Forum Klimatyzacja
Pomoc w doborze klimatyzacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Pomoc w doborze klimatyzacji (/showthread.php?tid=7964)



Pomoc w doborze klimatyzacji - duszyk - 2014-05-04

witam,

proszę o pomoc w doborze klimatyzatora;
pomieszczenie chłodzone to otwarta przestrzeń salon + jadalnia + kuchnia + korytarz, łącznie 42m2, strona płd-zach, 1piętro, nade mną poddasze nieużytkowe; w ciągu dnia sporo słońca; w upalne dni temp. ok 29st, chciałbym móc schodzić pomieszczenie do ok 23st. Budżet to do 2500zł netto za urządzenie;
nie mam żadnych preferencji co do marki, póki co jedynie oglądałem LG P12RL, znajomy poleca Daikin ale nie wiem co w tej cenie jest warte polecenia.


Pomoc w doborze klimatyzacji - DBKlima - 2014-05-05

Bez oględzin ciężko więcej coś powiedzieć ale ja bym szukał urządzenia inwertera o mocy 3,2-4,2kW
Jeśli chcesz kupić coś tańszego to pamiętaj by na pierwszym biegu urządzenie nie generowało ci dużego hałasu


Pomoc w doborze klimatyzacji - duszyk - 2014-05-06

biorę pod uwagę inverter LG P12RL o mocy 3,5kW, model 4,5kW jest już sporo droższy; nie wiem tylko, czy LG są godne polecenia, czy szukać wśród innych firm, np. Samsung czy Daikin ?


Pomoc w doborze klimatyzacji - DBKlima - 2014-05-07

Kup taki na jaki ci się wizualnie podoba Smile
(możesz jeszcze pomyśleć o Fujitsu lub Fuji 12LM - 5 lat gwarancji)

Znajdź firmę która sprzedaje i montuje klimatyzację w twojej okolicy i dobrze by było by działała dłużej niż 3 sezony. Podpisz z nią umowę na sprzedaż, montaż i serwis urządzenia.

Warto sobie policzyć :
Cena urządzenia
Cena materiałów
Cena montażu
Cena jednorazowego przeglądu gwarancyjnego x ilość lat gwarancji
... i wychodzi faktyczna wartość końcowa zakupu Big Grin

Jeśli mieszkasz w bloku poproś (SM / WM) o zgodę na montaż lub warunki jakie masz spełnić tak by administrator cię nie nachodził.


Pomoc w doborze klimatyzacji - duszyk - 2014-05-20

ja jeszcze raz z prośbą o pomoc - chodzi o zakup schładzacza, budżet to ok 2500zł; czego w tym przedziale szukać, proszę o podanie konkretnych modeli


Pomoc w doborze klimatyzacji - aminokwas - 2014-05-20

DBKlima napisał(a):Kup taki na jaki ci się wizualnie podoba Smile
Znajdź firmę która sprzedaje i montuje klimatyzację w twojej okolicy i dobrze by było by działała dłużej niż 3 sezony. Podpisz z nią umowę na sprzedaż, montaż i serwis urządzenia.

Tak będzie najlepiej.


Pomoc w doborze klimatyzacji - duszyk - 2014-05-22

ok, zatem mam do wyboru dwa modele, bardzo proszę o doradzenie który lepiej wybrać:
LG P12RL
Daikin FTXV35AB/RXV35AB


Pomoc w doborze klimatyzacji - Grzegorz Walczyk - 2015-07-27

To nie jest takie proste;/ ja zawsze mam z tym problem. Dzięki Bogu są serwisy, które robią to po bardzo niskich cenach. Wiem, że w okolicach Mysłowic wart jest polecenia serwis [reklama]. Siedzibę mają przy [...]. Wymianę filtrów mają za 30 zł, a napełnianie za 15 zł. To link do nich [reklama]


Pomoc w doborze klimatyzacji - obser - 2015-07-28

Jakie to oni filtry wymieniają? I np. 900 g gazu za 15 zł napełnią?


Pomoc w doborze klimatyzacji - DBKlima - 2015-07-28

obser napisał(a):[...]I np. 900 g gazu za 15 zł napełnią?
Co się tak dziwisz kolego, musi być tak drogo, pewnie jeszcze nie wiesz że tlen mocno podrożał Big Grin


Pomoc w doborze klimatyzacji - obser - 2015-07-28

Tam jest takie zapylenie,ze tlenu mało i mózgi są niedotlenione ,ale r410 się nie dotlenią.Freon na pewno ukradną z firmy,to rozumiem,ale te filtry,jakie one są?Panie Walczyk powiedz,bo spać nie mogę.A czy wysyłkowo mogą mi zrobić 10 uzupełnień po 1200 g i wysłać czynnik,może spuszczą z ceny choć te 5 zł?