Forum Klimatyzacja
LG czy GREE - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: LG czy GREE (/showthread.php?tid=8748)

Strony: 1 2


LG czy GREE - bydzia - 2015-05-25

Witam,

jestem zupełnie początkująca i proszę o pomoc. Zrobiłam ze strychu mieszkanie i chce by w 2 pomieszczeniach było ogrzewane klimatyzacją. Po wstępnym zapoznaniu się z tematem na forach udałam się do 2 specjalistów w celu wyceny tych własnie urządzeń. Jeden Pan zaproponował mi 2 opcje, droższa- LG Delux Sirius 4 (3,5- sypalnia 5-salon z aneksem kuchennym) tańsza opcja GREE Viola Perfect- moc ta sama co LG. I już tu zrodził się dylemat.
Kolejny Pan zaproponował mi LG P12 RL i moc w każdym w wymienionych pomieszczeń 3,5.

Nie ukrywam, że nie mam wiedzy technicznej na temat klimatyzacji. Stąd proszę o pomoc.

W tych pomieszczeniach będą to jedyne formy ogrzewania- mieszkam w centrum miasta i chyba 2 lub 3 noce temp. zeszła poniżej -15 st. C. A podobno GREE będzie również działała przy -20 st.C

Którą opcję wybrać?


LG czy GREE - tommatiz - 2015-05-25

Witam. Ani to ani to. Klimatyzacja na stałe do grzania się nie nadaje a jedynie do podgrzewania. Co będzie jak przez miesiąc będzie temperatura w okolicach -20'C?? Skraplacz zmieni się w bałwana. Pomyśl nad innym rozwiązaniem ogrzewania a klima niech będzie dodatkiem awaryjnym. Pzdr


LG czy GREE - bydzia - 2015-05-25

Rozumiem. Natomiast ze względu na wysokość pomieszczeń (są bardzo niskie) nie moge pozwolić sobie na ogrzewanie gazowe. Kominkowe odpada-2 pietro, nie mam gdzie magazynować opału. W innych pomieszczeniach chce zrobić piece akumulacyjne ale czytałam, że są znacznie większe koszty zużycia prądu.
Stąd pomysł na klimatyzację.


LG czy GREE - tommatiz - 2015-05-25

Skupiłaś się na dwóch markach z niższego szczebla i w momencie długo trwałych mrozów których oczywiście nie można wykluczyć raz że Twoje rachunki będą ekstremalne a dwa że możesz uszkodzić urządzenia zewnętrzne. Myśl nad rozwiązaniem stałego ogrzewania a klima to dodatek. Chyba że dołożysz kilka tysi i założysz urządzenia z wyższego szczebla ale które mogą dogrzewać niemal cały czas ale to cena x2. Pzdr


LG czy GREE - bydzia - 2015-05-25

Urządzenia-modele zostały mi zaproponowane przed doradców. Nie określiłam im przewidywanego budżetu. Trochę jestem teraz rozczarowana "doradztwem" Panów od klimatyzacji.
W opinii jakie czytałam na forach ludzie pisali, że korzystają z tego typu ogrzewania, choć faktycznie przy większych mrozach mają np. kominek.
Nie znam osobiście osoby, która miałaby w ogole zamontowaną w domu klimatyzację w związku z tym również prywatnie nie mam doradztwa.


LG czy GREE - kubabaku - 2015-05-25

mam klienta, który grzeje biuro Samsungiem Nordic i sobie chwali


LG czy GREE - aminokwas - 2015-05-25

Tak, tylko taki Samsung swoje kosztuje.


LG czy GREE - sulejowek - 2015-05-25

Wszystkie klimy w wersji Nordic kosztują . Mamy w ofercie klimy innego prudecenta z ,,opcją nordic" ale to juz priv Wink


LG czy GREE - bydzia - 2015-05-26

to mam jakiś punkt zaczepienia. Zaraz dzwonie do Panów....
w google znalazłam i zapoznaje sie z Fujitsu. I podobno może działać do -25 st.C
Szkoda tylko, że moi fachowcy od klimy sami tego nie zaproponowali.


LG czy GREE - obser - 2015-05-26

Przez ostatnie 5 lat kolego ogrzewa salon Orange inverterem splitem Electra 5 kW.Klima chodzi na okrągło od jesieni do wiosny,tylko na weekendy i dłuższe wolne zmniejsza temp. do 17 st,normalnie ustawia 21 st.Tak sobie obliczył,bo zasilanie idzie przez gniazdko z licznikiem prądu.W porównaniu do poprzedniego ogrzewanie typowo elektrycznego stwierdził,że po 3 latach inwestycja się zwróciła.Jakby nawet teraz padła,bez większych oporów zakładałby nową.Fakt,parę razy zdarzyło się lekkie ochłodzenie lokalu,jak urządzenie się odladzao.Ogólnie jest bardzo zadowolony.Jest to stary budynek,z grubymi ścianami i tylko raz spróbował chłodzenia na 15 minut.To też świadczy,że izolacje budynku ma doskonałą,no i bardzo mało okien.


LG czy GREE - MarioO - 2015-05-26

Sinclair Arctic masz do -30 Prześcigają się w tych minusach wszyscy korzystając z globalnego ocieplenia Porządnej zimy już nie było parę lat.Ciekaw co będzie jak zawita
choćby na miesiąc Ostatnia 5 lat temu zasypało i przymroziło na chwilę a przy takich jak są teraz klima da radę Jak wyżej klima to dodatkowe źródło ciepła i od tego powinien zacząć każdy uczciwy fachowiec z którym rozmawiasz.Wtedy to Ty podejmujesz decyzję w pełni świadomie


LG czy GREE - DBKlima - 2015-05-27

Wszystko jest uzależnione od umiejscowienia agregatów i nie ma co ukrywać producenta i jego gwarancji.
Ogrzewanie zimą klimatyzatorem moim zdaniem jest mało ekonomiczne chyba że masz miejsce gdzie agregat nie będzie wystawiony na warunki atmosferyczne (garaż podziemny, duży strych w budynku).

Jeśli urządzenie będzie pracowało na grzaniu i na chłodzeniu to moim zdaniem jest duża szansa na to że wykończy się zgodnie z długością gwarancji . Z przykrością stwierdzam że musisz przemyśleć swoją inwestycję.

Jak miał bym wybierać LG czy Gree to osobiście kupił bym Gree bo tańsze urządzenie i części serwisowe.


LG czy GREE - manitou - 2015-05-27

A ja zamieszam trochę i powiem tak: ogrzewam mieszkanie w kamienicy inverterem 3,5 kW BEKO czyli Gree i jestem z tego rozwiązania tak zadowolony, że teraz instaluję takie rozwiązanie dla drugiego lokalu w wersji multsplit. Nie rozumiem dlaczego dla wszystkich te magiczne -10, -15 stopni jest problemem kiedy konwektor elektryczny do gniazdka kosztuje 100pln. Wystarczy tylko zadbać o właściwą moc przyłączeniową do lokalu. Dla mnie przy ogrzewaniu typową klimą jest inny problem-brak ciepła promieniowania. Ale są już i na to patenty Nexura z panelem radiacyjnym zasilanym z obiegu czynnika. Żywotność urządzenia to odmienny temat. Ale co mają powiedzieć Ci, którzy zainwestowali po 20-40 tys w powietrzne pompy ciepła? Czyli w zasadzie w klimatyzatory w których wymiennik freon powietrze, zastapiono wymiennikiem freon-woda?
--------------------------------
Plusy akumulacji:
+budowa urządzenia prosta jak cep, w razie awarii wymiana tanich części.
+przyjemne ciepło promieniowania
+brak ingerencji w ściany (dziury na rurki freonowe)
+cichość ( statyczne 0dB, dynamiczne dalej cichsze od klimy)
+Brak buczącego pudła jedn zew ( za co podziękują sąsiedzi)
+krótkie przerwy w dost. prądu będą niezauważalne.

koszt 1 kWh w II taryfie ok 0,27 zł = koszt 1kWh ciepła.
Dla klimy ze śr COP ok 3 w 1 grupie taryfowej G11 = 0,58 zl/ 3 (cop) = 0,19 zł.
1 kWh ciepła z gazu ok 0,22-0,25 zl
Dla osoby ŚWIADOMEJ polecałbym klimę+konwektory, dla osoby nieświadomej akumulację.


LG czy GREE - DBKlima - 2015-05-28

manitou napisał(a):Nie rozumiem dlaczego dla wszystkich te magiczne -10, -15 stopni jest problemem.
Big Grin Magia jest jeszcze ale jej jeszcze nie dostrzegasz.
manitou napisał(a):Wystarczy tylko zadbać o właściwą moc przyłączeniową do lokalu. .
Big Grin Big Grin oczywiście Big Grin Big Grin i po co robić urządzenia w kasach od A do A+++
manitou napisał(a):Dla mnie przy ogrzewaniu typową klimą jest inny problem-brak ciepła promieniowania. Ale są już i na to patenty Nexura z panelem radiacyjnym zasilanym z obiegu czynnika.
.
Wolę kominek i raczej nie zachwyca mnie połączenie klimatyzatora przypodłogowego z kaloryferem


LG czy GREE - DBKlima - 2015-05-28

sulejowek napisał(a):Wszystkie klimy w wersji Nordic kosztują . Mamy w ofercie klimy innego prudecenta z ,,opcją nordic" ale to juz priv Wink

taaaaaaaaaaaaaa.... chyba w opcji nordic walking :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


LG czy GREE - simi7 - 2015-05-28

Witam,każdy boksuje się jakie urządzenie wybrać GREE sree,lg a nikt nie zapytał o metraż, okna która strona
świata ja bym montował MHI i luzik,jak szaleć to szaleć.
Pozdrawiam


LG czy GREE - DBKlima - 2015-05-29

simi7 napisał(a):Witam,każdy boksuje się jakie urządzenie wybrać GREE sree,lg a nikt nie zapytał o metraż, okna która strona
świata ja bym montował MHI i luzik,jak szaleć to szaleć.
Pozdrawiam
Szybciej ME bo MHI to raczej design dla przemysłu a nie dla Kowalskiego .
... co to za szaleństwo ? bo ja go nie widzę chyba że MHI 14kW zaproponujesz na 14m2 Wink


LG czy GREE - manitou - 2015-05-29

Klimatyzator przypodłogowy dużo lepiej sprawdza się do ogrzewania. Ciepłe powietrze i tak się unosi ku górze, wentylator może pracować na niższym biegu niż w typowej j. sciennej gdzie ciepłe powietrze musi być "wbrew fizyce" mocno pchane ku podłodze.
Ale trzeba przyznać jedno w polskiej branży havac: szczerość. Brak polecania klimatyzacji jako ogrzewania bierze się ze świadomości dwóch podstawowych wad tego rozwiązania:
1-spadku mocy grzewczej wraz ze spadkiem temp. zew. kiedy na przekór rośnie zapotrzebowanie pomieszczenia na ciepło.
2-Złożoności i w związku z tym awaryjności urządzenia klimatyzacyjnego i kosztów napraw.

Dla porównania niedawno wymieniony u mnie w rodzinie stary piec CO na gaz przepracował ponad 30 lat bez dużych i kosztownych awarii będąc przy tym przez cały czas serwisowalny. Jak wygląda typowy klimatyzator po 10 latach? Jak złom. Pożółkłe plastiki i rdza na jed. zew. Smile


LG czy GREE - gadget - 2015-05-29

manitou napisał(a):Jak wygląda typowy klimatyzator po 10 latach? Jak złom. Pożółkłe plastiki i rdza na jed. zew. Smile


Kolego obserwujesz na pewno chiński szajs (być może właśnie GRE* ? ) popatrz na urządzenia na których pisze made in japan na pewno rdzy nie znajdziesz. Mam pod opieką 20-letnie urządzenia w których niewiele się zepsuło a właściwie to nic! Niestety. Tylko serwisy się robi. Ale klient zadowolony, wydał sporo ale tylko na początku.


LG czy GREE - obser - 2015-05-29

Ja 20 letnie urządzenia też mam i nie japońskie i hulają nawet bez jakiegoś systematycznego serwisu (niestety,Klient nas wzywa jak mu coś się przypomni),ale jest druga strona medalu,Twoje urządzenie pracuje na niocenionym i doskonałym niskociśnieniowym R-22 i nie jest napchane elektroniką jak te nowe.


LG czy GREE - obser - 2015-05-29

I jeszcze jedno,Turcja ma zamiar wejść do Unii,i teraz na własne oczy jesienią 2014 roku widziałem zakładają wszystkie klimy on-off na R-22,bo jak wejdą,to szlaban.Niestety Szanowni Klienci 40% kosztów założenia i eksploatacji nowych klimatyzatorów możemy zawdzięczyć Unii Europejskiej i naszym parlamentarzystom co to chcą się tam przypodobać i w tyłek by im weszli,jakby mogli,aby pobyć tam jak najdłużej.My jako pierwsi wprowadziliśmy zakaz R-22,a np. Francja stwierdziła,że ich nie stać na razie się przestawić i wywalczyła bodajże 5 czy 8 letni termin karencji i wtedy mieli dostęp do taniego sprzętu,bo gdzie indziej w Europie był zakaz.


LG czy GREE - joker - 2015-05-29

W temacie.Kraje skandynawskie bazują na tego typu ogrzewaniach.Niestety wersje tego typu (nordic) kosztują np. tylko dlatego że jednostka zewnętrzna -parownik jest o wiele większy.Pansonik jest liderem w tego typu rozwiązaniach wykorzystując do odtajania JZ ciepło oddawane przez sprężarkę i skumulowane w akumulatorze ciepła.


LG czy GREE - manitou - 2015-05-30

Haha no coś jest w tym, że stare to jare ja ostatni widziałem np. lodówkę Moskwa która dalej działa. Nie neguję, że urządzenia japońskie są bardziej trwałe od chińskich. Sam przecież męczę chińskie Beko (gree) przy -11 i daje radę i żal mi sąsiadów jak latają z węglem. No mniej mi żal jak przychodzi duży mróz Smile Tylko gdyby opracować agregaty zew. nie 46dB a np. 18dB przy max obciążeniu to już w ogóle bym był za takim rozwiązaniem.
Co do trwałości urządzeń chłodniczych to można na You-Tube pooglądać prawdziwy havac made in usa i zobaczyć np. rheema czy american standard z lat 70 które dalej pracują. Ale może dzięki temu, że żaden nie jest
inverterem :lol: i może dlatego, ze przeciętny Amerykanin może za minimalną krajową kupić więcej kWh niż Polak i mu nie zależy czy cop jest 3,5 czy 4,1.


LG czy GREE - Zbyszek80 - 2016-06-04

Odkopię troszkę temat Smile Zastanawiam się nad Klimatyzatorami LG Basic lub Gree Change po 3,5 kw Chcę schłodzić sypialnię 15m2 od wschodu jedno okno, słońce w okno tylko do 12, białe rolety. Jednak w ciągu dnia chcę otwierać drzwi sypialni aby rozchodził się chłód troszkę na przedpokój i drugi pokój Ale podstawa to sypialnia. Zależy mi też aby klimatyzacja była możliwie cicha. LG według danych producenta jest trochę cichsze od Gree. Wiem, że to sprzęty z niższej półki, ale czy z doświadczenia możecie powiedzieć coś co konkretnie przeważyło by za którąś z firm ?
Sam myślę o LG ze względu na db. Czy przy tej półce sprzętu marka nie ma już większego znaczenia ?


LG czy GREE - miezala5 - 2016-06-05

gree change bierz
basic nie