Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy (/showthread.php?tid=8594)



Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - august200 - 2015-03-14

Witam. Dostałem propozycje wykonania Multi-splita w Kamienicy zabytkowej.Robiłem podobne tematy z tym że J. zewnętrzna stałą na wentylowanym strychu .Piętro niżej były biura więc ewentualny hałas czy drgania nikomu nie przeszkadzały bo nikt tam nie mieszkał czy spał.
W Opisywanym wypadku J. wewnętrzne na poziomie 0 (Biura) poziom 1 (Mieszkania) Poziom 2(Strych). Z racji tego ze zabytek nie można wieszać na ścianie bo szpeci itd
Inwestor chce montować na komin który według mnie jest za słaby jak usłyszał że Urządzenie waży oko 70-80 kg to trochę się rozdziawił Big Grin .Pytanie do was czy wieszaliście dużą jednostkę na kominie jeśli tak to jak rozwiązaliście mocowanie na opaskę. Co na to konserwator zabytków czy kominiarz ?
A no i inne firmy które były na wizji lokalnej nie widzą problemu z montażem na komin tylko ja wymyślam bo chcę spać spokojnie. Smile


Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - kubabaku - 2015-03-14

Można. Tylko opaska wchodzi w grę. Nie wolno robić żadnych otworów w kominie, czy przewodzie wentylacyjnym bo to jest sprzeczne z prawem budowlanym. jak komin konkretny to nie ma problemu


Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - august200 - 2015-03-14

W tym problem że komin obecnie jest w rozsypce a firma budowlana która ma go rzekomo odbudować przy okazji wymiany dachu na nowy nie przyłoży się do niego bo budżet i termin wyśrubowany w kosmos i piece kaflowe zlikwidowane na rzecz ogrzewania miejskiego wiec żeby mogli to by wogule komina nie ruszali .


Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - mg - 2015-03-14

Istnieją klimy bez JZ. Dedykowane


Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - august200 - 2015-03-15

mg napisał(a):Istnieją klimy bez JZ. Dedykowane


Wiem ale budżet nie pozwala mają być tanie urządzenia jeszcze nie ma sezonu więc się zainteresowałem robotą. Zobaczymy może się znajdzie tańsza firma która za montuje na komin na zwykłych łapach skasują gościa i po temacie


Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - mg - 2015-03-15

Coś takiego jak Q8 na gaz. ,,Bezcenny zabytek" Smile


Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - august200 - 2015-03-15

To jest Polska albo ty jesz albo Ciebie zjedzą.Biedny i chytry dwa razy płaci ale weź to wytłumacz dla klienta.


Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - mg - 2015-03-15

,,Biedny" rowerem jeździ, takiemu można pojechać po kosztach.


Klimatyzacja Multi-split w Zabytkowej Kamienicy - Marcin QR - 2020-09-08

Sprawdź rozwiązanie z firmy Rotenso RVF V-stage. Dedykowany system klimatyzacji dla kamienic