Forum Klimatyzacja
Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? (/showthread.php?tid=9234)



Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - kroob - 2016-01-05

Witam,czy jest możliwość połączenia jednostki zewnętrznej sharp inwenter(AE-X10CR lub AE-X12FR-N) z inną jednostką wewnętrzną?
Pozdrawiam


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - ArturP - 2016-01-05

Wydaje mi się że raczej nie bardzo. Samo połączenie nie stanowi problemu tylko pytanie jak zachowa się elektronika i sterowanie. Tu już raczej zaczną się schody


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - barbie - 2016-01-05

Twoje pytanie wskazuje na brak kwalifikacji do przeróbki .


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - kroob - 2016-01-05

Ale czy przeróbka jest wogóle możliwa do wykonania?


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - barbie - 2016-01-05

czy radiostację ukradzioną z szybowca potrafisz przerobić na wzmacniacz .?


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - kroob - 2016-01-05

Dziwna rozmowa z Tobą kolego Barbie,zupełnie bez sensu i nic nie wnosi do mojego pytania.


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - gadget - 2016-01-05

barbie napisał(a):czy radiostację ukradzioną z szybowca potrafisz przerobić na wzmacniacz .?


barbie a na jaką częstotliwość ma być? Oczywiście moc wyjściowa zależy od tranzystora w PA. Czy może ma być na m.cz. ?

Ale wracając do tematu to pierwsze z urządzeń ma moc tylko 1kW mocy chłodniczej ( nawet nie widziałem że Sharp coś takiego robi) po drugie to tylko może zadziałać tylko z Sharp-em. Kiedyś sprawdzałem to w innym modelu i nawet dwa modele różne tego producenta nie zadziałały. Podsumowując musisz zrobić całkowicie nowe sterowanie lub adaptować jakieś inne ale takie rozwiązania mimo że mi się niejednokrotnie przytrafiły w modelach 10kW ( było warto) to cena takiej usługi równa się cenie nowego urządzenia. Ja bym to oddał Panom co wożą na dziecinnym wózeczku po pół tony złomu...


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - kroob - 2016-01-05

Są to nowe leżaki magazynowe które troche przeleżały.Jednostek wewnętrznych już nieprodukują a szkoda ich niewykorzystać .Potrzebował bym dopasować 6 sztuk,masz może namiary na kogoś kto może wykonać taką usługę?
Według danych jest tam ok 3 do 5 kw http://www.nodevice.com/manual/newmans/sharp/AY-AE-X10CR-N_SM_GBpdf/get45627.html


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - gadget - 2016-01-06

AE-X10CR ta 10 to moc chłodnicza urządzenia w tysiącach BTU a tutaj masz AE-X12FR-N czyli 12000BTU. Co to jest BTU powinieneś znaleźć w wikipedi. 6 jednakowych urządzeń jest jakimś ułatwieniem ale uważam że szkoda czasu nie wiele to warte. Chociaż Sharp to najwyższa półka, bardzo niezawodne urządzenia. Serwisuję 20-paro letnie urządzenia w ,których nic dosłownie nic nie padło, z takich to mam jeszcze pod opieką Daikin-y reszta wypada blado. Czy na kostce łączeniowej w tym modelu masz 3 zaciski ( bez uziemienia) oznaczone 1,2,3 ?


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - kroob - 2016-01-06

Oznaczenie na kostce to N,1 i 2.


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - gadget - 2016-01-06

Czyli po staremu, 2 to sterowanie. A AE-X12FR-N ten masz? Tamten 1kW to zapomnij żeby coś z tym zrobić. Gdzie są klimatyzatory województwo lub miasto? Bo raczej nie Lublin. Może coś Ci pomogę , ale bez zagłębiania się w temat.


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - kroob - 2016-01-07

Tak mam 12fr,jestem z Poznania.
A czy jednostka wewnętrzna sharpa z taką samą wtyczką będzie się komunikowała?


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - obser - 2016-01-07

kroob napisał(a):Witam,czy jest możliwość połączenia jednostki zewnętrznej sharp inwenter(AE-X10CR lub AE-X12FR-N) z inną jednostką wewnętrzną?
Pozdrawiam

Ja byłbym ostrożny,bo z tymi płytkami teraz makabra,nawet przy zamówieniu takiej trzeba podać nr fabryczny,bo pewnie coś grzebią,a ostatnio miałem LG i wymyślili taką serwisowa do modelu,ale dodali kilka switch i instrukcję do jakich nr są jakie nastawy.Poprostu idzie sygnał cyfrowy i musi być idealnie odebrany.Montowałem przypodłogową Electrę 7 kW i połaączenie między jednostkami to 3x0,5, aż mnie zmroziło.Oczywiście zasilanie zewnętrznej 3x2,5, a wewn 3x1,5 ,więc dwa osobne zasilania.


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - DBKlima - 2016-01-08

kroob napisał(a):Witam,czy jest możliwość połączenia jednostki zewnętrznej sharp inwenter(AE-X10CR lub AE-X12FR-N) z inną jednostką wewnętrzną?
Pozdrawiam
... tylko się pytam ale czy nie rozsądniejszym rozwiązaniem jest kontakt z dystrybutorem dokupienie nowego parownika ? Nie wiem w jakim stanie jest agregat (nowy/używany) .
Jak nowy - to kupił bym parownik, jak używany to zostawił bym dla sprężarki .
Zawsze można kupić nowego taniego chinola nie tracąc czasu/pieniędzy.


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - kroob - 2016-01-08

Urządzenia są nowe,jednak model nie jest już produkowany i dostępny.


Możliwość połączenia jednostki zew/wew różnych producentów? - DBKlima - 2016-01-11

kroob napisał(a):Urządzenia są nowe,jednak model nie jest już produkowany i dostępny.
... czy ja się wyrażam za mało precyzyjnie ? Zapytaj jaki inny pasuje do tego agregatu u dystrybutora/importera.
To że coś nie jest produkowane nie oznacza że nic do tego nie pasuje.