Forum Klimatyzacja
eurofrigo 3500 - schładza poniżej ustawionej temp. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: eurofrigo 3500 - schładza poniżej ustawionej temp. (/showthread.php?tid=8636)



eurofrigo 3500 - schładza poniżej ustawionej temp. - sikorek80 - 2015-04-09

Witajcie,

Pierwsza rzecz:
Problem polega na tym,że moje eurofrigo 3500 robi jakieś dziwne cyrki.
Ustawiam temp.na sterowniku +5C a agregat przechodzi przez tą temp. i schładza dalej aż do -7C.
Oczywiście przy dojściu do tych +5C kontrolka schładzania na sterowniku gaśnie ale agregat chłodzi dalej.
Przy tym wentylator skraplacza chodzi cały czas a ciśnienie nie chce spaść poniżej 15 barów żeby czujnik odłączył wentylator skraplacza.
Druga rzecz:
Jak już agregat trochę popracuje to wywala błąd AL6. Wentylator skraplacza wtedy w ogóle nie pracuje a ciśnienie w układzie tak rośnie że czynnik wywala przez zawór bezpieczeństwa.

Wygląda na to że coś się zawiesza w agregacie tylko co?
Poproszę o jakieś rady i sugestie.

z góry serdecznie dziękuję Smile


eurofrigo 3500 - schładza poniżej ustawionej temp. - maras954 - 2015-04-12

eurofrigo slynie z wadliwych plyt przekaznikowych, rzadziej microprocesora. zacznij od tego. napisz co znalazles i czego bys potrzebowal do naprawy


eurofrigo 3500 - schładza poniżej ustawionej temp. - FRIGOTECH - 2015-04-12

Jak sobie nie poradzisz, to mamy takie płyty nowe na stanie. Ale myślę że to moduł wykonawczy sterownika. Jest pod płytą przekaźnikową. Może zostać uszkodzony przez kondensator który lubi się rozlewać.


eurofrigo 3500 - schładza poniżej ustawionej temp. - sikorek80 - 2015-04-15

Niestety jeszcze nie podchodziłem bliżej do tematu gdyż zawala mnie inna robota.
Jak tylko znajdę chwilę żeby coś pogrzebać przy agregacie to na pewno dam znać co się dzieje.
Wiem że muszę na początek sprawdzić czy czasami nie klei mi przekaźnik od cewki sprzęgła sprężarki i sprawdzić cewkę defrostu i zasilanie tej cewki.


eurofrigo 3500 - schładza poniżej ustawionej temp. - sikorek80 - 2015-04-16

Dzisiaj znalazłem chwile żeby podumać nad moim problem z Eurofrigo.
Moim zdaniem jest to wina mikroprocesora ponieważ na zasilaniu elektrycznym agregat działa jak należy a na sprężarce drogowej nie rozłącza cewki sprzęgła sprężarki i kiedy temperatura na zabudowie dojdzie do temperatury nastawionej to wentylator skraplacza się wyłącza i na wyświetlaczu ikona chłodzenia tez gaśnie a mimo to zasilanie na cewkę sprzęgła sprężarki idzie dalej po czym po chwili rośnie ciśnienie w układzie bo skraplacz jest wyłączony i wywala AL6. Przejrzałem schemat elektryczny i za zasilanie cewki sprężarki odpowiada przekaźnik R2 na płycie przekaźników. Tak jak pisałem na elektryku działa prawidłowo a na drogowej nie. Z mikroprocesora idzie fioletowy przewód na płytę przekaźników i dopiero jak go przeciąłem w momencie osiągniętej temperatury nastawionej na sterowniku to odłączyło mi cewkę sprężarki drogowej. Po takiej diagnozie sądzę ze to wina mikroprocesora i coś w nim robi zwarcie że cały czas podaje sygnał na płytę przekaźników i dlatego non stop jest zasilana cewka sprężarki drogowej.
Jak uważacie,może to być wina tego mikroprocesora?
Oczywiście mogę się mylić i coś być możne przeoczyłem dlatego proszę o rady i wsparcie.
Ile możne kosztować mikroprocesor (moduł wykonawczy) do EUROFRIGO 3500?


eurofrigo 3500 - schładza poniżej ustawionej temp. - coldcase - 2015-05-13

jest możliwość podesłania na rapidshare twoich schematów? masz jeszcze te płytkę? Widać na gołej płytce coś specyficznego co wskazywałoby na uszkodzenie? Ile kosztowała cie nowa?


eurofrigo 3500 - schładza poniżej ustawionej temp. - pejek81 - 2015-06-02

Sprawdź czy stycznik nie jest czasem sklejony, bo jeżeli sterownik ściąga napięcie a nie rozłącza sprężarki to sprawdź miernikiem czy przy wyłączonym napięciu ma przejścia jeśli tak to znalazłeś przyczyne