Forum Klimatyzacja
klimatyzacja 44mkw do 5000pln - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: klimatyzacja 44mkw do 5000pln (/showthread.php?tid=9263)



klimatyzacja 44mkw do 5000pln - <<>> - 2016-01-25

Witam wszystkich forumowiczów,

W najbliższym czasie planuję zakup klimatyzatora split do mieszkania.
Póki co chcę schłodzić salon, który w połączeniu z kuchnią, jadalnią i korytarzem (brak ścian działowych) ma powierzchnię 44mkw. Mieszkanie znajduje się na drugiej (i ostatniej) kondygnacji budynku o zabudowie szeregowej. Odległość sufitu od dachu to od 1 do ok 5m, pomiędzy nimi znajduje się wełna mineralna i dość sporo pustej przestrzeni. Od nasłonecznionej strony znajduje się jedynie małe okno kuchenne.
Póki co chcę kupić 1 jednostkę wewn. i jedną zewn., ale chcę żeby jedn. zewn. miała możliwość podłączenia więcej niż jednej jedn. wewn. w razie gdybym chciał kiedyś rozbudować instalację.

Nie potrzebuję fajerwerków. Chciałbym jedynie żeby klimatyzator miał timer, który uruchamiałby go o konkretnej porze. Proszę o informację, czy możliwe byłoby zamknąć się w kwocie 5000zł brutto wraz z montażem oraz jakiego rodzaju sprzęt najbardziej by się nadawał.
Z góry dziękuję.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - ON/OFF - 2016-01-25

Zaproś firmę niech obejrzy. Tak naprawdę dużo zależy od sposobu prowadzenia instalacji freonowej i skroplin. Szeregowce mają trochę ograniczeń. Z Twoich informacji wynika , że jest skośny dach ale czy jest jakiś wyłaz, w jakim stanie wykończenia jest mieszkanie, czy jest balkon itp...?. Wg. mnie na jeden zestaw pewnie spokojnie starczy z zapasem, na jednostkę multi już chyba nie bardzo.
Ważna uwaga; nie liczyłbym na dokupienie po latach dodatkowej jednostki wewnętrznej - obecne modele mogą już. nie być dostępne.
ale i tak patrz pierwsze zdanie...


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - <<>> - 2016-01-25

Dzięki za odpowiedź. Z firmą jestem już umówiony na ten tydzień, chciałem uzyskać informacje z kilku źródeł zanim zdecyduję się na zakup. Mieszkanie jest w pełni wykończone, prostopadle do ściany na której miałby wisieć klimatyzator w odległości ok 1,5m znajduje się balkon, przewody byłyby poprowadzone w linii prostej.
Czy w takim razie jednostki wewn. z poźniejszych serii lub innych producentów nie bedą działać z zakupioną wcześniej j. zewnętrzną?


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - awax - 2016-01-25

Zapraszajac firmę poproś o predstawienie certyfikatu.
Tylko taki dokument potwierdza,że nie zwracasz się do amatora.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - manitou - 2016-01-26

w systemach multi proste jednostki naścienne 7000 czy 9000 BTU potrafią kosztować 800-1000 złotych, gdzieś nawet widziałem promocje dla instalatorów w której dla multi była 1 jednostka wew za free. Nie warto odkładać na potem, Ciesz się jak za parę lat będzie można w ogóle to muli serwisować a nawet nie myśleć o dokupieniu jednostki... Są czasy jednorazówek. Większość serwisantów chłodnictwa nie zna się na elektronice aby naprawiać uszkodzone elementy płytek PCB - tu schemat zwykle jest taki: diagnoza: uszkodzona płytka-> dostępna u dystrybutora za gruba kasę? tak-> naprawiam urządzenie| nie?-> proponuje montaż nowego.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - ON/OFF - 2016-01-26

Jednostki różnych producentów nie będą ze sobą działać na pewno [różne protokoły komunikacji] a tego samego producenta ale różne serie/modele/roczniki najprawdopodobniej nie będą działać.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - <<>> - 2016-01-28

Firma była u mnie w tym tygodniu. Po zastanowieniu zrezygnowałem z zewnętrznego multi ze względu na koszty. Zaproponowano mi GREE GWH18KG-K3 oraz GWH18RC-K3, wydają się być bardzo podobne. Pierwsze z dwóch urządzeń przekonuje mnie do siebie ceną, ale ma też gorszą klasę energetyczną. Czy różnica w poborze prądu będzie mocno odczuwalna?
Chciałbym też dowiedzieć się, czy warto zdecydować się na GREE czy może poszukać jeszcze czegoś innego.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - obser - 2016-01-28

Piszesz "nie potrzebuję fajerwerków", a sceptycznie oceniasz Gree. Coś tak czuję,że za małą kasę szukasz klimy z najwyższej półki. Gree w opinii dużo ludzi ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny i jak na razie nie ma kłopotów serwisowych co w innych markach zaczyna się horror, trzeba nawet podawać nr fabryczne, bo elektroniki rżnią się jakimiś duperelami i po prostu "nie gadają " ze sobą.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - <<>> - 2016-01-29

obser napisał(a):Piszesz "nie potrzebuję fajerwerków", a sceptycznie oceniasz Gree. Coś tak czuję,że za małą kasę szukasz klimy z najwyższej półki.
Jakikolwiek sceptycyzm względem Gree nie był w mojej wypowiedzi zamierzony.
Nie mam doświadczenia z marką, chciałem wiedzieć tylko czy w tym przedziale cenowym/jakościowym jest to dobre rozwiązanie. Szukam relatywnie niedrogiej i wydajnej klimy, do której nie będę musiał wzywać serwisanta co parę miesięcy.
Chciałbym też wiedzieć czy jest sens dopłacać do droższej jednostki czy może wystarczy kupić GWH18KG-K3.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - obser - 2016-01-30

Po ładnych kilkunastu lat zakładania klimatyzacji sceptycznie podchodzę do wyższej półki. Zauważyłem,że najprostsze jednostki sprawiają mniej problemów,wypasione w funkcje,których prawie nikt nie używa robią problemy,bo to i bardziej skomplikowana elektronika,a później totalny brak dostępu do części,bo one się sprzedawały sporadycznie i firma nie ma zabezpieczenia materiałowego.Oj,dałbym dużo kasy na mszę,aby wróciły on-off-y i R-22. Mój technik był jesienią w Turcji i ze zboczenia zawodowego zauważył,że oni na potęgę zakładają takie cuda,może związane jest to tym ,że starają się wejść do naszej kochanej Unii,i chcą wykorzystać sytuację. Ostatnio miałem propozycję dystrybutora ściągnięcia spalonej elektroniki jednostki zewnętrznej mającej 5-6 lat 3,5 kW za ok.500 EUR netto. Dochodzimy do absurdu i świecenia oczami przed Klientami,bo taniej wyszło założenie nowego Gree niż reanimacja tej używanej.Kiedyś takim wyznacznikiem była sprężarka, a teraz kawałek bakielitu.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - manitou - 2016-01-30

<<>>' napisał(a):czy jest sens dopłacać do droższej jednostki czy może wystarczy kupić GWH18KG-K3
jeżeli chcesz tylko chłodzić latem a nie grzać przez większość sezonu grzewczego to ja osobiście bym nie dopłacał, no chyba, że zamiast 3 lat dostaniesz 7 lat gwarancji :lol: Gree to duża fabryka, produkuje przecież dla Sinclair, wcześniej też dla Vivaxa, ma wspólną odlewnię korpusów z Daikinem, ja sam mam też mam Beko- czyli Gree, już 3 rok męczę cały rok na grzaniu, do drugiego lokalu założyłem multi sinclair czyli gree... LG wyceniano mi 2x drożej-bez dwa razy dłuższej gwarancji...Kiedy doczekamy 10 letniej gwarancji jak w USA na Fujitsu? http://www.fujitsugeneral.com/PDF_06/Warranty7-5.pdf


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - Shitashii - 2016-01-31

Już widziałem 10 lat gwarancji na sprężarki w LG.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - obser - 2016-02-01

Tak w sumie to gwarancję daje instalator.To co musi,to jak wystawia fakturę dla firmy to musi dać 1 rok,a jak sprzedaje osobie indywidualnej to obowiązują prawa konsumenckie min. 2 lata. Dłuższe gwarancje prawie zawsze łączą się z obowiązkowymi przeglądami najczęściej co 6 miesięcy i tym wyregulują sobie firmy koszty tej gwarancji. Przy 3 letniej gwarancji wyjdzie 5 przeglądów nieraz po ok. 200 zł co daje 1000 zł, a klima się zepsuje za rok po gwarancji i koszty będą duże. Obecnie najsłabszym ogniwem jest elektronika bardzo wrażliwa na zasilanie. A z tym zasilaniem i wyładowaniami atmosferycznymi nie zrobisz nic poza ubezpieczeniem się od tego ryzyka. Dodam też ,że tych zdarzeń nie obejmuje gwarancja. Gwarancję firmy i tak muszą dać z kieszeni Klienta,niestety muszą to skalkulować w cenie.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - DBKlima - 2016-02-01

obser napisał(a):Tak w sumie to gwarancję daje instalator..
Instalator ? Pierwsze słyszę .
Nasza firma udziela gwarancji producenta sprzętu - mała różnica, a jednak to zupełnie coś innego.


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - obser - 2016-02-01

Ja napisałem co można. Można tak jak napisałem, można też dawać gwarancję producenta, jednak to co napisałem to minimum. Są też wypadki,że startując do przetargu masz w istotnych warunkach zamówienia 6 lat gwarancji,bezpłatne przeglądy i wybór: startujesz do przetargu, czy nie? 4, albo 3 lata bierzesz na klatę? Wygrała mała firemka ze wsi pod Toruniem, i Starostwo po 3 miesiącach nie mogło się z nią skontaktować, bo już nie istniała. A robótka była spora Smile


klimatyzacja 44mkw do 5000pln - <<>> - 2016-02-19

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, klimatyzator juz zamontowany Smile
Mozna zamknac temat.