Forum Klimatyzacja
Prośba o pomoc przed zleceniem wymiany kompresora - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Prośba o pomoc przed zleceniem wymiany kompresora (/showthread.php?tid=8941)



Prośba o pomoc przed zleceniem wymiany kompresora - pstan - 2015-07-20

Witam,

Po wstępnych konsultacjach z mechanikiem planuje zlecić mu wymianę kompresora klimatyzacji ale nie jestem w 100% przekonany do jego teorii ponieważ moja klimatyzacja ogólnie działa i daje naprawdę chłodne powietrze jednak czasem potrafi się "rozłączyć" i leci tylko ciepłe powietrze czasem wystarczy kliknąć dwukrotnie w śnieżynkę na panelu i zadziała innym razem dopiero po kilku godzinach/następnego dnia. Sam kompresor wtedy pracuje jednak zauważyłem że wentylator stoi w miejscu. Pierwsze podejrzenie padło właśnie na wentylator który został wymieniony w tym warsztacie na inny. to co zaobserwowałem:
- potrafi się rozłączyć po bardzo ostrym przyspieszaniu przy dużych obrotach silnika
- często nie mogę jej załączyć po tym jak auto stoi długo na słońcu lub panuje bardzo wysoka temperatura zewnętrzna
- czasem jak nie działa i nie chce się załączyć a miałem w planach myjnie to po myjni działa wtedy obserwuje też chwilowy spadek temperatury otoczenia między zegarami jak czujnik dostanie zimną wodą miałem tak jakieś 2x
Reasumując kompresor zawszę załącza sprzęgiełko po wciśnięciu śnieżynki, potrafi działać bez nawet jednorazowego rozłączenia tydzień/półtora tygodnia, gdy z nawiewów leci ciepłe powietrze wentylator stoi.
Wydałem już zbędnie 700zł na wentylator i nie chciałbym znowu utopić pieniędzy w kompresor jeśli to nie on jest przyczyną mam nadzieje że ktoś może coś doradzi. Pacjent to BMW e90 LCI z 2008r 2.0d 177KM.
Z góry dzięki za pomoc


Prośba o pomoc przed zleceniem wymiany kompresora - gajdek419 - 2015-07-20

Pacjent posiada kompresor ze sprzeglem elektromagnetycznym ale posiada tez elektrozawor w tylnej czesci ktory steruje wydajnością sprężarki. Diagnozowanie czy sprężarka jest jest ok trzeba zaczac od sorawdzenia sygnalu PWM ktory wysterowuje ten elektrozawor. Byc moze problem jest w samym sterowaniu a sprezarka jest ok


Prośba o pomoc przed zleceniem wymiany kompresora - Whisky - 2015-07-21

Sprawdzić czy leci sygnał PWM i jak działa sam zawór, sprawdzić jakie dane tworzy Presostat i wtedy porównać z manometrami. Wentylator nie da się podłączyć na krótko by go sprawdzić? Gdy wentylator nie działa mechanik przynajmniej sprawdził czy do wentylatora leci prąd czy tylko stwierdził skoro nie działa to się zepsuł? Jeżeli twój wentylator działa i ma dobre szczotki to ja bym zażądał zwrot kasy czy jak wy tam się dogadaliście. Jedz do profesjonalnej firmy zajmującą się klimatyzacji, zapłacisz może 100zł więcej ale za naprawę a nie wróżenie z fusów.


Prośba o pomoc przed zleceniem wymiany kompresora - pstan - 2015-07-21

Ok dzięki za info zrobię tak jak podpowiadacie i pojadę do kogoś kto będzie dobrze ogarniał temat klimatyzacji i głownie w tym się specjalizować. Jak okazało się że po wymianie wentylatora z klimatyzacją nadal dzieją się cuda usłyszałem że delikatnie iskrzył więc i tak szczotki były do wymiany. Najbardziej irytujące w całym temacie jest to że potrafi ona działać tydzień bez przerwy dając naprawdę mroźne powietrze po czym niespodziewanie przez kilka godzin nie idzie jej załączyć :|


Prośba o pomoc przed zleceniem wymiany kompresora - Whisky - 2015-07-21

To ciekawe jaki ty tam masz przebieg. Dla zabawy możesz sobie go rozebrać i zobaczyć szczotki.