Forum Klimatyzacja
Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin (/showthread.php?tid=9130)



Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - malpitrzon - 2015-09-29

Cześć,

zamontowano u mnie klimatyzator Samsung z serii Classic+ wraz z pompką do skroplin (odprowadzenie do kanalizacji).

Powiedziałem ekipie montującej, że nie będę ogrzewał mieszkania klimatyzatorem i jedna z osób montujących powiedziała, że gdybym jednak chciał ogrzewać to jakieś naczynie trzeba podstawić bo będzie kapać (domyślam się, że z jednostki zewnętrznej?).

I teraz się zastanawiam, jeśli faktycznie będę chciał ogrzewać to nie będę się bawił w jakieś naczynia. Mam w tej chwili rozkutą ścianę i mogę tam coś położyć ale nie wiem coSmile W związku z tym kilka pytań:

1) czy mam pociągnąć rurkę do skroplin od jednostki zewnętrznej do kanalizacji czy może od jednostki zewnętrznej do istniejącej już rurki skroplin i tam wpiąć się trójnikiem?

2) czy to jest taka sama rurka igielitowa 6/9mm czy jakaś inna (mróz te sprawy)

3) czy potrzebna jest druga pompka skroplin?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam,
MT


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - aras - 2015-09-29

Ekipa montująca wszystko dobrze wytłumaczyła.

pozdrawiam.


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - malpitrzon - 2015-09-29

Aras dzięki za odpowiedź ale nic mi to nie mówi. Znaczy się, że skroplin z grzania się nie odprowadza? To chociaż gdzie mam podpiąć jakiś kawałek rurki żeby te skropliny łapać?


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - barbie - 2015-09-29

W komplecie zwykle jest specjalna fajka .


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - MarioO - 2015-09-29

Gdzie jest zamontowana j.zewnętrzna?Na balkonie w bloku,w domu wolnostojącym na ścianie a może stoi na ziemi ?


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - malpitrzon - 2015-09-29

Zewnętrzna na balkonie w bloku na metalowym stelażu. Na oko to z 20cm od podłogi.


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - malpitrzon - 2015-09-29

Znalazłem coś takiego: PDF
Na stronie E10 jest coś o jakimś drenażu? Nie bardzo to rozumiem.


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - MarioO - 2015-09-29

malpitrzon napisał(a):Zewnętrzna na balkonie w bloku na metalowym stelażu. Na oko to z 20cm od podłogi.

A więc lipa.Jedyna opcja to podpiąć się pod rynnę co zapewne nie wchodzi w grę .Jeśli chodzi o zbiornik to przy -temp woda będzie zamarzać i go rozsadzi .Możesz sobie dogrzewać jesień - wiosna i kontrolować zbiornik ile tej wody.Przy + temp wody będzie mniej jak przy - temp


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - malpitrzon - 2015-09-29

Rynny są wyłącznie pionowe i przechodzą wewnątrz budynku.

W polskiej instrukcji, która była dołączona znalazłem, że trybu grzania można używać gdy jest:
- wewnątrz 27 stopni lub mniej
- na zewnątrz od -15 do 24 stopni
czyli rozumiem, że do -15 jednostka zewnętrzna da jeszcze radę rozpuścić lód i wypluć wodę ale odprowadzenie wody rurką już odpadnie bo rurka na wewnątrz miała by około metr długości i tego już nie ma jak rozpuścić.

To na koniec zastanawia mnie jedno. Ekipa montująca nie zostawiła żadnej rurki (tej z instrukcji) więc woda będzie lecieć wszystkimi trzema otworami? Odpaliłem dziś na 15 minut grzanie na maxa ale nic po takim czasie nie kapało więc odpuściłemSmile


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - MarioO - 2015-09-30

Pomijając rurkę bo to już nie wchodzi w grę.Możesz podłożyć pod j.z miskę lub inny pojemnik i wtedy ewentualna woda będzie tam się zbierać.Będzie to trochę kłopotliwe bo musisz kontrolować poziom żeby nie poleciało sąsiadom po balkonach .W mrozy odpada bo zamarznięta woda rozsadzi miskę.Jeżeli to blok grzanie klimatyzacją w mrozy niema sensu.Wiosna -jesień czyli teraz możesz se podgrzać ,przy + temp wody będzie mniej.Otwór zostaw tylko ten na środku.W zestawie powinien być taki króciec zakładany na tę dziurę (faja) jak barbie napisał jeśli nie ma to nic się nie stanie jak poleci bez faji i zaślepki do tych pozostałych otworów


Ogrzewanie klimatyzatorem a podłączenie rurek skroplin - malpitrzon - 2015-10-01

Kochani, dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Biorę się w takim razie za tynkowanie bo się z tym wstrzymywałem.

Pozdrawiam,
MT