Forum Klimatyzacja
Płaca za godzinę montażu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Płaca za godzinę montażu (/showthread.php?tid=9247)

Strony: 1 2 3


Płaca za godzinę montażu - Whisky - 2016-10-19

obser napisał(a):To Cię to nie dotyczy żadne UDT,tylko masz sobie grzebać w malutkich samochodach i Passatów nie ruszać Smile Oczywiście jak masz kurs samochodowy i certyfikat.

Tylko że ja chce uprawnienia i Passerati właśnie robić Dlatego pytam bo powiedziałeś cośo sprzęcie którego ja nie potrzebuję a jest wymagany? Czy na logikę to się patrzy?


Płaca za godzinę montażu - zeb - 2016-10-30

obser napisał(a):Koledzy, no to już dużo czasu minęło od zapowiedzi awax-a o lawinowych kontrolach, może się pochwalicie jak te kontrole wyglądały? Awax kiedyś pisał, że już miał, a czy ktoś jeszcze miał i jak wyglądały? Na co się przygotować? Martwi mnie też taki problem, że niby w ustawie mam mieć stać na swoim miejscu ustawowo obowiązkowe rzeczy (stacja odzysku,waga,lutowanie itp.) a u mnie jest to zazwyczaj na wyjeździe nieraz kilkudniowym, jak do tego podchodzą?

Kontrole już są, przynajmniej w Krakowie. Jednym z wymogów jest stworzenie procedur, szkoda że nie ma wytycznych.
Kto ma czas wymyślanie prochu? Mamy stosować procedury? ok, proszę je podać a nie kazać każdemu instalatorowi wymyślać osobno.
Mamy stosować system dokumentacji? ok, proszę o szablon.

Typowa spychologia ustawodawcy. Musimy wprowadzić regulacje, nie bardzo wiemy jak to zrobic... zapytajmy lobbystów.
No i mamy... Zakupy nowego sprzętu bo stary nie ma odpowiedniej homologacji, legalizacje przechodzi czujnik CPS ale Refco już nie. Looby od lat przebierało nogami żeby wydoić branżę.

Wszystko przerzucone na przedsiębiorcę, bo takiego najłatwiej ukarać np: 4-10 tyś, a co?

Kolega Awax napisał w którymś z wątków, żeby instalatorzy nie brali się za projektowanie. Widziałem projekty za które powinno się powiesić projektanta i inspektora który to odebrał. Ale jak ukarać urzędnika.
Skoro wszystkim tak zależy na środowisku, to dlaczego jeszcze projektuje się systemy z bezpośrednim odparowaniem czy klimatyzacje VRV?

Żeby nie było, że nie na temat.
Czy w związku z wydatkami wynikającymi z Ustawy , podnieśliście Państwo stawki za godzinę pracy serwisanta?
Jak Wam idzie tłumaczenie klientom?
Przeglądy zgodne z procedurą nadal za 48 zł netto od klimatyzatora?


Płaca za godzinę montażu - MarioO - 2016-10-31

zeb napisał(a):Wszystko przerzucone na przedsiębiorcę, bo takiego najłatwiej ukarać np: 4-10 tyś, a co?

Jeśli UDT przyjedzie na tą obowiązkową kontrolę związaną z wydaniem certyfikatu dla przedsiębiorcy i stwierdzi że są nieprawidłowości np.narzędzia nie zgodne z ustawą to zawiesi certyfikat.Wtedy przedsiębiorca jeżeli chce odwiesić musi zrobić to co nakazał UDT czyli zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i wystąpić ponownie o odwieszenie certyfikatu po przelaniu na konto 850zł.Po ponownej kontroli i stwierdzeniu że jest wszystko ok UDT odwiesza certyfikat.

Zmienił się też ostateczny termin kontroli.Miał być po 2 latach od wejścia ustawy czyli bodajże do 2 luty 2017 a jest do 25 wrzesień 2017 Wszystko jest na głównej stronie UDT


Płaca za godzinę montażu - DBKlima - 2016-11-02

Zapisz się na szkolenie dowiesz się wszystkiego .

Certyfikat : Idziesz na szkolenie . Zdajesz . Otrzymujesz zaświadczenie. Masz zaświadczenie więc występujesz o certyfikat personalny w UDT. Po otrzymaniu certyfikatu personalnego występujesz o certyfikat dla firmy w UDT .