Forum Klimatyzacja
Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Porady (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie (/showthread.php?tid=8493)



Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - Omenariusz - 2017-05-10

Witam
Mieszkam na poddaszu latem jest nie do wytrzymania. Pokój w którym chciałbym aby klimatyzacja działa to pokój ok 15m2. Żona mnie maltretuje żeby założyć klime. Wezwaliśmy Pana ktory wyliczył nam to wszystko na ok 4500 zł z urzadzeniem LG. Z racji tego iż jest to małe pomieszczenie i naprawdę wystarczyło by obniżyć temperaturę o 4-5 stopni w lecie czy klmiatyzator typu split to jedyne rozwiązanie ? Zastanawiałem się nad kupnem klimatyzatora przenośnego wiem że wiąże się to z odprowadzeniem ciepłego powietrza oraz z większym hałasem ale pytanie czy do powiedzmy 1,5-2 tyś zł kupiłbym coś dobrego ? Jak to jest z ewentualną eksploatacją takiego przenośnego urządzenia ? Bo rozumiem że czynnik chłodzący też się w takim urządzeniu nabija. Znajomy ma przenośny klimatyzator firmy alaska mac9019 chciałby się go za bardzo małe pieniądze pozbyć. Nie wiem czy lepiej kupić tą używkę czy nowy na oku mam AUX Elite AM-H12A4. Niby tak dużo tematów na internecie odnośnie klimatyzatorów prznośnych a tak naprawdę to jeden wielki marketingowy bełkot. Niech ktoś wytłumaczy laikowi czarno na białym. Z góry dziękuję za wyrozumiałość.


Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - miezala5 - 2017-05-10

Nie nie warto!


Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - DBKlima - 2017-05-11

LG - nie warto . Tongue Tongue Tongue
Przenośny zdecydowanie nie warto .


Potrzebujesz klimatyzator "09" czyli 2,5kW mniejszych nie szukaj ponieważ będą
to nietypowe urządzenia, a co za tym idzie droższe .
Priorytetem dla ciebie będzie to żeby urządzenie było ciche urządzenia
między 20 a 24dBA na pierwszym biegu będą wystarczające .


Co wpływa na cenę :
- producent (w uproszczeniu Japoński, Chiński, Koreański) w tej kolejności ja bym szukał .
- poziom głośności (bo do sypialni ale naprawdę bardziej przeszkadza ciepło niż szum choć jedno i drugie latem dokuczliwe )
- design (na to nie patrz to sypialnia, chyba że ma to dla ciebie znaczenie i zapraszasz tam znajomych Big Grin )
- montaż (im więcej metrów bieżących ma instalacja i trudniejsza do wykonania tym cena rośnie ... rozpiętość cen olbrzymia)

Jeśli jesteś alergikiem to po montażu klimatyzacji w końcu odpoczniesz .

Zaproś do wyceny jeszcze jakąś firmę od tgz. Chińczyka i od tgz. Japończyka na Koreańczyka masz już ofertę .


Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - Omenariusz - 2017-05-11

No i wszystko jasne czyli rezygnuję z klimatyzacji wolnostojącej i szukam firmy która mogłaby mi założyć spełniający wszystkie wymienione kryteria. A nawet poczekam troszkę bo może lata nie bedzie to zamontuję jakoś na przełomie września Tongue Mieszkam w małej miejscowości gdzie wyceniał mi tylko jeden facet no i ma monopol więc cena ok 4,5 tysiąca tak jak pisałem. Poszukam w większym mieście może i ceny bedą przystępniejsze. Jeśli ma ktoś jakieś jeszcze rady to byłbym wdzięczny


Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - obser - 2017-05-11

Jak masz zamiar,to zakładaj . Ceny drastycznie po sezonie nie zmaleją,już nie ma wyprzedaży posezonowych tak jak z 10 lat temu. A i nie szukaj daleko firmy, bo do założenia, to i owszem przyjadą chętnie, ale z ewentualnymi usterkami, to będą Cię zwodzić. A lokalny będzie dbał o swoje podwórko.


Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - Liptons - 2017-05-20

Omenariusz napisał(a):No i wszystko jasne czyli rezygnuję z klimatyzacji wolnostojącej i szukam firmy która mogłaby mi założyć spełniający wszystkie wymienione kryteria. A nawet poczekam troszkę bo może lata nie bedzie to zamontuję jakoś na przełomie września Tongue Mieszkam w małej miejscowości gdzie wyceniał mi tylko jeden facet no i ma monopol więc cena ok 4,5 tysiąca tak jak pisałem. Poszukam w większym mieście może i ceny bedą przystępniejsze. Jeśli ma ktoś jakieś jeszcze rady to byłbym wdzięczny

W tej cenie mogę polecić ci LG Prestige, cicha praca 17db, jonizator, najwyższa wydajność energetyczna, 10 lat gwarancji na sprężarkę.


Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - Klima_T - 2017-05-20

17 dB? To może napisz że tyle to w mało przydatnym trybie snu.
Podczas normalnej pracy minimum to 25dB, a to już cicho nie jest.
Najwyższa wydajność energetyczna, niby A+++? Tak, ale w Hiszpanii Smile
U nas A, jak dobrze pójdzie to może dociągnie do A+


Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - Omenariusz - 2017-05-30

Panowie wycena nowego Pana tym razem model :
Klimatyzator ścienny Hyundai Silver HR09XP5AS 2,5 kW

Cena z montażem ok 3500

Nieco taniej niż ten Pan od LG

Czy w sypialni bede zadowolony z tego modelu podkreślam że sypialnia jest mała Smile


Wybór klmiatyzacji/klimatyzatora małe pomieszcznie - Klima_T - 2017-05-30

2.5 kW do małej sypialni powinno spokojnie wystarczyć.
Szukaj takiej jednostki wewnętrznej, której praca będzie możliwie najcichsza.
20 dB i poniżej.
Jako wzorcowy model możesz potraktować Gree U-Crown 2.5 kW, tam jest 19 dB
Drobiazg, ale w pilocie powinno być podświetlanie ekranu.
Zwróć na to uwagę, ponieważ w nocy to bardzo przydatna rzecz.
W tym modelu co podałeś minimum to 24 dB. W nocy będzie uciążliwe.