Forum Klimatyzacja
Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji (/showthread.php?tid=9195)



Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - dworak21 - 2015-11-20

Witam
Czy spotkał się ktoś z tym urządzenie do ogrzybniania klimatyzacji lub podobny jezeli tak to czy te urządznie jest warte zakupu.
http://coolmarket.pl/pl/p/ATOM-MACHINE-ultradzwiekowy-atomizator,-Ultradzwiekowe-urzadzenie-dezynfekujace,-odgrzybiajace/1696


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - boniek - 2015-12-15

Posiadam 2szt. 2 sezony wytrzymały i działają


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - AC-PARTS.pl - 2016-02-12

Witam,
jeśli chodzi o odgrzybianie metodą ultradźwiękową to sprzęt niewiele kosztuje, a bez problemu radzi sobie z kabinami osobówek, dostawczych, małych busów.
[reklama]
Zestaw + płyny na 50 aut.
Pozdr.


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - Maesc4 - 2016-03-24

Jesli jest dobrze stosowane to ultradzwieki i ozon jest dobry


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - dworak21 - 2016-04-13

Maesc4 napisał(a):Jesli jest dobrze stosowane to ultradzwieki i ozon jest dobry
Co masz na myśli dobrze stosowany.
Kupiłem taki ozonator.
Stawiam na aucie ustawiam czas na pół godziny auto odpalone klima zimno na max i przez pół godziny chodzi i efekt średni wg mnie po dwóch dniach bez większego efektu w aucie .
Coś źle robię ?
Czy może urządzenie słabe ?


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - radekklimat - 2016-04-14

dworak21 napisał(a):
Maesc4 napisał(a):Jesli jest dobrze stosowane to ultradzwieki i ozon jest dobry
Co masz na myśli dobrze stosowany.
Kupiłem taki ozonator.
Stawiam na aucie ustawiam czas na pół godziny auto odpalone klima zimno na max i przez pół godziny chodzi i efekt średni wg mnie po dwóch dniach bez większego efektu w aucie .
Coś źle robię ?
Czy może urządzenie słabe ?


Ozon i ultradzwieki to tylko polsrodki na krotki czas


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - mg - 2016-04-14

radekklimat napisał(a):
dworak21 napisał(a):
Maesc4 napisał(a):Jesli jest dobrze stosowane to ultradzwieki i ozon jest dobry
Co masz na myśli dobrze stosowany.
Kupiłem taki ozonator.
Stawiam na aucie ustawiam czas na pół godziny auto odpalone klima zimno na max i przez pół godziny chodzi i efekt średni wg mnie po dwóch dniach bez większego efektu w aucie .
Coś źle robię ?
Czy może urządzenie słabe ?


Ozon i ultradzwieki to tylko polsrodki na krotki czas

Czy można te metody zaliczyć do systematycznej profilaktyki?


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - essoM - 2016-04-14

Jakos nie wyobrazam sobie zeby opylac regularnie parownik fungicydami ze wzgledu na ludzi w aucie ,wiec ozon ultradzwieki i mycie nie mają raczej zamienników.


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - woke11 - 2017-02-28

Używam wyżej wymienionego urządzenia według instrukcji ale efekt mnie nie zadowala (krótka poprawa) praktycznie we wszystkich przypadkach. Ma ktoś może sposob na używanie tych ultradźwięków z efektami zadowalajacymi?


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - obser - 2017-03-02

Kupownie tego urządzenia opłaca się w komplecie z płynami.urządzenia dobre,markowe preparaty,bo Errecom,i już mi się ich zrobiły sprawne 4 szt. Włączm je tzn. 2 szt kładąc na dywaniku pasażera,sedan 10 min,kombi ok.15 min.Płynu starczy na 4 ayta. Jeśli Klient przyjechał ze wzglądu na smród informuję go, że w razie niezadziałania tego spróbujemy już bezpłatnie ozonu (wytwornica 14g/h) od 30-90 minut, potem ok 40 min zamknięte auto,wietrzenie 20 minut i ogrzewanie samochodowe. Jeśli po tych zabiegach dalej capi z klimatyzacji zalecam fizyczne dostanie się do parownika. Można by się pobawić Tunapem,ale to trochę zachodu,większe koszty, Ozon mogę bezpłatnie zafundować,bo te trochę prądu mnie nie zbawi,a autko sobie pracuje na paliwie Klienta. Skłądam sobie teraz 20g/h na 12V to odstawię takie autko na ozonowanie w jakiś wolny kąt i niech się męczy. Jakoś nie zauważyłem spadających podsufitek,jak jest skóra,to trochę się boję i zmniejszam dawkę,choć nigdy nic się nie stało,a kiedyś znajomemu zrobiłem ekstremalne ozonowanie i żadnych śladów nie było.Zastanawiają mnie skutki ozonowania urządzeniami 0,5g/h które to są sprzedawane i reklamowane.Toć to powinno się nimi ozonować z parę dni?


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - auto-park - 2017-03-14

ja tez uzywam atom machine i ozonatora 10g/h
ozonator wiadomo to podstawa i zawsze go uzywam nawet przy okazji wymiany oleju i filtrow (jezeli klient ma na to czas oczywiscie)
atom'a uzywam jako dodatek, choc mialem klienta ktory wrocil i pochwalil ze juz mu w aucie nie smierdzi po tym jak mu do audi a4 w kombi na pol godziny go puscilem
oczywiscie wszyscy wyjadacze/stare wygi ktorzy obsluguja juz lata ac maja w swojej ofercie ozonowanie i klientela nauczona juz tej praktyki jak widzi ze mu jakas mgielke w aucie chce rozpylic od razu pyta o ozonator,
tzw klienci pytacze tez sie pytaja jak odgrzybiam i jak sie odpowie ze ozonatorem to zawsze jest spokoj i nie trzeba tlumaczyc co to jest ultradzwiek itp
do tego atom to koszt plynu wiec klient musi ci zaplacic za to dodatkowo, dlatego lepiej zawsze ozonator puscic i nie kasowac wiecej za serwis tylko ewentualnie zaoferowac jako dodatek jak ozon nie da rady,
zawsze to lepsze niz robota z wyciaganiem parownika i czyszczeniem wszystkich kanalow wylotowych, no ale czasami i to trzeba robic bo nic innego na smrod nie pomoze czy to atom czy ozonator


Atom machine do odgrzybiania klimatyzacji - Maesc4 - 2017-03-18

Używam ultradźwięków z helli ustawiam na najniższą temperaturę na wyłączonej klimatyzacji by klapa od parownika była otwarta, tak samo robię z ozonem z magneti mareli (trochę słaby jest 1g/h) a jeżeli nie pomaga czyszczę ręcznie parownik chemią od wurth.