Forum Klimatyzacja
Tester do sprawdzania klimatyzacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Tester do sprawdzania klimatyzacji (/showthread.php?tid=8954)



Tester do sprawdzania klimatyzacji - snorg - 2015-07-23

Witajcie,
kupiłem tester do testowania szczelności klimatyzacji właśnie taki: http://allegro.pl/tester-napelniania-do-klimatyzacji-miernik-zestaw-i5107340230.html z takimi dziwnymi manometrami w zestawie
i teraz chciałbym azotem sprawdzić szczelność ale nie wiem do ilu mam nabić tego azotu tak a żeby było bezpiecznie.

Tak wyglądają manometry, na jakie wskazania (do ilu nabić azotu) patrzeć podczas napełniania azotem w celu sprawdzenia szczelności ? Czynnik w samochodzie to r134a z jedną złączką czerwoną do nabicia.

[Obrazek: 471_00000_00000__tn.jpg]


Tester do sprawdzania klimatyzacji - Tadeusz4321 - 2015-07-23

A na szkolenie szkoda kasy?


Tester do sprawdzania klimatyzacji - snorg - 2015-07-23

No przestań, do jednej czynności nie pójdę na szkolenie.


Tester do sprawdzania klimatyzacji - obser - 2015-07-23

Jak już chcesz sprawdzać,to ja sprawdzam najpierw na 0,5 bara,potem sopniowo zwiększam nawet do 30 barów,tylko na tych manometrach to zauważysz duży spadek,przydałby się dokładny manometr elektroniczny i cierpliwość.A jak będzie ubywać tego azotu,to co zrobisz,stwierdzisz,że nieszczelne i skasujesz. Naprawdę załatw sobie porządne szkolenie,bo jest ono więcej warte niż drogi sprzęt.Nawet jakby ktoś chciał Ci tu wytłumaczyć,to jest to niemożliwe,jak nie znasz podstaw.Można tu wspierać się w rzadkich i ciekawych przypadkach,ale jak liczysz,że na jakimkolwiek forum,nawet przy szczerej chęci forumowiczów ogarniesz temat,sprawa technicznie nie do zrealizowania. Bardzo dobrze przed jakimś szkoleniem dogłębnie sobie poczytać np.książkę o klimatyzacji samochodoej,bo inaczej też będziesz tam siedział jak na "tureckim kazaniu" i mało co przyswoisz. Jak twierdzisz ,że to jedna czynność,ale najważniejsza,nalać czynnika,to wystarczy Ci 20 minut podejrzenia i już będziesz to robił. A znalezienie nieszczelności to jest czynność,która znakomitym fachowcom spędza sen z powiek. Samo stwierdzenie,że gdzieś cieknie,to pikuś,ale pokaż to paluchem Smile


Tester do sprawdzania klimatyzacji - snorg - 2015-07-23

ale kto powiedział że ja chce to komuś robic, a tym bardziej zarabiać na tym ?
Kupiłem to dla siebie, i chciałem po prostu u siebie sprawdzić nieszczelność, bo długo klimatyzacja nie była używana.

Więc tak jak proponujesz do 30 barów, ale gdzie na tym zegarze jest te 30 barów ? bo tam są jakieś inne oznaczenia, nie ma podanego w barach.


Tester do sprawdzania klimatyzacji - Tadeusz4321 - 2015-07-24

To tak jak byś sobie kupił samolot i nie odbył kursu szkolenia,Oczywiście tylko do własnego uzytku.


Tester do sprawdzania klimatyzacji - frost-ch - 2015-07-24

snorg napisał(a):ale kto powiedział że ja chce to komuś robic, a tym bardziej zarabiać na tym ?
Kupiłem to dla siebie, i chciałem po prostu u siebie sprawdzić nieszczelność, bo długo klimatyzacja nie była używana.

Więc tak jak proponujesz do 30 barów, ale gdzie na tym zegarze jest te 30 barów ? bo tam są jakieś inne oznaczenia, nie ma podanego w barach.
psi 1bar-14,5 psi 30 bar- 435 psi


Tester do sprawdzania klimatyzacji - Whisky - 2015-07-24

A wystarczy google użyć.
http://www.centauro-owners.com/articles/psibar.html

Jakąś podstawową wiedzę człowiek musi znać by móc coś się zapytać. W internecie jest kupę pytań "Ja to zrobię tylko jak?" Po co kupować manometry gdy nawet nie wiesz jak nimi się obsługiwać i naprawdę myślisz że ktoś Ci będzie od podstaw tłumaczył. Ja mało wiem ale wszystko musiałem sam sobie znaleźć, się nauczyć, przypuszczać, być na tym stratny czy kupić jakieś książki i teraz mam tak o komuś powiedzieć jak się "nabija"? Dobrze że prawnie to będzie rozwiązane.


Tester do sprawdzania klimatyzacji - obser - 2015-07-24

A w sumie,co Ty kuipłeś.Dopiero 30%.Musisz jeszcze zakupić specjalny reduktor,ja bym Ci polecił 200/40 bar to. 300 zł,butlę kupić,albo wypożyczyć i nawet jak sobie znajdziesz nieszczelność,to zapłacisz jak za kilkadziesiąt usług sprawdzenia szczelności. To tak jakbym chciał wymienić olej,to kupowałbym urządzenie do wysysania oleju,klucze do filtrów i na rok spokój.Jakoś tego nie rozumiem. Ja jestem na etapie zakupu specjalnego zestawu do lokalizacji nieszczelności i wszystko razem wyniesie mnie +/- 3500-400 zl,ale taki jest wymóg,żeby zarobić na napełnieniu,muszę usunąć nieszczelność,inaczej Ochrona Środowiska może mi zakazać usług,odebrać dotychczasowe Świadectwo,a jak zrobię za kupę kasy obowiązujące to też może je unieważnić. Unia ma bzika na tym punkcie,głośno się o tym nie mówi,ale nasza opieszałość ma nas sporo kosztować (niewprowadzenie licencji na F-gazy w terminie).


Tester do sprawdzania klimatyzacji - snorg - 2015-07-24

Whisky napisał(a):Dobrze że prawnie to będzie rozwiązane.

Ale Co bedzie prawnie rozwiązane ?

====

Reduktor mam, butlę też

====

Dzięki za naprowadzenie mnie jak to liczyć Wink