Forum Klimatyzacja
3xsplit do domku jednorodzinnym - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: 3xsplit do domku jednorodzinnym (/showthread.php?tid=9324)



3xsplit do domku jednorodzinnym - Bilu5 - 2016-02-18

Witam.
Noszę się z zamiarem zamontowania klimatyzacji do domku jednorodzinnym z poddaszem użytkowym.
Pierwsza jednostka miałaby być zamontowana na parterze w salonie połączonym z kuchnią i korytarzem łącznie około 52m2, kolejna jednostka sypialnia na piętrze około 18m2 i trzecia pokój na piętrze około10m2 i otwierane drzwi na korytarz około 14m2. Izolacja w poddaszu to 20+10cm wełny, izolacja ścian to 20cm styropian grafitowy, rekuperacja.
Pokoje na poddaszu mają okna od południa ale latem w godzinach słonecznych są zamknięte rolety zewnętrzne i dzięki temu w ubiegłe lato miałem max 26-27stopni. W salonie tak samo okna od południa i rolety, max temp to 25-26stopni.
I teraz pytanie jakiej wielkości jednostki instalować? Jaki producent? I z jakimi kosztami powinienem się liczyć przy urządzeniach z montażem?
Nadmieniam że nie zależy mi na wyglądzie jednostek... no i chyba najlepiej jednostki invertorowe wybrać?
Chciałbym poznać wasze opinie jaki sprzęt wybrać i ile ma kosztować zanim udam się do jakiejś firmy.

lokalizacja Lubin woj dolnośląskie

Pozdrawiam


3xsplit do domku jednorodzinnym - Bilu5 - 2016-02-19

Widzę że nie bardzo można liczyć na waszą pomoc...


3xsplit do domku jednorodzinnym - Amfan - 2016-02-20

Jednostki on/off o małych mocach na teren UE nie można wprowadzać do obrotu (klasyfikacja energetyczna i takie tam). To co jest na rynku to pozostałości magazynowe . Więc jesteś skazany na invertera. Zaproś kilka firm z okolicy niech Ci przedstawią ofertę. instalację najlepiej wycenić będąc na miejscu .Kosztorys ślepy zazwyczaj jest źle oszacowany w obie strony.


3xsplit do domku jednorodzinnym - DBKlima - 2016-02-22

Bilu5 napisał(a):Widzę że nie bardzo można liczyć na waszą pomoc...
Zaproś kilka firm niech obejrzą i wycenią .
Bez oględzin nie wyceniam w ciemno .

Tanio Gree Midea Chigo - dobre firmy
Drożej Daikin EI, Mitsubishi HJ
Drogo i bardzo dobrze wszystkie wyższe serie klim od Japończyków
Unikać produktów z sąsiedztwa Kim Jong Una
Takie mam zdanie , co człowiek to inna opinia.


3xsplit do domku jednorodzinnym - krzyku - 2016-02-22

Autorowi wątku chyba bardziej chodzi o potwierdzenie poprawności jego szacunków co do wymagań całego układu chłodzącego z podziałem na kondygnacje a w drugiej kolejności dopiero o koszty z tym związane.


3xsplit do domku jednorodzinnym - Bilu5 - 2016-02-22

jakie moce urządzeń brać pod uwagę?


3xsplit do domku jednorodzinnym - DBKlima - 2016-02-23

... multi czy pojedyncze ?


3xsplit do domku jednorodzinnym - Bilu5 - 2016-02-23

pojedyńcze


3xsplit do domku jednorodzinnym - Daka - 2016-03-14

Nie wiem jak wygląda u Ciebie rekuperacja, ale gdybym chciał się chłodzić to połączył bym te 2 kwestie.


3xsplit do domku jednorodzinnym - DBKlima - 2016-03-15

Daka : chcesz połączyć odzysk ciepła i chłód ?

Bilu5 : przyjmij 10m2 jako 1kW jako wstępne założenie jak nikt ci innej opcji nie podpowie bez oględzin .
Klimatyzatory ścienne split występują w index`ach mocy: 2,0 2,5 3,1, 3,5 4,0, 6,0 7,0 kW mocy chłodniczej

Jeden klimatyzator = jedno pomieszczenie np : Pokój 18m2 klimatyzacja 2,5kW
Niestety jeśli są małe pokoje i tak będziesz zmuszony do zakupu większego klimatyzatora pod względem mocy np.2,0kW wyjdzie drogo - taniej będzie znowu 2,5 kW kupić .

Korytarze olej to nie Hilton że musisz w mieć wszędzie idealnie - niech korniki i muchy mają dyskomfort .

Zaproś kogoś z głową