Forum Klimatyzacja
Płaca za godzinę montażu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Płaca za godzinę montażu (/showthread.php?tid=9247)

Strony: 1 2 3


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-20

System dokumentowania ... oznacza obowiązek założenia tzw kart urządzeń,w których będą odnotowywane wszelkie prace serwisowe.
W kwestii kolejności certyfikatów to można ubiegać się równolegle.O ten dla firmy wnioskujemy bezpośrednio do regionalnego oddziału UDT.Personalny wydaje ten sam UDT,ale po szkoleniu i egzaminie w wyznaczonych jednostkach.


Płaca za godzinę montażu - lodowyMiś - 2016-01-21

tzn ja wlasnie ubiegam sie o otworzenie firmy w tym dziale (klimatyzacji oraz chlodnictwa) i dzwonilem do udt i rozmawialem z dyrektorem dzialu, i na dzien dzisiejszy nie potrzeba ZADNYCH certyfikatow oraz szkolen dla firm personelu oprocz jednego i to juz jest od dawna jako nazywajacy sie F-Gazy(przedtem to sie nazywalo cos z Ochrone srodowiska gazy cieplarniane...), jedynie bys potrzebowal szkolen oraz certyfikatow jakby twoja firma zajmowala sie naprawa czesci z klimatyzacji ktore sa pod cisnieniem, np sprezarke jakbys otworzyl i ja znowu spawal albo cos podobnego, jednak na zwykly montaz i serwis jedyne te f gazy oraz od ochrony srodowiska dokumentacje o utylizacji gazow cieplarnianych oraz odpadow urzadzenia oraz oleju.
pozdrawiam


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-21

lodowyMiś napisał(a):tzn ja wlasnie ubiegam sie o otworzenie firmy w tym dziale (klimatyzacji oraz chlodnictwa) i dzwonilem do udt i rozmawialem z dyrektorem dzialu, i na dzien dzisiejszy nie potrzeba ZADNYCH certyfikatow oraz szkolen dla firm personelu oprocz jednego i to juz jest od dawna jako nazywajacy sie F-Gazy(przedtem to sie nazywalo cos z Ochrone srodowiska gazy cieplarniane...), jedynie bys potrzebowal szkolen oraz certyfikatow jakby twoja firma zajmowala sie naprawa czesci z klimatyzacji ktore sa pod cisnieniem, np sprezarke jakbys otworzyl i ja znowu spawal albo cos podobnego, jednak na zwykly montaz i serwis jedyne te f gazy oraz od ochrony srodowiska dokumentacje o utylizacji gazow cieplarnianych oraz odpadow urzadzenia oraz oleju.
pozdrawiam

Daj temu dyrektorowi link do poczytania.

http://udt.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1281&Itemid=1540


Płaca za godzinę montażu - lodowyMiś - 2016-01-21

no czytalem ale jednak na dzien dzisiejszy nie ma zadnych szkolen? ah jak wiesz jak one sie nazywaja to bylbym bardzo wdzieczny jakbys napisal o od razu jutro do niego znowu zadzwonie bo to juz by byla kpina. prawde mowiac nie wygladal na bardzo obeznany w tym temacie no ale cos by mi na pewno powiedzial jakby cos juz bylo ustalone. ja dzwonilem do powiatu tarnowskiego, moze pasowalo by do wiekszej instancji zadzwonic, ale tak jak mowie to ze ustawa jest to czytalem i wiem ale dokladnie co i jak i gdzie? nigdzie nie pisze, zgadza sie? pozdro


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-21

W tych dniach UDT przeprowadza audyty podmiotów,które zostana wyznaczone do szkoleń i egzaminowania w tej kwestii.
Na stronie UDT u do której link podałem bedą zamieszczane informacje o tym gdzie można odbyć szkolenie i egzamin.Egzamin nie może być w tej samej firmie co szkolenie.
KCICHIK również złożyło wniosek o wpisanie na listę.28 go stycznia odbędzie się audyt i zapadnie decyzja.Jeżeli otrzymamy zgodę to na stronie Stowarzyszenia zamieścimy harmonogram szkoleń i egzaminów.


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-21

Do dnia dzisiejszego nie ma oficjalnego okresu przejściowego.
Taki mały wyścig,czy UDT i WIOŚ pierwsi zorganizują kontrolę,czy my zrobimy certyfikaty?
Myślę,że to będzie raczej na zasadzie zdrowego rozsądku i zrozumienia,ale z pewnością to nie potrwa długo.
Np certyfikaty dla firm do września wydawane sa na podstawie oświadczenia,potem juz będą audyty w firmie.


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-21

Certyfikat dla firmy może dostać przedsiębiorca który:
spełnia wymagania odpowiednie do rodzaju prowadzonej działalności określone
w rozporządzeniu (WE) nr 303/2008 albo rozporządzeniu (WE) nr 304/2008, w szczególności:
-posiada i stosuje w głównym miejscu wykonywania działalności oraz we wszystkich oddziałach procedury prowadzenia działalności,
-posiada w głównym miejscu wykonywania działalności oraz we wszystkich oddziałach wdrożony system dokumentowania czynności wykonywanych przez personel posiadający odpowiedni certyfikat dla personelu,
-dysponuje w głównym miejscu wykonywania działalności oraz we wszystkich oddziałach wyposażeniem technicznym spełniającym minimalne wymagania odpowiednie do zakresu prowadzonej działalności;
-będąc osobą fizyczną nie został skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko środowisku w związku z prowadzoną działalnością albo za takie przestępstwo nie zostały skazane osoby wchodzące w skład organów przedsiębiorcy będącego osobą prawną albo jednostką organizacyjną niebędącą osobą prawną.

Co do podmiotów szkolacych to jest już Masta i bardzo szybko wpisane zostana kolejne.To samo z jednostkami egzaminującymi.

Rejestr przedsiębiorstw także już jest.Np awax został już wpisany.
http://udt.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1297&Itemid=1552


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-21

Ile firm ma NA PIŚMIE wdrożone procedury???a system dokumentowania czynności???
Co do sprzętu to z pewnością wiele firm jest z tym na bakier,ot chociażby oznakowane puste butle do odzysku każdego z czynników.


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-21

ELEKTROSERWIS napisał(a):ufff. spełniamy to Wink a w lutym szykuje mi się wyjazd do Masty w Gdańsku Smile Jutro wizyta w UDT mnie czeka..

Nie jeden wyjazd do Masty bo egzamin musi być w innym uprawnionym podmiocie.
Ten sam nie może szkolić i egzaminować.Smile

Myślę,że w lutym to awax i KCICHIK tez juz bedą organizować szkolenia. Smile


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-21

Nawet nie obsługując budżetówki trzeba liczyć się z kontrolą.
Konkurencja może się przysłużyć.
Przetargi też bez certyfikatu odpadaja.
No i to,że kontrola może zadziałać wstecz i za rok już po uzyskaniu certyfikatu można beknać za np dwa miesiące działania bez.
Dlatego awax juz go ma Smile


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-21

Certyfikat dla firmy to dostaniesz szybko,jeszcze regionalne UDTy nie sa zawalone wnioskami. Ale zastanawiam sie co będzie jak to wszystko ruszy na maksa . Smile


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-21

ELEKTROSERWIS napisał(a):A wszystkie zielone karty itp. możemy jak rozumiem wrzucić do kosza Wink

Niestety,sa ważne,ale tylko dla "ozonowych" R22 itp.


Płaca za godzinę montażu - DBKlima - 2016-01-22

manitou napisał(a):1500-2000e = cena za SAM montaż czy Z urządzeniem? [...]
lodowyMiś napisał(a):razem z urzadzeniem

Nie ma jak się odnieść do cen za całość w których jest ukryta cena montażu i urządzenia.

Wystarczy że sprzedajesz w tu i teraz wyższy model Daikin`a lub Mitsubishi 2,5kW i już masz drożej od rozważanych cen . Nie ma co się jarać 2000ojro za nie wiadomo co, jak i gdzie.
Wystarczy zobaczyć jakie są różnice na rurach. Kup KME, Armacell a zdugiej strony dostajesz gratis lub za 1 zł"Włoskie badziewie" raz przygięta 6 pęka przy odginaniu.
Po za tym cenę ustala klient wybierając/ustalając: urządzenie, materiały, zakres prac, pracochłonność montażu czas dostępu do pomieszczeń tj godziny pracy/porę roku .


Płaca za godzinę montażu - manitou - 2016-01-22

Myślę, że 1500-200e dotyczyło prostego montażu i chińskiego/koreańskiego urządzenia. Big Grin


Płaca za godzinę montażu - lodowyMiś - 2016-01-22

manitou napisał(a):Myślę, że 1500-200e dotyczyło prostego montażu i chińskiego/koreańskiego urządzenia. Big Grin

lg_daikin
dobre urzadzenia, pewnie nawet nie byles w austrii co Big Grin


Płaca za godzinę montażu - manitou - 2016-01-22

Nie no skąd :lol: przecież to bardzo daleko Big Grin


Płaca za godzinę montażu - AKTIMAR - 2016-01-23

awax napisał(a):
ELEKTROSERWIS napisał(a):ufff. spełniamy to Wink a w lutym szykuje mi się wyjazd do Masty w Gdańsku Smile Jutro wizyta w UDT mnie czeka..

Nie jeden wyjazd do Masty bo egzamin musi być w innym uprawnionym podmiocie.
Ten sam nie może szkolić i egzaminować.Smile

Myślę,że w lutym to awax i KCICHIK tez juz bedą organizować szkolenia. Smile

Czyli rozumiem że mam się zgłosić do odpowiedniej jednostki UDT dla mojego rejonu w celu zapisu na szkolenie i egzamin?
Wiadomo już ile dokładnie będzie kosztował taki certyfikat?


Płaca za godzinę montażu - freegass - 2016-01-25

Dostałem właśnie odpowiedź od Pana z centrali UDT:
"Oczywiście personel powinien posiadać odpowiedni certyfikat w momencie składania wniosku o wydanie certyfikatu dla przedsiębiorców.
Obowiązek ten wynika z art. 20 ww. ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2015 r. poz. 881).

Z poważaniem,

Sylweriusz Brzuska

Wydział Energetyki i Potwierdzania Kwalifikacji"

No to mam dylemat, bo chciałem w tym tygodniu złożyć wniosek.


Płaca za godzinę montażu - awax - 2016-01-25

Koledzy,Czy Wy posiadacie zdolność czytania ze zrozumieniem??
Podałem wcześniej link do aktów prawnych,poza tym wszystko jest w internecie.
Ustawa i Rozporządzenia obowiązują czy się to komuś podoba czy nie.
Jeżeli ktoś tego nie rozumie lub się z tym nie zgadza to jego problem.
Na dzisiaj wymagany jest certyfikat dla firmy i dla serwisantów ,jeżeli krtoś się z tym nie zgadza to jego problem.
Od dawna piszę o tym,że takie wymogi wejda i wszyscy to olewają,a teraz nawet nie macie czasu aby zapoznać się z przepisami.
Po co te pytania??? przecież wystarczy przeczytać obowiązującą Ustawę i rOZPORZĄDZENIA.nAWET TEGO wAM SIĘ NIE CHCE??????


Płaca za godzinę montażu - freegass - 2016-01-25

Zagadnienia, które mnie nurtuje nie rozstrzyga w sposób nie pozostawiający wątpliwości, żaden zapis ustawy i rozporządzenia. Natomiast Twoja wypowiedź stoi w oczywistej sprzeczności z tym co napisał przedstawiciel urzędu, który bądź co bądź, powinien być najlepiej poinformowany w tej kwestii. Jak każde prawo, także ta ustawa ma swoje niedociągnięcia, dające pole do interpretacji. Miną miesiące zanim jakoś się to wszystko ułoży, ale póki co ktoś musi rozstrzygać pojawiające się wątpliwości.
Tymczasem kompetentna osoba z UDT napisała: najpierw certyfikaty personalne, potem firmowy. Mam polemizować z tym oświadczeniem?


Płaca za godzinę montażu - zeb - 2016-10-19

Odgrzewam kotleta, ale sporo pisaliście tu o certyfikacji.
Na podstawie jakich dokumentów tworzyliście procedury prowadzenia działalności i system dokumentowania czynności wykonywanych przez personel?
Rozumiem że do każdego zagadnienia ma być osobna procedura.
A system dokumentowania... każda ekipa, codziennie raporcik?


Płaca za godzinę montażu - obser - 2016-10-19

Koledzy, no to już dużo czasu minęło od zapowiedzi awax-a o lawinowych kontrolach, może się pochwalicie jak te kontrole wyglądały? Awax kiedyś pisał, że już miał, a czy ktoś jeszcze miał i jak wyglądały? Na co się przygotować? Martwi mnie też taki problem, że niby w ustawie mam mieć stać na swoim miejscu ustawowo obowiązkowe rzeczy (stacja odzysku,waga,lutowanie itp.) a u mnie jest to zazwyczaj na wyjeździe nieraz kilkudniowym, jak do tego podchodzą?


Płaca za godzinę montażu - Whisky - 2016-10-19

obser napisał(a):Martwi mnie też taki problem, że niby w ustawie mam mieć stać na swoim miejscu ustawowo obowiązkowe rzeczy....lutowanie
plus inne.

A jeśli ja tego nie robię? Siedzę tylko przy samochodówce.


Płaca za godzinę montażu - obser - 2016-10-19

To Cię to nie dotyczy żadne UDT,tylko masz sobie grzebać w malutkich samochodach i Passatów nie ruszać Smile Oczywiście jak masz kurs samochodowy i certyfikat.


Płaca za godzinę montażu - MarioO - 2016-10-19

U mnie na razie spokój.Na początek jest chyba jakaś procedura w której powiadamiają o kontroli na dany dzień z wyprzedzeniem.Na stronie UDT jest 3155 certyfikowanych firm i nie widać aby jakaś była zawieszona.