Forum Klimatyzacja
normy hałasu - klimatyzacja - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: normy hałasu - klimatyzacja (/showthread.php?tid=8693)



normy hałasu - klimatyzacja - aras - 2015-04-30

Witam kolegów, montuję klimatyzator dla najemcy pomieszczenia od ZBiLK ( Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych) zezwolenie na montaż zdobyłem ale zastanawia mnie teraz odbiór i konkretnie punkt zezwolenia:
- spełnienie n/w warunków:
- parametry a w szczególności głośność pracy klimatyzatora muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami. Pomiar głośności będzie wykonany przez sanepid.


Czy koledzy znają jakieś normy ? przyznam że pierwszy raz mam styczność z tym. Oczywiście zdaję sobie sprawę że klima kupiona w Polsce spełnia normy naszego ustawodawcy. Big Grin Ale jednak wątpliwości pewne mam, jak przejść ten kolejny etap schodów tworzonych przez w/w właściciela.


normy hałasu - klimatyzacja - crocens - 2015-05-01

Nie wiem co kupiłeś za sprzęt ale warto załatwić sobie materiał który nazywa się K-fonik ST GK 10mm lub nawet 3mm i obłożyć nim sprężarkę, gwarantuję, że będzie ciszej chodzić nisz Mitsu czy Daikin... oczywiście klimatyzator umieszczony winien być na amortyzatorach. Nie wiem gdzie go dostaniesz, z reguły jest na zamówienie w matach po 2m2 w cenie chyba 100zł/m2.


normy hałasu - klimatyzacja - Amfan - 2015-05-03

Lobbują na rzecz producentów ekranów dzwiękochłonnych.


normy hałasu - klimatyzacja - DBKlima - 2015-05-04

W strefie (śródmiejskiej) w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców normy to 55 decybeli w dzień
i 45 decybeli w nocy (godziny 22 ? 6).


normy hałasu - klimatyzacja - aras - 2015-05-04

DBKlima napisał(a):W strefie (śródmiejskiej) w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców normy to 55 decybeli w dzień
i 45 decybeli w nocy (godziny 22 ? 6).

Dzięki, a czy możesz podać jakąś podstawę prawną ?


normy hałasu - klimatyzacja - DBKlima - 2015-05-05

aras napisał(a):
DBKlima napisał(a):W strefie (śródmiejskiej) w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców normy to 55 decybeli w dzień
i 45 decybeli w nocy (godziny 22 ? 6).

Dzięki, a czy możesz podać jakąś podstawę prawną ?
...są wytyczne musisz porozmawiać z ludźmi z sanepidu .
Mogę powiedzieć że 55 decybeli nie jesteś wstanie pomierzyć w W-wie w ciągu dnia ponieważ masz
wyższe tło niż dBA wygenerowane przez urządzenie.


normy hałasu - klimatyzacja - Soltherm - 2015-05-12

Wiekszość obecnie dostepnych i porzdnych firm spełnia polskie normy. Należy jednak uważać na niszowe jednostki.


normy hałasu - klimatyzacja - DBKlima - 2015-05-13

Soltherm napisał(a):Wiekszość obecnie dostepnych i porzdnych firm spełnia polskie normy. Należy jednak uważać na niszowe jednostki.

Kolego chcę ci powiedzieć że 99% Japończyków to produkty w naszym kraju niszowe ze względu na cenę . Mitsubishi ma 2% do 3 % rynku a takiej niszy się zupełnie nie obawiam.


normy hałasu - klimatyzacja - peentech - 2015-05-16

aras napisał(a):- parametry a w szczególności głośność pracy klimatyzatora muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami. Pomiar głośności będzie wykonany przez sanepid.

Należy zastosować typowo korporacyjne podejście do sprawy. Pytają czy jest zgodne? Odpowiadasz, że jest zgodne. Chcą papier? Dajesz im na to papier. Ważne, żeby w korporacji wszystko się w papierach zgadzało.
10 lat przerobiłem w korporacji i wiem, że jak chcą jakiś papier to go dostaną. Treść papieru jest mało ważna. Ważne żeby był.


normy hałasu - klimatyzacja - Tomek242 - 2019-06-10

Witam,
nie chcę zakladać nowego wątku więc podłączę się pod ten. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie i proszę o pomoc. Jednostka zewnętrzna ma w swojej specyfikacji ma wpisane:
-Poziom mocy dźwięku [na zewnątrz, chłodzenie] (dBA) 62 dBA
-Poziom głośności [na zewnątrz, wysoki/niski] (dBA) 46 dBA
W przypadku montażu w bloku na balkonie jak to się do norm dla miasta powyżej 100 tys miszkańców?
Pozdrawiam


RE: normy hałasu - klimatyzacja - marek332 - 2023-09-07

Jakie WY macie zdanie na temat odnawialnych zrodeł energii? Osobiście zdecydowałem sie na zakup nowej pompy ciepła i instalacji fotowoltaiczne, dlatego skorzystałem z oferty polecanej mi firmy Sanerga - fotowoltaika wrocław i jestem bardzo zadowolony z wyboru.