Forum Klimatyzacja
Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej (/showthread.php?tid=7853)



Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - wojg - 2014-03-14

Witam
Proszę o opinię czy bezpieczne będzie zamontowanie agregatu od LG P12RK po zewnętrznej stronie balustrady - jak na załączonym zdjęciu,


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - barbie - 2014-03-15

najpierw uzyskaj zgodę administratora budynku.nie otrzymasz zgody na pewno-zamontuj klimę pod oknem za balustradą jesli to okno jest Twoje .


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - Klim - 2014-03-15

Jak najbardziej można, tylko żeby balustrada nie poleciała ku dołowi Smile


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - MarioO - 2014-03-15

Na pewno będzie utrudniony serwis w takim miejscu.Druga sprawa to czy barierka wytrzyma W blokach z lat 70-80 barierka była uspawana z grubych szerokich płaskowników zakotwiczona w żelbetonie Wyglądało to ohydnie ale solidnie Teraz jak budują wiadomo Na szybko Minimalne koszty maksymalny zarobek Patrz nie dotykaj.Sama jednostka zewnętrzna waży ok 30kg? to żaden ciężar ale ja jednak wolałbym postawić ją na balkonie i spać spokojnie


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - tonieko - 2014-03-15

Kiedyś zamontowałen on/off na balustradzie i piękny był rezonans jak sprężarka się włączyła. Nic nie pomogło, żeby zmniejszyć hałas. Trzeba było zmienić miejsce montażu.


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - aras - 2014-03-15

wojg napisał(a):Witam
Proszę o opinię czy bezpieczne będzie zamontowanie agregatu od LG P12RK po zewnętrznej stronie balustrady - jak na załączonym zdjęciu,

Jeśli już, to po wewnętrznej stronie bym montował. Kwestą czasu jest serwis tego, po zewnętrznej stronie bym się podjął.


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - Klim - 2014-03-15

Dokładnie po wewnętrznej stronie ale żeby ciepłe powietrze odprowadzało na zewnątrz balkonu.


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - klimatolog - 2014-03-15

To kicha Klim skoro sąsiadka sąsiad mając otworzone okno będą zaciągali zyski ciepła odprowadzone z pokoju w którym pracuje schładzalnik.Byłbyś uszczęśliwiony aby latem do twojej sypialni wpadało powietrze zewnętrzne ogrzane dodatkowo zyskiem ciepła odebranym od pomieszczenia sąsiada?


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - Klim - 2014-03-16

Balkon ma 3 ściany na którym możesz ustawić skraplacz, na pewno jakaś strona będzie pasowała aby nikomu nie przeszkadzała.


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - klimatolog - 2014-03-16

Klim napisał(a):Balkon ma 3 ściany na którym możesz ustawić skraplacz, na pewno jakaś strona będzie pasowała aby nikomu nie przeszkadzała.
Klim niekoniecznie strona z fotki.Niewiemy do kogo należy okno uwzględnione w kadrze tego zdjęcia.Nawet jeśli należy do właściela klimatyzacji to moim zdaniem rozwiązanie uważam za nie słuszne.Jak najbardziej słusznym rozwiązaniem będzie najdłuższy element balustrady balkonu gdzie w tej opcji nie podgrzewasz temperatury teoretycznie przed oknem ani sąsiadowi ani użytkownikowi klimatyzatora tak zwanego.


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - Klim - 2014-03-16

Dokładnie i problem rozwiązany Smile ale i tak ostatnie słowo należy do właściciela. Teraz zaoszczędzi miejsca a jak będzie miał awarie to zarobi serwisant Smile


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - wojg - 2014-03-20

Witam
Od mojego pierwszego postu wiele zdążyło się wydarzyć. Otóż najpierw agregat został zamontowany po zewnętrznej stronie balkonu, natomiast po piśmie od zarządcy jednak zmieniam na podłogę balkonową. W umowie z deweloperem (jednocześnie zarządca budynku) znalazł się jedynie zapis, że możliwe jest zamontowanie klimatyzacji i czego nie wolno robić w związku z tym montażem. Nie ma jasnej zgody na montaż na elewacji czy też po zewnętrznej stronie balustrady balkonowej.
Niestety nie byłem przy montażu - mój błąd, gdyż 'fachowcy' zryli elewację Sad Mam teraz spory problem Sad Piszę o tym w nowym wątku.
Dziękuję wszystkim.


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - DBKlima - 2014-03-20

wojg napisał(a):Witam
Proszę o opinię czy bezpieczne będzie zamontowanie agregatu od LG P12RK po zewnętrznej stronie balustrady - jak na załączonym zdjęciu,

Żadna znana mi spółdzielnia mieszkaniowa nie wyraziła by zgody na taki montaż za barierką a tym bardziej na zamocowanie agregatu czy przykręcenie go do balustrady balkonu.
Postaw go pod oknem.

Co do drugiej części twojego pytania to montaż LG zawsze bywa niebezpieczny :lol: oczywiście żart Big Grin


Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - wojg - 2014-03-20

Ok tak też zostało już zrobione Wink Dzięki.


RE: Montaż agregatu klimy na barierce balkonowej - wireska - 2023-06-20

Potrzebuję porady! Gdzie mogę zamówić balustrady w Kętach https://artgrom.pl/balustrady/kety/? Czy macie jakieś sugestie na ten temat?