aby to zostało posprawdzane.


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - barbie - 2014-02-12

najlepiej zgłoś się na pomiar temperatury w kokpicie u klimatologa .przy okazji sprawdzi pasek klinowy i ciśnienie w oponach .


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - klimatolog - 2014-02-12

barbie napisał(a):najlepiej zgłoś się na pomiar temperatury w kokpicie u klimatologa .przy okazji sprawdzi pasek klinowy i ciśnienie w oponach .
barbie jak zwykle pisze w temacie.


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - klimatolog - 2014-02-12

sprzęgło nie powinno się obracać swobodnie.Może to być wynikiem uszkodzenia sprężarki-Rozszczelniem -pęknięciem elementu układu autoklimatyzacji-Zerwaniem sprzęgła z powodu zatarcia itp.Zmień serwis i zażądaj zwrotu kosztów diagnozy.Nosząc stetoskop na szyi nie oznacza że ukończyłem medycynę.Podobnie jak niektóre punkty wulkanizacji opon zachowują się jak lekarze w autoklimatyzacji mając maszynę diagnostyczną tylko że nie do końca wiedzą i znają anatomię klienta.Możesz również poczekać na odpowiedż barbie.PISZ W TEMACIE_PISZ W TEMACIE.


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - barbie - 2014-02-12

przebieg ? .


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - storm36 - 2014-02-12

270tys klima co roku serwisowana.


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - barbie - 2014-02-12

po takim przebiegu klima mogła paść .


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - klimatolog - 2014-02-13

barbie napisał(a):po takim przebiegu klima mogła paść .
Serce- Trzustka-Wątroba-Woreczek żółciowy?barbie wszystkie urządzenia posyłasz na złom podobnie jak lekarz nie potrafiący diagnozować układu?


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - gajdek419 - 2014-02-19

storm36 napisał(a):Witam,
Mam problem z klimatyzacja która przestala działac.
Latem stojąc autem miałem włączoną klimatyzację, po około 30min usłyszałem 2 stukniecia z przodu silnika, silnik zaczął nierówno chodzić po chwili wrócił do normy, ale klimatyzacja przestała chłodzić. Podpiąłem samochód pod komputer błędów na klimatyzacji brak. Byłem u jednego mechanika który stwierdził że kompresor pewnie zatarty wymiana plus płukanie układu i robocizna około 1700zł :o podziekowałem. Dzisiaj podczas wymiany oleju sprawdziałem czy wałek z tarcza się obraca - obraca się dość lekko. Czy możliwe że uszkodziło się tylko sprzęgileko klimatyzacji ? numer który był z przodu tarczy to 8E0260805D

pozdrawiam
Moim skromnym zdaniem wyglada to na zerwanie sprzęgła. Pomiędzy kołem pasowym które napędzane jest pzrez pasek a wałkiem kompresora jest podatny element który powinien ściąć się gdy sprężarka jest przeciążona. Bardzo częsta przypadłość sprężarek DENSO typu SEU jednak sztuka polega na stwierdzeniu czy sprzęgło zerwało się wskutek zużycia/wybicia czy zadziałało prawidłowo czyli spreżarka była przeciążona


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - mg - 2014-02-20

Tyle że tam siedzi sprężarka ze sprzęgłem niezrywalnym przeciążeniowo.


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - gajdek419 - 2014-02-21

@mg, tutaj akurat na 100% jest sprężarka ze sprzęgłem zrywalnym DENSO 6SEU14C
http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=1701070000&typ=19635&wsk=O&towkod=C543B0
lub tutaj:
http://img.amp.su/?id=566461&size=xxl


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - klimatolog - 2014-02-22

Może siedzi.Bo sam ją montowałeś.Dobry Bóg zrobił co mógł, czas wezwać fachowca


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - mg - 2014-02-22

klimatolog napisał(a):
barbie napisał(a):po takim przebiegu klima mogła paść .
Serce- Trzustka-Wątroba-Woreczek żółciowy?barbie wszystkie urządzenia posyłasz na złom podobnie jak lekarz nie potrafiący diagnozować układu?
Pisz na temat.


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - klimatolog - 2014-02-22

mg.dogadaj się z barbie odnośnie ciśnienia parowania w ladach chłodniczych.Temat jak najbardziej nie zamknięty.Kto z was ma rację?Dogadajcie się jako koledzy prywatnie a wnioski napiszecie.Niekoniecznie na łamach forum.Może to być regionalna GAZETKA.Moim zdaniem -10 w ladach jest okej.


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - mg - 2014-02-22

Dogadaj się ze swoim przerośniętym ego, wygląda to na raka.


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - mg - 2014-02-22

Praktyki SB też nie są ci obce, wszystko wskazuje że powinieneś się udać do specjalisty.
Ooo zapomniałem... jedynym specjalistą jesteś TY.


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - barbie - 2014-02-22

Leszek -to jest dział klimatyzacji samochodowej .przestań nabijać posty .


Audi A4 2001r. nie działa klimatyzacja - mg - 2014-02-22

klimatolog napisał(a):mg.dogadaj się z barbie odnośnie ciśnienia parowania w ladach chłodniczych.Temat jak najbardziej nie zamknięty.Kto z was ma rację?Dogadajcie się jako koledzy prywatnie a wnioski napiszecie.Niekoniecznie na łamach forum.Może to być regionalna GAZETKA.Moim zdaniem -10 w ladach jest okej.
W tej robocie piękne jest to, że każdy może, a nawet powinien mieć swoje zdanie wyrobione na różnych frontach. Twarda rzeczywistość weryfikuje(po latach?). Powiem ci... nie ekscytuje mnie to kto ma racje. A ty do dzisiaj tym się egzajtujesz?