Forum Klimatyzacja
klimatyzacja do 5000 zł z montażem - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: klimatyzacja do 5000 zł z montażem (/showthread.php?tid=9227)



klimatyzacja do 5000 zł z montażem - Lucky555 - 2015-12-30

Witam,

potrzebuję zamontować klimatyzację do mieszkania 39 m2. Miasto Wrocław. Pokój, w którym będzie montaż ma 16 m2, miejsce klimatyzacji jest takie, że "istnieje" szansa, że lekko się schłodzi przedpokój (a może i kuchnia Big Grin ). Jest balkon. Czy wystarczy mi 2,5 kW czy lepiej 3,5 kW ? Nie do końca się znam, kilka osób już było u mnie i każdy mówi swoją wersję, więc zapytam: czy w przypadku upałów rzędu 36-38 stopni 3,5 kW sobie lepiej poradzi, przez co będzie pracował "ciszej, mniej", czy nie ma co dokładać i 2,5 kW zrobi robotę ?

Co do modeli upatrzyłem sobie w tym przedziale:

Fuji Electric LUCA, 2,5 kW spokojnie się mieszczę, 3,5 kW dostałem wycenę na 5100 zł, więc jeszcze akceptowalne.

Co może oprócz nich ? Podjarałem się Daikinem Emura, ale w sumie cena trochę mój zapał Smile Odrzuciłem LG. W cenie do 5000 zł dostałem wycenę Panasonic Etherea E12QKE 3,5 kW, split Samsung Prestige
AR12JSPFAWKNEU/X 3,5 kW (odrzuciłem ze względu na "głębokość urządzenia").

Wymagania:
- cisza - to najważniejsze, bo w tym pokoju śpię
- wygląd - najlepiej w kolorze srebrnym

Wybrałem Fuji, bo zachęca mnie gwarancja 5 lat.

Proszę o pomoc Smile Pozdrawiam


klimatyzacja do 5000 zł z montażem - ArturP - 2015-12-30

Dziwne podejście Smile za niecałe 3tyś masz LG D12CM deluxe sirius 3,5kw jest bardzo ładny i ma ciekawe funkcje jonizator itp. a jego poziom głośności to 19Db a twój wybrany fuji ma ich 21Db ponadto cena lg prawie połowę niższa i moim zdaniem jest estetyczniejszy.


klimatyzacja do 5000 zł z montażem - Lucky555 - 2015-12-30

Kilka osób było u mnie i przyznam, że odrzuciłem LG, bo bardzo często spotykałem się z opinią, że są to awaryjne urządzenia (zapewne dlatego, że są sprzedawane zdecydowanie częściej niż inne) i kilka razy osoby mi je odradziły


klimatyzacja do 5000 zł z montażem - ArturP - 2015-12-31

Lucky555 napisał(a):Kilka osób było u mnie i przyznam, że odrzuciłem LG, bo bardzo często spotykałem się z opinią, że są to awaryjne urządzenia (zapewne dlatego, że są sprzedawane zdecydowanie częściej niż inne) i kilka razy osoby mi je odradziły
Ja mialem tylko jedno urzadzenie lg ktore niedomagało, po jednym telefonie wymienili mi na nowe ktore dostalem na drugi dzien . wiec podejscie do klienta na 5+


klimatyzacja do 5000 zł z montażem - Lucky555 - 2016-01-05

Może zadam głupie pytanie, ale porównując dwie jednostki wewnętrzne: np ten Fuji Luca oraz wspomniany Lg Deluxe Sirius to w przypadku ustalenia obydwu na tryb niski, gdzie jeden pracuje głośniej Fuji-32 db, a LG-24 db to obydwa "pracują tak samo i jednocześnie potrafią w ten sam sposób schłodzić pomieszczenie", tylko jeden jest głośniejszy, a drugi nie ? Czy idąc decybelami dla LG tryb niski oznacza to, że będzie się zdecydowanie wolniej kręcił niż Fuji, przez co będzie ciszej?


klimatyzacja do 5000 zł z montażem - ArturP - 2016-01-05

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez wykonania testów obu naraz w tych samych warunkach ( temp, wilgotność, kubatura pomieszczenia itp )


klimatyzacja do 5000 zł z montażem - Dorothy - 2016-01-11

Przed obecnie zamontowanym split Gree change 3,5 kW miałam srebrny klimatyzator Panasonic XE7QKE do 2,4kW. Był trochę za słaby bo mieszkanie 55 mkw. Ale w Twoim przypadku powinien się sprawdzić.


klimatyzacja do 5000 zł z montażem - Lucky555 - 2016-01-14

Myślę pomiędzy Fuji Luca 2,5kW, a Mitsubishi MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2,5/3,2 kW i najprawdopodobniej będzie to ten drugi. Jednak więcej trybów głośności, wygląd i rozmiary przemawiają za nim. Cena 700 zł większa, ale mam nadzieję, że się sprawdzi. W ogóle rozmawiałem z jakimś przedstawicielem Mitsubishi i powiedział mi, że jako jedyni mają gwarancję 5 lat i w przypadku awarii jakiejś części dostaję się nową i na nią jest od nowa 5 lat. Ktoś coś o tym słyszał ?


klimatyzacja do 5000 zł z montażem - marko79 - 2016-01-19

A co myślicie o Rotenso Muna M35i/M35o 3,5 kW ?
Jakość ? Awaryjność ? Warto to montować ?


klimatyzacja do 5000 zł z montażem - ON/OFF - 2016-01-20

Rotenso - hmm... pokazało się to w zeszłym roku. Trochę żenujące jest reklamowanie się "japońskością" firmy, sprzęt to zwykły chińczyk, montowałem jednego zwykłego 3,5kW na zlecenie i akurat nie miał dobrze wpiętych żaluzji do silniczka, przy uruchamianiu te nie pracowały, poprawka zajęła 2 min. ale wrażenie niedokładności montażu pozostało...