Forum Klimatyzacja
Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna (/showthread.php?tid=8930)



Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - Motylop - 2015-07-16

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na tym forum.

Żeby nie przedłużać:
Planuje zakup klimatyzatora typu split do mieszkania. Pomieszczenie ma ok 25 m2, wysokosc niecale 2,5 metra. W zasadzie to przymierzalem się już do tego trzy lata temu kiedy to podczas remontu zleciłem położenie w ścianach rurek i przewodów elektrycznych.

Ale do rzeczy - wymyśliłem sobie żeby klimatyzator był CZARNY. Do tego najlepiej z gatunku "na wysoki połysk".
Zdziwiłem się, że przeszukując internet znalazłem tylko trzy modele w tym kolorze:
LG Artcool, Misthubishi MSZ-EF25VE2 i Haier AS09QS2ERA. Wszystkie po zbóju drogie Sad

Czy ja tak słabo szukam czy faktycznie na rynku nie ma nic więcej w tym kolorze???

Pozdrawiam


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - barbie - 2015-07-16

Pomaluj


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - p.obelix - 2015-07-16

Pewnie że pomaluj zanieś do jakiegoś lakiernika samochodowego niech Ci walnie czarną perłę.


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - Motylop - 2015-07-17

p.obelix napisał(a):Pewnie że pomaluj zanieś do jakiegoś lakiernika samochodowego niech Ci walnie czarną perłę.


Praktykował to już ktoś? Bo z malowaniem tworzyw sztucznych to nie zawsze jest taka prosta sprawa.Zresztą obawiam się, że po malowaniu efekt nie do końca może być zadowalający.
Poza tym po taki numerze każdy jeden producent wypnie się na gwarancję.

Mimo wszystko wolałbym klimatyzator "fabrycznie"czarny. Rzeczywiście nic więcej nie ma na rynku?


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - DBKlima - 2015-07-17

Motylop napisał(a):[...]
Zdziwiłem się, że przeszukując internet znalazłem tylko trzy modele w tym kolorze:
LG Artcool, Misthubishi MSZ-EF25VE2 i Haier AS09QS2ERA. Wszystkie po zbóju drogie Sad
Czy ja tak słabo szukam czy faktycznie na rynku nie ma nic więcej w tym kolorze???
... za kolor wersję slim czy design zawsze się dopłaca.
Moim zdaniem najlepiej w twoim zestawieniu prezentuje się MSZ-EF25


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - barbie - 2015-07-17

Wszystko nowe fury są z tworzywa,


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - obser - 2015-07-18

A jak Ci lakiernik maluje plastikowy zderzak.my malowaliśmy u lakiernika,ale jednostki zewnętrzne,na brązowy mat z podanym RAL.Zobacz coś z Rotenberga w Abatroniku. Takie udziwnienia kosztują extra,dla bogatych co chcą mieć coś innego niż inni i oni zapłacą każdą cenę na niespotykany desing.


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - Motylop - 2015-07-18

obser napisał(a):A jak Ci lakiernik maluje plastikowy zderzak.my malowaliśmy u lakiernika,ale jednostki zewnętrzne,na brązowy mat z podanym RAL.Zobacz coś z Rotenberga w Abatroniku. Takie udziwnienia kosztują extra,dla bogatych co chcą mieć coś innego niż inni i oni zapłacą każdą cenę na niespotykany desing.

Plastik plastikowi nierówny. Jeden maluję się łatwiej a drugi w ogóle... Zresztą tak jak wspomniałem wcześniej - pomijając już kwestie techniczne pozostaje ryzyko utraty ewentualnej gwarancji.. Jednostki zewnętrzne - zdaje się - są zazwyczaj blaszane?

Byłem przekonany, że obudowa w innym niż biały kolorze nie jest jakimś super fantazyjnym udziwnieniem. W końcu klimatyzator jest to element "wystroju" raczej rzucający się w oczy. Ale jak widać myliłem się.

Niemniej jednak dzięki za pomoc i sprowadzenie na ziemię... Wink


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - obser - 2015-07-20

Jest to element wystroju i niektóre firmy mają cacka takie,że nawet możesz jakiś obracek nakleić ,bo split jest płaski,kwadratowy.Jest tam do wyboru pare kolorów,a nawet przygotowanie dla Ciebie.Tylko,że to jest niszowa sprawa i sobie wszyscy liczą za nietypowe sprawy.Większość ludzi chce mieć schładzalnik i najważniejszym kryterium jest cena.Podam Ci podobny przykład,ja 2 lata temu robiłem łazienkę i drzwi do murowanego prysznica kosztowały 80 cm-550 zł.90 cm-670.Ja chciałem koniecznie 87,5 i firma Sanplast zrobiła mi takie za 1200 zł.90 cm nie mieściłem,a szkoda mi było 7,5 cm,więc wybuliłem przeszło 2x więcej. Popularne szerokości trzepią hurtowo.Ale jeszcze raz spójrz na Rotenberga,tam sa czarne jakby szklane jednostki w cenach do przyjęcia.


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - DBKlima - 2015-07-20

Motylop napisał(a):[...]
Jednostki zewnętrzne - zdaje się - są zazwyczaj blaszane?
...o tak Big Grin
Motylop napisał(a):[...]
Byłem przekonany, że obudowa w innym niż biały kolorze nie jest jakimś super fantazyjnym udziwnieniem.
... klimatyzatory które wybrałeś są z półki premium więc nie kolor tu wpływa na cenę.
Poproszę BMW 7 w kolorze czarnym - czemu tak drogo przecież czarny kolor to chyba standard .
Motylop napisał(a):[...] W końcu klimatyzator jest to element "wystroju" raczej rzucający się w oczy. Ale jak widać myliłem się.
Klimatyzacja nie jest elementem wystroju mieszkania. Równie dobrze można za jego element uznać
kuchenkę mikrofalową, kuchnię gazową i lodówkę.
Wszystko zależy od człowieka jeden eksponuje sprzęt inny zaś ceni sobie minimalizm.


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - Motylop - 2015-07-20

DBKlima napisał(a):... klimatyzatory które wybrałeś są z półki premium więc nie kolor tu wpływa na cenę.
Poproszę BMW 7 w kolorze czarnym - czemu tak drogo przecież czarny kolor to chyba standard .

"Wybrałeś" to za dużo powiedziane. Podałem jedynie wszystkie znalezione przeze mnie modele spełniające to jedno jedyne kryterium - kolor czarny. Wszystkie inne bajery są mi do niczego nie potrzebne.

Jeśli już nawiązujemy do motoryzacji to sytuację na rynku "budżetowych" klimatyzacji wydaje się lepiej opisywać sparafrazowana dewiza Henry'ego Forda:
"Możesz otrzymać klimatyzację w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor biały"

Cytat:Klimatyzacja nie jest elementem wystroju mieszkania. Równie dobrze można za jego element uznać
kuchenkę mikrofalową, kuchnię gazową i lodówkę.

Ja jednak dalej będę się upierał że jest. Coś, co wisi centralnie na ścianie w jej najbardziej eksponowanym punkcie (nie, że tak chciałem - było to jedyne sensowne i technicznie uzasadnione miejsce) trzeba traktować jako element wystroju.
Na rynku wspomnianych kuchenek mikrofalowych, lodówek czy czajników bezprzewodowych można przebierać w kolorach.

Ale w końcu nie chodzi o to żeby się sprzeczać. Ja mam po prostu problem do rozwiązania i próbuję jakoś przez to przejść Smile

obser napisał(a):Ale jeszcze raz spójrz na Rotenberga,tam sa czarne jakby szklane jednostki w cenach do przyjęcia.

Przyznam szczerze, że próbowałem wygooglać tego Rotenberga ale jakoś mi nie poszło. Możesz służyć jakimś linkiem?


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - MarioO - 2015-07-20

.


Klimatyzator split - czarna jednostka wewnętrzna - Whisky - 2015-07-20

Plastik malujesz normalną farba jaką chcesz tylko że podkład jest specjalny dla plastiku. Jeśli ktoś o tym wspominał to sorka Wink