Forum Klimatyzacja
Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wentylacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ (/showthread.php?tid=7870)



Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - marcin_855 - 2014-03-21

Dostałem taką centralkę do uruchomienia (jednofazowa, nagrzewnica wodna), pierwszy raz się z nią stykam, niby mam DTR ale ma w niej opisu styków z puszki na centralce w której są trzy przekaźniki zdjęcie ( styki od lewej strony N, F, C, 3, 2, 1 ) cyfry to prędkości wentylatorów a pozostałe styki?
Urządzenie ma pracować ze sterownikiem PRC, mogę podać napięcie tylko na sterownik?


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - marcin_855 - 2014-03-21

Schemat sterownika PRC


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - aras - 2014-03-22

Witam, czy opis N, F, C, 3, 2, 1 był fabrycznie, czy ktoś pisakiem napisał ?


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - marcin_855 - 2014-03-22

aras napisał(a):Witam, czy opis N, F, C, 3, 2, 1 był fabrycznie, czy ktoś pisakiem napisał ?

Napisane jest to markerem, ale tak wyszło od producenta, z samym urządzeniem przyszła tylko instr montażu żadnego opisu puszki i tych pkt o które pytam na forum. DTR znalazłem sam już po rodzaju sterownika z którym ma to urządzenie współpracować, ale dotyczy ono już konfiguracji automatyki i też nie mam w nim wzmianek o tych pkt N, F, C, 3, 2, 1


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - aras - 2014-03-22

W takim razie poproszę o opis nadruku pod kostkami , ponieważ niewyraźnie widać. Ten opis markerem na pewno nie jest fabryczny. Sporo sprzętu Lennox'a instalujemy (akurat nie centrale) i nigdy nie było żadnych opisów markerem.


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - marcin_855 - 2014-03-23

aras napisał(a):W takim razie poproszę o opis nadruku pod kostkami , ponieważ niewyraźnie widać. Ten opis markerem na pewno nie jest fabryczny. Sporo sprzętu Lennox'a instalujemy (akurat nie centrale) i nigdy nie było żadnych opisów markerem.

Nad przekaźnikami są odejścia do wentylatorów to jest jasne,
a te pkt o które pytasz to również N, F, C, 3, 2, 1


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - aras - 2014-03-23

marcin_855 napisał(a):Urządzenie ma pracować ze sterownikiem PRC, mogę podać napięcie tylko na sterownik?

A sterownik jakie ma oznaczenia styków ?


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - marcin_855 - 2014-03-23

aras napisał(a):
marcin_855 napisał(a):Urządzenie ma pracować ze sterownikiem PRC, mogę podać napięcie tylko na sterownik?

A sterownik jakie ma oznaczenia styków ?

Schemat sterownika jest w tym drugim dodanym zdjęciu. Jest to chyba uniwersalny sterownik który trzeba skonfigurować w zależności od automatyki.


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - klimatolog - 2014-03-23

Idea pracy tego sterownika.L-N jego zasilanie.123 początki uzwojeń wentylatora a raczej ich prędkości.8-9 10i11 to styki sterujące silnikiem zaworu wodnegoTrójdrogowego w zależności od potrzeb jego przepływu.Czy ma chłodzić czy ogrzewać.Czy ma być bardziej otwarty czy bardziej przymknięty przez parametr zdefinicjionowany czujnikiem pomieszczenia.A w zasadzie nastawą temperatury pomieszczenia.


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - marcin_855 - 2014-03-23

klimatolog napisał(a):Idea pracy tego sterownika.L-N jego zasilanie.123 początki uzwojeń wentylatora a raczej ich prędkości.8-9 10i11 to styki sterujące silnikiem zaworu wodnegoTrójdrogowego w zależności od potrzeb jego przepływu.Czy ma chłodzić czy ogrzewać.Czy ma być bardziej otwarty czy bardziej przymknięty przez parametr zdefinicjionowany czujnikiem pomieszczenia.A w zasadzie nastawą temperatury pomieszczenia.

Ok, to już obadałem i wynikało z dtr samego sterownika, a wiesz co mam podać na styki puszki znajdującej się na centralce? tylko 1,2,3 ? przerzucić ze sterownika? i zasilić sam sterownik??
co mogą oznaczać te N,F,C ??


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - wallygator - 2014-03-24

Moim zdaniem:
N-0
1,2,3-podajesz fazę w zależności na jakim biegu ma robić
F,C-podajesz fazę w zależności czy ma grzać czy chłodzić


Pytanie centralka Lennox MiniAir30+ - marcin_855 - 2014-03-28

Sytuacja rozwiązana, urządzenie uruchomione, problem wynikał z błędów w DTRce !!
Dla zainteresowanych:

F - L
N i C - N
1,2,3 prędkości wentylatora

na sterowniku 1,2,3 wiadomo, prędkości
4,5 - L
6 - N

reszta automatyki zgodnie ze schematem.