Forum Klimatyzacja
Klimatyzator z opcją "odwieszania siekiery" - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator z opcją "odwieszania siekiery" (/showthread.php?tid=9257)



Klimatyzator z opcją "odwieszania siekiery" - danjam - 2016-01-19

Witam.
Chciałbym Was prosić o pomoc.
Planuję zakum mojemu tacie klimatyzatora split (ma już swój wiek, a lata są coraz cieplejsze).
Zacząłem przeglądać oferty i widzę że często w opcjach są podawane jako atut funkcje oczyszczania powietrza.
Ponieważ mój tata jest nałogowym palaczem od lat, to na ogół ciężko go odnaleźć w chmurze dymu :-(
Poprostu można przysłowiowo powiesić w powietrzu siekierę.....

Czy możecie mi doradzić, które kloimatyzatory najlepiej radzą sobie z oczyszczanie powietrza (zwłaszcza z zapachów)?
Jest to dla mnie kluczowa cecha a niestety nie jest nigdze sparametryzowana (o ile takie coś da się opisać wartościami). Raczej trzeba tu subiektywnych ocen znawców....

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi


Klimatyzator z opcją "odwieszania siekiery" - MarioO - 2016-01-19

Cały syf z fajek osiądzie w klimie.Po sezonie jednostka do demontażu,rozbiórki na części pierwsze i do przepłukania agresywnymi środkami chemicznymi.Jak jest mocno zafajczony to żadna chemia go nie ruszy.Zawsze będzie zalatywał nikotyną Obsługuję paręnaście takich jednostek i pomieszczeń 2m x 3m w których użytkownicy palą.Szambo.Ale rozumiem Twojego Ojca.Zastanawiam się często jak to możliwe że przez 20 lat paliłem..... :mad:Tak więc żaden z klimatyzatorów nie da rady


Klimatyzator z opcją "odwieszania siekiery" - Amfan - 2016-01-19

tylko kanałowy i 100% powietrza zewnętrznego, bez mieszania .


Klimatyzator z opcją "odwieszania siekiery" - barbie - 2016-01-19

jednostką smrodu jest OLF .


Klimatyzator z opcją "odwieszania siekiery" - DBKlima - 2016-01-20

danjam napisał(a):Witam.
Chciałbym Was prosić o pomoc.
Planuję zakum mojemu tacie klimatyzatora split (ma już swój wiek, a lata są coraz cieplejsze).
Zacząłem przeglądać oferty i widzę że często w opcjach są podawane jako atut funkcje oczyszczania powietrza.
Ponieważ mój tata jest nałogowym palaczem od lat, to na ogół ciężko go odnaleźć w chmurze dymu :-(
Poprostu można przysłowiowo powiesić w powietrzu siekierę.....

Czy możecie mi doradzić, które kloimatyzatory najlepiej radzą sobie z oczyszczanie powietrza (zwłaszcza z zapachów)?
Jest to dla mnie kluczowa cecha a niestety nie jest nigdze sparametryzowana (o ile takie coś da się opisać wartościami). Raczej trzeba tu subiektywnych ocen znawców....

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Pomysł fajny ale niech tata nie pali w domu to mu zwykły ścienny split wystarczy.


Klimatyzator z opcją "odwieszania siekiery" - bxz - 2016-01-20

Amfan napisał(a):tylko kanałowy i 100% powietrza zewnętrznego, bez mieszania .
jesteś pewny że gwarancję przetrzyma? i do tego wentylator łazienkowy, ścienny czy dachowy... a nie grawitacją ^^ Tongue
Klima nie pokonasz zapachu, wentylacją zmniejszysz skutki...


Klimatyzator z opcją "odwieszania siekiery" - Amfan - 2016-01-21

bxz napisał(a):
Amfan napisał(a):tylko kanałowy i 100% powietrza zewnętrznego, bez mieszania .
jesteś pewny że gwarancję przetrzyma? i do tego wentylator łazienkowy, ścienny czy dachowy... a nie grawitacją ^^ Tongue
Klima nie pokonasz zapachu, wentylacją zmniejszysz skutki...
No to dla palaczy nie ma ratunku ,i tak sobie skracają życie przez fajki ,a teraz nie będą mogli się jeszcze chłodzić. Smutne to