Forum Klimatyzacja
Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D (/showthread.php?tid=7832)



Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - bebee - 2014-03-04

Witam, Mam pytanie do was mianowicie, ma ktoś schemat albo zdjęcie jak wygląda łapa do mocowania spręzarki do Jumpera 1.9D 2000 Rok ?

Albo jak ktoś ma taką na sprzedaż to chętnie kupie


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - FRIGOTECH - 2014-03-05

bebee napisał(a):Witam, Mam pytanie do was mianowicie, ma ktoś schemat albo zdjęcie jak wygląda łapa do mocowania spręzarki do Jumpera 1.9D 2000 Rok ?

Albo jak ktoś ma taką na sprzedaż to chętnie kupie

Myślę że jest Tobie potrzebny uchwyt sprężarki agregatu chłodniczego. Napisz czy auto jest z klimą czy bez.
Na pewno będę wstanie pomóc.


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - bebee - 2014-03-06

Bez klimy...


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - radekklimat - 2014-03-06

Jakie oznaczenie kodowe silnika?np XUD9AU.D9B
XUD9UTF.D8B / XUD9A.DJY / XUD9TF.DHX ?


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - bebee - 2014-03-07

Silnik mam zmieniany bo tamten padł.. Gdzie będzie to oznaczenie ?


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - radekklimat - 2014-03-07

Oryginalne mocowanie Carriera polega na wymianie miski olejowej silnika na taka co juz ma uchwyt do sprezarki plus dodatkowe mocowania, nie wiem czy do tego silnika jest wogole uchwyt robiony, zapytam dzis producenta to ci odpowiem bo z tego co kojaze to do 1.9 D chyba nie produkowano w Polsce, poprostu w tych latach popularny był motor 2.8 l i do tego uchwyty sa.

Tak jak pisałem uchwyt to wymiana miski olejowej silnika ale zapytaj w ASO Fiata czy ci załatwia a koszt nie powinien przekroczyc 1500 zł.


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - bebee - 2014-03-09

Koszt ogromny..

Panowie a ile by kosztowało i czy sie wgl da dołozyć do tego silnik na 230v ?


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - bebee - 2014-03-09

Chodzi mi dokładnie przerobić to na sam prąd 230v Jest taka mozliwosc ?


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - radekklimat - 2014-03-09

Jaki agregat chcesz przerabiac?


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - klimatolog - 2014-03-09

radekklimat napisał(a):Jaki agregat chcesz przerabiac?
Chyba nie prądotwórczy.Najtaniej będzie połączenie paskiem klinowym sprężarki i alternatora przez silnik 230 .Sygnał na elektromagnez jest sygnałem na cewkę silnika 230.Wszystkie zabezpieczenia działają bo cewka silnika na 230v przystosowana do napięcia sterowania. które uruchamia podaje napięcie na elektrosprzęgło.W wykonaniu rozwiązanie tanie.W eksploatacji różnie to bywa.


Mocowanie Spręzarki Jumper 1.9D - radekklimat - 2014-03-09

klimatolog napisał(a):
radekklimat napisał(a):Jaki agregat chcesz przerabiac?
Chyba nie prądotwórczy.Najtaniej będzie połączenie paskiem klinowym sprężarki i alternatora przez silnik 230 .Sygnał na elektromagnez jest sygnałem na cewkę silnika 230.Wszystkie zabezpieczenia działają bo cewka silnika na 230v przystosowana do napięcia sterowania. które uruchamia podaje napięcie na elektrosprzęgło.W wykonaniu rozwiązanie tanie.W eksploatacji różnie to bywa.



Jak zwykle chciałes zabłysnac i jak zwykle ci nie wyszło, nie masz pojecia o agregatach chłodniczych do samochodowów, nie wypowiadaj sie jak sie nie znasz.