Forum Klimatyzacja
ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wentylacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć (/showthread.php?tid=8790)



ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - dreeng - 2015-06-07

Witam!
Kupiłem okazyjnie wentylator jak w temacie i chciałbym go podłączyć.
Od wentylatora wychodzi przewód z dziewięcioma żyłami.
Jedne oznaczone W1, U1, V1, następne W1, U2, V2 skręcone i oblane cyną,
dwa białe i oczywiście żółto-zielony.
Jakieś wskazówki?


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - barbie - 2015-06-07

3 fazy podłączyć do 380 v,skręcone zaizolować białe to termokontakt szeregowo z cewką stycznika


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - dreeng - 2015-06-07

Świetnie, kwestię żył mam wyjaśnioną, chociaż ciekawi mnie po co są te zalutowane trzy żyły.
Co do stycznika - chciałem zastosować wyłącznik rodzaju jak "Wyłącznik KOA1T". Pytanie - czy będzie do niego można podłączyć termokontakt?
Rozumiem, że to zabezpieczenie termiczne, a po tym jak te żyły są ucięte domyślam się, że poprzedni właściciel nie podłączał ich wcale.


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - barbie - 2015-06-07

połączenie wentylatora jest w gwiazdę zlutowane żyły t o środek gwiazdy .aby termokontakt działał musi być stycznik trójfazowy .


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - joker - 2015-06-08

barbie napisał(a):połączenie wentylatora jest w gwiazdę zlutowane żyły t o środek gwiazdy .aby termokontakt działał musi być stycznik trójfazowy .
Aby termokontakt działał nie potrzeba cewki trójfazowej stycznika trójfazowego Wink


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - barbie - 2015-06-08

gdzie widziałeś cewkę trójfazową ? .kup sobie elementarz .


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - joker - 2015-06-08

barbie napisał(a):gdzie widziałeś cewkę trójfazową ? .kup sobie elementarz .
barbie nie rozumiesz sam siebie.Aby zabezpieczenie działało wystarczy tak zwany termokontakt wpiąć w sterowanie szerogowo stycznika i niekoniecznie trójdrogowego.Bo zabezpieczenie takie posiadają tagże wentylatory jednofazowe.Cofnij się do swoich wypowiedzi..aby termokontakt działał musi być stycznik trójfazowy .


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - barbie - 2015-06-08

tak jeśli wentylator jest taki jak w pytaniu-trójfazowy ! .


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - joker - 2015-06-08

Nadal sam siebie nie rozumiesz SmileDalsza polemika niczego mnie z tobą nie nauczy. :/


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - barbie - 2015-06-09

pozostaje elementarz .


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - joker - 2015-06-09

barbie napisał(a):połączenie wentylatora jest w gwiazdę zlutowane żyły t o środek gwiazdy .aby termokontakt działał musi być stycznik trójfazowy .
Elementaż elektromontażu? CoolAby zabezpieczenie działało zapewniam że stycznik nie musi być z trzema torami.Naprawdę tak trudno przyznać się do błędu Sad


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - zenek123 - 2015-06-23

Witam,

Kolego joker może zamiast kolejny raz spierać się z barbie wyjaśniłbyś jak podłączyć ten termokontakt dla silnika 3F bez 3 polowego stycznika.

Pozdrawiam


ziehl-abegg rd28s-4dw.4r.2l - Jak go podłączyć - badziobad - 2015-07-11

Bravo "zenek123" dobrze sormułowane pytanie. Big Grin