Forum Klimatyzacja
Płaca za godzinę montażu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Płaca za godzinę montażu (/showthread.php?tid=9247)

Strony: 1 2 3


Płaca za godzinę montażu - lodowyMiś - 2016-01-14

witam wszystkich,

montowałem i serwisowałem klimatyzacji różnych rozmiarów w austrii, zjechalem do polski i otwieram teraz tu firmę, chciałbym się dowiedzieć od ludzi z branży ile za godzinę prace technika można żądać, ile sobie liczycie na fakturze?
dzięki za info
pozdrawiam


Płaca za godzinę montażu - Dejw88 - 2016-01-14

Ja za samą robociznę liczę 100 zł netto za godzinę pracy dwuosobowej ekipy. Do tego oczywiście materiały, dojazd oraz narzut na ewentualne urządzenia które sam kupuję. Mowa tu oczywiście o małych Splitach


Płaca za godzinę montażu - lodowyMiś - 2016-01-14

dzieki, to w sumie tak jak liczyłem około oczywiście. ah jest w polsce taki portal gdzie są wpisywane przetargi? czy publiczne czy inwestorów albo prywatnych osób?


Płaca za godzinę montażu - manitou - 2016-01-15

Myślę, że trzeba było założyć firmę w Austrii : ) no ale życzę powodzenia. Jak to mówi mój znajomy, który normalnie pracuje w Austrii gdy odwiedza Ojczyznę: Ceny w knajpach jak w Austrii tylko Wasze wypłaty w złotówkach... Tak poza konkursem ile w Austrii kosztuje prosty montaż Splita 3,5 kW? 250e? W PL znajdziesz łatwo małe firmy, które to zrobią i za 100e...


Płaca za godzinę montażu - lodowyMiś - 2016-01-15

to twoj znajomy w austrii chodzi do spelun chyba Big Grin normalnie jak firma przyjdzie to od 1500-2000e, tzn ze w polsce malo niektorzy biora to widac poprostu poniewaz zakonczenie jest tragiczne, zobaczymy co czas pokaze, ah w jakim rejonie dzialasz?


Płaca za godzinę montażu - manitou - 2016-01-15

1500-2000e = cena za SAM montaż czy Z urządzeniem? W Austrii można znaleźć przecież knajpy z przyzwoitym Menu za 8-12e/obiad. Ja nie działam na szczęście w tym zawodzie, ja tylko lubię HAVAC, hobbistycznie. Pozdraiwam.


Płaca za godzinę montażu - lodowyMiś - 2016-01-15

razem z urzadzeniem


Płaca za godzinę montażu - miezala5 - 2016-01-16

oj kolego zobaczysz jaki Polska to dziki kraj!Wink
Powodzenia!


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-17

Witam
Dziki to ten Kraj jeszcze jest,ale jeżeli chodzi o ceny usług w chłodnictwie i klimatyzacji to bardzo szybko to się zmieni.
Mamy wreszcie Rozporządzenia Ministra i bardzo szybko wszystko się zmieni.
Co do wartości roboczogodziny to moja zaczyna się od 80 zł,ale oczywiście nie od brygady,a pojedyńczego serwisanta.
Zycze powodzenia Smile


Płaca za godzinę montażu - barbie - 2016-01-17

a serwisant dostaje dziesięcinę ? .


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-17

Serwisant dostaje stawke zgodnie z umową o pracę.Stawkę uzależnioną od tego co potrafi i płaconą również za czas postoju itp.


Płaca za godzinę montażu - gadget - 2016-01-17

awax napisał(a):Witam
Dziki to ten Kraj jeszcze jest,ale jeżeli chodzi o ceny usług w chłodnictwie i klimatyzacji to bardzo szybko to się zmieni.
Mamy wreszcie Rozporządzenia Ministra i bardzo szybko wszystko się zmieni.
Co do wartości roboczogodziny to moja zaczyna się od 80 zł,ale oczywiście nie od brygady,a pojedyńczego serwisanta.
Zycze powodzenia Smile


E to mało awax ja staram się brać 200zł/h. Poza tym w ubiegłym roku montowałem 3 splity w niemczech po 900E sztuka tyle że z materiałami urządzenie kupił sobie człowiek od mojego zleceniodawcy, szkoda że to tak daleko.

Ps. awax wydaje mi się że tęsknisz za czasami kiedy prosty montaż kosztował 2000zł niestety minęły bezpowrotnie , obecnie każdy myślący serwisant zakłada sobie firmę i te 80 zeta w całości inkasuje do kieszeni. Koszta zatrudnienia rosną na szczęście i u nas . Dawne duże firmy mają się nie najlepiej i stąd wiara w rozporządzenie... Będzie jak w niemczech dużo małych rodzinnych firm a duże zatrudniające serwisantów raczej padną. Ot wolny rynek...


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-17

Gadget ,dokładnie tak bedzie,tylko,że to będa zarejestrowane małe firmy z certyfikatami,a nie jak obecnie firmy w bagażnikach oraz hydrauliczne i podobne traktujace klimatyzację jako zajęcie uboczne.
Co do dużych,zatrudniających serwisantów to bez obaw dadzą sobie radę.Smile
PS. Dziwi mnie,że wszyscy sądza iż nowe prawo nie wejdzie tak szybko,a stanie się to już w najblizszych dniach.Może jak WIOŚ i UDT zaczna żniwa na karach to się zmieni .Smile


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-17

http://www.klimacentrum.net/index.html


Płaca za godzinę montażu - gadget - 2016-01-17

awax napisał(a):Gadget ,dokładnie tak bedzie,tylko,że to będa zarejestrowane małe firmy z certyfikatami,a nie jak obecnie firmy w bagażnikach oraz hydrauliczne i podobne traktujace klimatyzację jako zajęcie uboczne.

Tu się zgodzę całkowicie. Ostatnio byłem wzywany do mieszkania gdzie zostały położone rury o zupełni innych średnicach jak było potrzeba rura z wodą idzie pod górę a zasilanie jest ale nie wiadomo skąd bo nawet jak się odłączy bezpiecznik główny to jest napięcie. Robił to jakiś tynkarz czy murarz... Na szczęście właściciel to prawnik, nie wiem co tam się dzieje teraz ...


Płaca za godzinę montażu - MarioO - 2016-01-18

awax napisał(a):PS. Dziwi mnie,że wszyscy sądza iż nowe prawo nie wejdzie tak szybko,a stanie się to już w najblizszych dniach.Może jak WIOŚ i UDT zaczna żniwa na karach to się zmieni .Smile

ale będzie chyba jakiś termin na zdobycie takiego certyfikatu?czy może z dniem wejścia w życie nowego prawa wszyscy mają go już mieć .Jak dla mnie Certyfikatem powinien być dokument lub świadectwo ukończenia zawodu,dodatkowo ewentualne kursy doszkalające w zakresie ochrony środowiska wtedy hydraulik nie podchodziłby do montażu klimatyzacji.


Płaca za godzinę montażu - barbie - 2016-01-18

w USA jest oczywiste podłączanie klimatyzacji przez hydraulika-nie święci garnki lepią.


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-18

Jakie to ma znaczenie jak jest w USA.W GB jest ruch lewostronny i czy to znaczy,że możemy w Polsce jechać lewa strona.
MariOo, był czas na zgłaszanie jak "powinno być".
Teraz mamy takie ,a nie inne prawo i musimy się dostosować,no chyba,że zdecydujemy się wyjechaćnp do USA.
Nie mają sensu dyskusje czy to jest dobre,trzeba poszukać w tym korzyści.


Płaca za godzinę montażu - MarioO - 2016-01-18

a czy WIOŚ i UDT nałoży karę za brak certyfikatu na Kowalskiego który zakupi klimatyzator w markecie lub za pośrednictwem sklepu internetowego i sam sobie bez jakichkolwiek uprawnień go zamontuje we własnym domu?Jak to będzie rozwiązane.Bo na dzień dzisiejszy ten Kowalski wychodzi na tym wszystkim najlepiej


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-18

MariOo napisał(a):a czy WIOŚ i UDT nałoży karę za brak certyfikatu na Kowalskiego który zakupi klimatyzator w markecie lub za pośrednictwem sklepu internetowego i sam sobie bez jakichkolwiek uprawnień go zamontuje we własnym domu?Jak to będzie rozwiązane.Bo na dzień dzisiejszy ten Kowalski wychodzi na tym wszystkim najlepiej

A jakie to ma znaczenie? Z całą pewnością ryzyko kary dla Kowalskiego jest,ale zależy to od rodzaju samodzielnie montowanego na potrzeby własne urządzenia. Większe ryzyko kary ciąży w takim przypadku na sprzedawcy.
Tak przy okazji,może warto przeczytać Ustawę i Rozporządzenia ?to wszystko jest tam wyjaśnione .


Płaca za godzinę montażu - Dejw88 - 2016-01-19

MariOo napisał(a):a czy WIOŚ i UDT nałoży karę za brak certyfikatu na Kowalskiego który zakupi klimatyzator w markecie lub za pośrednictwem sklepu internetowego i sam sobie bez jakichkolwiek uprawnień go zamontuje we własnym domu?Jak to będzie rozwiązane.Bo na dzień dzisiejszy ten Kowalski wychodzi na tym wszystkim najlepiej

Jest to świetne pytanie, podbijam! Najbardziej mnie zastanawia czy markety w ogóle będą mogły sprzedawać klimatyzatory w świetle ustawy F-gazowej. Bo jak wiadomo w sezonie letnim całe tłumy wiernych kierują się do marketów aby kupić klimę którą sami zamontują, a w najgorszym wypadku przyjdzie zaprzyjaźniony hydraulik i zamontuje za 500zł. Podobnie wygląda sprawa ze sklepami internetowymi, które sprzedają klimatyzatory Kowalskiemu po rabacie zarabiając na urządzeniu 40zł.


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-19

ELEKTROSERWIS napisał(a):Oferta pracy dla technika serwisu w Szczecinku - najniższa krajowa..

Dla technika serwisu to chyba nie najniższa krajowa??


Płaca za godzinę montażu - lodowyMiś - 2016-01-19

mialbym jeszcze jedno pytanie, pomijajac fakt ze teraz wchodza nowe ustawy to co potrzeba na dzien dzisiejszy aby modz pracowac na systemie chlodniczym w polsce? bo przeciez zawodu chlodnictwa nie ma jeszcze tylko dopiero teraz sie zaczynaja szkoly. wiec jakie kwalifikacje macie, ja w sumie w austrii zdalem egzamin czeladniczy, nie wie ktos czy trzeba to wogole nostryfikowac?
dzieki


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-19

http://www.kcichik.pl/index.html

http://udt.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1281&Itemid=1540

Tu Masz wszystko.


Płaca za godzinę montażu - freegass - 2016-01-19

Nie chcę zakładać nowego tematu. Może ktoś wyjaśni co dokładnie oznacza sformułowanie "system dokumentowania czynności wykonywanych przez personel posiadający odpowiedni certyfikat dla personelu" oraz o jaki certyfikat ubiegamy się w pierwszej kolejności: dla firmy czy dla personelu?