Forum Klimatyzacja
Wybór klimatyzacji - jaka firma? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Wybór klimatyzacji - jaka firma? (/showthread.php?tid=8050)

Strony: 1 2


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - macieqq - 2014-05-31

Witam. Obecnie planuję założenie klimatyzacji w swoim domu jednorodzinnym. Interesuje mnie chłodzenie w trzech pokojach na piętrze. Po konsultacji z kilkoma firmami, doszliśmy do wniosku, że potrzebne będą dwa agregaty - jeden mono i drugi multi oraz 3 urządzenia wewnętrzne (2 pokoje są obok siebie, trzeci jest całkiem w innym miejscu). Firma, z którą obecnie rozmawiam zaproponowała mi urządzenia trzech marek - LG, Samsunga lub Panasonica. Według nich, powinienem zdecydować się na Panasonica. Sporo szukałem odnośnie opinii wszystkich marek, lecz tych informacji za dużo nie ma. Jeśli chodzi o cenę, Panasonic wychodzi ok. 7% drożej niż pozostałe dwie marki przy kwocie ~17 tyś. brutto. Tak więc - którą z tych marek wybrać i dlaczego? Czy w ogóle za tego rodzaju urządzenia (1 agregat mono, 1 multi, 3 wewnętrzne) taka kwota jest normalna? Zaznaczam, że jestem kompletnie zielony w tym temacie, dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc. Jeśli chodzi o moje wymagania, kolory i inne pierdoły mnie nie interesują. Jedyne co byłoby mile widziane, to pełne sterowanie łopatkami z poziomu pilota (nie mam pojęcia, czy wszędzie teraz to jest, czy nie). Z góry dziękuję za odpowiedzi!


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - andrewrc - 2014-05-31

Witam
Wybór należy do ciebie, osobiście nie montuję Samsunga i Panasonica a opinie na ich temat jest tyle co firm montujących. Co do ceny to trudno na odległość określić czy jest atrakcyjna czy cię naciągają ale sam przyznałeś że kilka firm było u ciebie, to powinieneś mieć rozeznanie co do ceny.
W końcu kto tu ma zarabiać? klient czy montażysta???


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - macieqq - 2014-05-31

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o cenę, to mieszkam w malutkim miasteczku i po prostu chciałem się dowiedzieć, czy tego nie wykorzystują. Co prawda cena z każdej firmy była do siebie zbliżona.

Co do tych marek, jak wspomniałem - w internecie nie mogę nic znaleźć na ich temat. Widocznie klimatyzacja w naszym kraju jest jeszcze luksusem. Dlatego prosiłbym aby wypowiedziało się więcej osób Smile Pozdrawiam!


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - tomex - 2014-05-31

Czy nad piętrem masz strych - jeżeli tak, to może klimatyzator kanałowy - koszt o WIELE mniejszy


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - macieqq - 2014-05-31

Niestety nie mam strychu jako takiego, jest jedynie malutkie pomieszczenie spełniające jego rolę, ale znajdujące się w innej części budynku. Jedynym rozwiązaniem są ścienne, albo kasetowe (?). Tak czy inaczej, mniejsza już o cenę i sposób klimatyzacji. Bardziej zależy mi na ewentualnych różnicach między tymi trzema markami.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - Klima-cool - 2014-06-01

ja bym wybrał LG lub Panasonica


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - macieqq - 2014-06-01

A jakieś argumenty popierające ten wybór?


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - macieqq - 2014-06-01

Tylu ekspertów na każdym forum, a wszyscy gówno wiedzą jak widać. Dziękuję, dobranoc.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - Klimarkt - 2014-06-02

Cena - wiadomo zleży od jakości wykonania, trwałości podzespołów, gwarancji (w tych lepszych - droższych ok. 5lat, w chińczykach - ok. 2lat). Najtańszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie klimatyzacji split pojedynczych. Koszt montażu takich urządzeń to ok 2500zł brutto za sztukę (oczywiście najtańsza wersja). Jednak multi są zwykle droższe więc biorąc pod uwagę to , jak również firmę której klimatyzatory wybierasz cena może być całkiem adekwatna. Zrób wywiad z kilku firm. Zobacz co proponują inni. Sam jestem montażystą i instalatorem.
U mnie przykładowe ceny kształtują się tak: [reklama] cennik klimatyzatorów z montażem. Uważam, że jest to dosyć tanio.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - DBKlima - 2014-06-04

Ja nie mam preferencji co do wyboru firmy choć z wielką niechęcią podchodzę do LGe.
Osobiście do domu nie kupił bym nic co nie ma 5 letniej gwarancji producenta.
Mitsubishi - 5 lat lub Fujitsu - 5 lat
Gdybym miał wybrać LG czy Panasonic to wybrał bym Panasonic`a ponieważ sprzedaliśmy w przeciągu kilku lat może mało ale ze 100 kompletów i miałem 2 drobne awarie które nie wpływały na przerwę w pracy urządzenia.

Tak z ciekawości jakie masz urządzenia w ofercie bez cen tylko model lub moc .


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - Shitashii - 2014-06-04

andrewrc napisał(a):... Co do ceny to trudno na odległość określić czy jest atrakcyjna czy cię naciągają
Jeśli jest firma która za prosty montaż weźmie 4000pln i jest ktoś, kto tyle zapłaci, to dlaczego uważasz, że go naciągneli?? Oni po prostu tyle zarobili. Jest okazja, to się zarabia. Prawo popytu i podaży.
Nieraz coś wycenisz na 1000, a później masz kosztów 600. Innym razem założysz trudności i dasz cenę 2000, a pójdzie łatwo lekko i przyjemnie, że zarobisz 1500. A za darmo to nikt nie będzie robił. Zatem twierdzenie, że ktoś zbyt dużo zarobił jest niestosowne. Za dużo to mają w Ełroparlamencie.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - DBKlima - 2014-06-09

Shitashii napisał(a):
andrewrc napisał(a):... Co do ceny to trudno na odległość określić czy jest atrakcyjna czy cię naciągają
Jeśli jest firma która za prosty montaż weźmie 4000pln i jest ktoś, kto tyle zapłaci, to dlaczego uważasz, że go naciągneli?? Oni po prostu tyle zarobili. Jest okazja, to się zarabia. Prawo popytu i podaży.
Nieraz coś wycenisz na 1000, a później masz kosztów 600. Innym razem założysz trudności i dasz cenę 2000, a pójdzie łatwo lekko i przyjemnie, że zarobisz 1500. A za darmo to nikt nie będzie robił. Zatem twierdzenie, że ktoś zbyt dużo zarobił jest niestosowne. Za dużo to mają w Ełroparlamencie.

...są klienci i są "Klienci" - pierwszy szuka ceny, drugi rozwiązań sprecyzowanych pod jego oczekiwania, jakości urządzeń i dbałości w realizacji.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - imagine70 - 2014-11-07

W kwestii doboru klimatyzacji najlepiej po prostu poradzić się fachowca i zamontować taką, jaka idealnie pasuje. Smile Ja zamawiałam klimę do swojego domu za pośrednictwem <reklama,pozdrawiam,Admin >Świetna sprawa, wykonują na zamówienie, dobrze doradzają i nie jest drogo.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - KlemensQ - 2014-11-07

Ja polecam firmę z której ja korzystałem przy wyborze <reklama,pozdrawiam,Admin>


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - iw080 - 2017-06-26

Osobiście mogę polecić Ci klimatyzację Daikin. Sam montowałem w swoim domu i od 3 lat nie ma najmniejszego problemu. Po namowie wolałem dopłacić trochę więcej niż za Samsunga, ale mieć jakość i pewność, że nic nie padnie. Urządzenia kupowałem w firmie [reklama], z montażem również nie było u nich problemu także mogę polecić z czystym sumieniem. Firmy jak Samsung produkują wszystko, a Daikin specjalizuje siię ę tylko w klimatyzacji


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - barbie - 2017-06-26

zarejstrował się aby odkopać post z przed 3 lat !


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - obser - 2017-06-26

Handlowiec pisał mailing do nas, to i wpadł na pomysł zareklamować firmę na forum Smile. Za to mu płacą.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - barbie - 2017-06-26

on wozi drewno do lasu .


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - Bolas - 2017-06-27

[Obrazek: c71c85b29cc3.jpg]


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - uki - 2017-06-27

Jestem świeżakiem na forum, ale z racji na zakup domu i powstałe zapytanie odnośnie klimatyzacji postanowiłem porównać oferty na rynku lokalnym, w tym celu zaprosiłem kilku serwisantów i tutaj moje zdziwienie, każdy chwali co innego i promuje założenie innego sprzętu, przy bardzo zbliżonych cenach. Nie chciałbym zaliczyć przysłowiowego "zonka" tak więc zasięgam opinii tutaj. Mianowicie planuje założenie klimy na piętrze budynku, gdzie jest najcieplej - korytarz i 3 pokoje - ok. 40m2. Wszystkie trzy firmy, które zaprosiłem proponują klimatyzator 3,5kW / 3,6kW - tutaj jest zgodność. Dwie proponują Sinclair, jedna Chigo? Co wybrać? Co lepsze? Dzięki za jakiekolwiek informacje na temat tych dwóch firm, w googlu słabo piszą na ten temat...


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - obser - 2017-06-28

Każda firma wspólpracuje z daną marką,dobrze się czuje w niej,ma dobre wsparcie techniczne i dostęp do części zamiennych. Myślę tak na szybko,jak klimatyzacja ma być na piętzre, to 3,5 wydaje mi się za mało (nie znam metrażu). Część zimnego powietrza grawitacyjnie spłynie ci na parter, z tym musisz się kiczyć. Może nie chcą przestraszyć Cię ceną, bo jak 2,5 i 3,5 to ceny i wymiary są prawie takie same,nieznaczące różnice cenowe (np.100 zł), to przeskok na 5 kW jest duży. Musisz zrobić choć pobieżny bilans cieplny. Ja na piętzre w korytarzu mam 7 kW i załatwia dom. Reguluje to żaluzjami i otwieraniem potrzebnych pomieszczeń. A tak na marginesie piszesz w złym dziale, na dole są poradu,tu sprawy techniczne.
Absolutnie nie jesteśmy do oceniania firm,raczej na forum są firmy,więc krytykowanie nie jest celem forum.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - iw080 - 2017-06-28

Odpisałem, bo uznałem że warto ;-) Zawsze, a to zawsze polecam firmy, z których jestem zadowolony. Jeżeli ktoś chce porozmawiać, zapraszam na priv podam telefon i wyjaśnimy kilka kwestii żartownisie. Śmiało jeszcze raz mogę polecić firmę HAKOM, bo pomimo że zamontowali mi wszystko, doradzili to z konserwacją nie ma żadnego problemu. Pokażcie mi drugą firmę z takim podejściem? Przez 20 lat prowadzenia własnej działalności rzucam rękawicę każdemu kto wymieni mi chociaż 10 takich firm?


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - awax - 2017-06-28

Myślę,że bez trudu mogę podnieść tę rękawicę Smile
Nie będę wymieniał-reklama.
Co do wyboru klimatyzatorów to ja uważam,że niewiele jest złych klimatyzatorów,są jedynie instalatorzy -amatorzy,który każdy klimatyzator potrafią zepsuć przy montażu.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - obser - 2017-06-28

Ale awax też nie zaprzeczysz,że wolisz zakładać klimatyzatory firm, gdzie masz super obsługę, telefon i wsparcie techniczne, natychmiastowa wysyłka części , a papierologię załatwimy trochę później. Teraz miałem sytuację,że procedura zgłoszenia reklamacji i zapotrzebowania na części trwała 2 dni, wypełnianie jakiś RMA, wszystkie dokumenty,maili chba z 15. A z firmą, która rozprowadza dobrej jakości klimatyzatory i współpracuję z nią chyba z 12 lat mam to wszystko na jeden telefon, a papierologię robimy później. Fakt wszystkie wiodące marki mam dostępne, ale wolałbym zakładać bezproblemowe.


Wybór klimatyzacji - jaka firma? - awax - 2017-06-28

Oczywiście,że współpracuję jedynie ze sprawdzonymi Partnerami.
Słowo droższe pieniędzy.