Forum Klimatyzacja
LG? Mitsubishi? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: LG? Mitsubishi? (/showthread.php?tid=9331)



LG? Mitsubishi? - becz - 2016-02-22

witam,

Mam problem z wyborem urzadzen do swojego mieszkania. Plan to 2 osobne zestawy ( Multi wychodzi koszmarnie drogo).

Urzadzenia pojda do 2 pokoi graniczacych sciana ze soba ( sypialnie ~14m2) od strony poludniowej gdzie slonce potrafi dac sie we znaki. W reszczie mieszkania jest dosyc chlodno (polnoc) i mocniejsza klima moze troche dochlodzic salon.

Celowalem w LG Artcool 3,5KW do sypialni i cos tanszego (2,5KW) do mniejszego pokoju, ale tansze LG podobno nie sprawdzaja sie za dobrze.

Alternatywa bylby 2x Mitshubishi MSZ-HJ35VA ale niewiele moge o nim znalezc w necie...

Jednostkowo tego Mitsu moge miec jakies 1000zl taniej niz LG Artcool.

jak sie to ma w stosunku do LG? Czy moze polecicie cos jeszcze innego?


LG? Mitsubishi? - ON/OFF - 2016-02-23

Mitsubishi jest marką bardziej szanowaną ze względu na jakość i niezawodność. Ostatnio są po atrakcyjnych cenach.
LG Artcool jest wyższym modelem w ofercie LG.


LG? Mitsubishi? - DBKlima - 2016-02-23

Na koniec roku Mitsubishi HJ było w promocji więc może jeszcze ktoś ma ich dużo - nałykał się jak małpa kitu Wink
Mitsubishi sprzęt jest bardzo dobry i sprawdzony HJ25 HJ35 sprzedaje się w ilościach kontenerownych.
Jest to dolna półka drogiego producenta o wysokim współczynniku niezawodności.
Części do urządzeń są dostępne wiele lat po zakończeniu wycofaniu urządzenia z oferty.

Katalogowo netto zestaw w euro HJ25VA 740euro , HJ35VA 920euro


LG? Mitsubishi? - becz - 2016-02-23

czyli lepsze Mitsu z niskiej polki niz LG z wyzszej ?

LG nie ukrywam glownie byl wybierany przez Zone pod katem wygladu Smile

jak z glosnoscia? HJ35 bedzie mial lepsza kulture pracy niz LG (wez/zew) ?

Bardziej sklaniam sie ku Mitsubishi, jesli jednak mozecie cos jeszcze polecic w podobnej cenie to bede wdzieczny. mam jakies dziwne przekonanie ze to juz dosc stary sprzet i slabsza klasa energetycznia niz inne.

Mitsubishi HJ35 razem z montazem moge miec za jakies 3500zl brutto/sztuka.


LG? Mitsubishi? - DBKlima - 2016-02-23

Kup to co się podoba (żonie) . Jeden i drugi działać będzie.


LG? Mitsubishi? - greckibog - 2016-02-28

LG Kupują wszyscy bo widzą montowane klimatyzatory na sklepach czy firmach. Mistu, to inny rodzaj jakości według mnie. Ja gorąco mogę polecić. Mają może kanciasty wygląd, ale ja cenie sobie najbardziej ich czujnik. Który nie okazał się marketingową przesadą,a sprawną funkcjonalnością. Mam na myśli 3D Sensor - sterowanie za pomocą termografii.
Pirometryczny pomiar temperatury w różnych punktach pomieszczenia odbywa się z wykorzystaniem czujnika, który składa się z 8 aktywnych elementów pomiarowych ułożonych pionowo. To jest coś! Smile


LG? Mitsubishi? - becz - 2016-02-28

dalej bije sie z myslamiSmile MSZ-HJ35 to dosc stary model i "na papierze" pod katem funkcjonalnosci czy glosnosci wyglada gorzej niz LG Deluxe ( D12RN) ktory ma wyjsc w marcu i mniej wiecej bedzie kosztowal podobnie. 3D chyba raczej nie ma w serii HJ.


LG? Mitsubishi? - becz - 2016-02-29

no tak.. tlyko to zupelnie inna polka cenowa... Smile

chodzi mi o porownanie LG Deluxe D12RN do Mitshubishi HJ35. Co bedzie lepsze, cichsze i bardziej energooszczedne?


LG? Mitsubishi? - barbie - 2016-02-29

kup dwa zrób testy i daj nam znak jaki jest wynik .


LG? Mitsubishi? - veetech - 2016-06-19

Co ostatecznie wybrałeś?


LG? Mitsubishi? - becz - 2016-06-19

mialem brac LG Deluxe D12RN ale sie na nie nie doczekalem... nie wiem czy juz sa w sprzedazy, czy nie ale przez kilka miesiecy oczkiwania mialem dosc . Dostalem bardzo dobra cene na Mitsubishi EF35VE2 ( jakies 400zl wiecej od LG) wiec wzialem bez wahania. Polecam Smile


LG? Mitsubishi? - DBKlima - 2016-06-20

Jednostka wewnętrzna MSZ-EF (kolory srebrny, biały, czarny) to topowy model w Mitsubishi sprzedaje się je ze względu na design. Jeszcze nie było klienta który po obejrzeniu EF chciał by kupić LG.
Bardzo dobra jakoś wykonania, wysoka bezawaryjność.


LG? Mitsubishi? - veetech - 2016-06-20

Przy 400zł różnicy też bym się nie zastanawiał bo normalnie to różnica jest dużo większa.
Ja szukam czegoś do pokoju z aneksem kuchennym ok. 30m2 a całe mieszkanie ok. 60m2. Patrzyłem na LG Deluxe ale trzeba na nie czekać. Ostatnio dostałem ofertę na MSZ-HJ, kusi dłuższa gwarancja. No i nie wiem czy 3,5kW czy 5kW, bo już różne odpowiedzi dostałem od dostawców... a upały coraz bliżej.


LG? Mitsubishi? - DBKlima - 2016-06-21

Jeden i drugi klimatyzator chłodzi, ja naszym klientom zalecam zakup klimatyzacji z 5 letnią gwarancją.
Jeśli chodzi o chłodzenie.dogrzewanie to obojętne co kupisz - jeśli chodzi ci jeszcze o ciszę i design to tylko MSZ-EF choć każdy ma inny gust . Od LG wolał bym: Midea Inventor Gree


LG? Mitsubishi? - klarkson - 2016-06-21

Z punktu widzenia użytkownika końcowego LG i Mitsubishi nie ma aż tak istotnego znaczenia.
Rzeczywiście istotniejszą kwestią jest gwarancja - fajnie gdyby udało się uzyskać na te 5 lat. koszta eksploatacji, ewentualne zużycie energii, sterowanie itd.
Nie bez znaczenia będzie pewnie cena. Należałoby się zgłosić do kilku dystrybutorów w celu konfrontacji ofert. Zapytaj np w Clima.


LG? Mitsubishi? - DBKlima - 2016-06-22

Gdybym kupował sobie dla siebie to wybrał bym taki jaki mi się podoba i ma długą gwarancję .
Wybór .... dla mnie prosty bo ja preferuje sprzęt producentów pro Japońskich.


LG? Mitsubishi? - JanekInstalator - 2016-06-28

Też uważam, że jak klimatyzacja to tylko Japońska, albo Koreańska.


LG? Mitsubishi? - DBKlima - 2016-06-28

Janek reklamy to w TVN


LG? Mitsubishi? - mikulesza1988 - 2016-06-28

Weź LG deluxa albo standarda ewentualnie samsunga.


LG? Mitsubishi? - aras - 2016-06-28

A skąd weźmiesz deluxa ? miesiąc temu nie było......już Cool


LG? Mitsubishi? - Bolas - 2016-06-28

Chłopina pisze że już ma a wy napierdzielacie posty nie wiadomo dla kogo.


LG? Mitsubishi? - mikulesza1988 - 2016-06-29

:o Ja tam jesCze dwa deluxy mam ale juz jutro może ich nie byc