Forum Klimatyzacja
szkolenia i egzaminy f-gazy - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: szkolenia i egzaminy f-gazy (/showthread.php?tid=9344)

Strony: 1 2 3 4 5


szkolenia i egzaminy f-gazy - Fujitsu Szczecin - 2016-07-10

Witam

Ja zawsze mam wrażenie ze pijesz do mnie Smile ale się juz przyzwyczaiłem. No ale powiedz co lepsze samouk z dużą praktyką czy kujon bez w terenie? Piszesz prawdę ale nieraz życie zmusza, w Polsce trzeba być elastycznym. Ja mysle ze niedługo wejdzie przepis o weryfikacji uprawnień i co pięć lat trzeba będzie zdawać. Narazie byla podpucha żeby cena nie przerazala.

Pozdrawiam


szkolenia i egzaminy f-gazy - awax - 2016-07-10

stefanbud napisał(a):Witam

Ja zawsze mam wrażenie ze pijesz do mnie Smile ale się juz przyzwyczaiłem. No ale powiedz co lepsze samouk z dużą praktyką czy kujon bez w terenie? Piszesz prawdę ale nieraz życie zmusza, w Polsce trzeba być elastycznym. Ja mysle ze niedługo wejdzie przepis o weryfikacji uprawnień i co pięć lat trzeba będzie zdawać. Narazie byla podpucha żeby cena nie przerazala.

Pozdrawiam

Niby dlaczego miałbym "pić do Ciebie".Czy przypadkiem nie jesteś zbytnio przewrażliwiony?
Oczywiście,że "praktyk" jest ok,może np wspaniale serwisowac urządzenia chłodnicze,może uczyć innych tego serwisowania.Ważne,żeby nie brał się za projektowanie itp.Najpierw trzeba jednak trochę teorii liznąć.
No ale oczywiście Ty Masz wioedzę zarówno teoretyczna ,jak i praktyczna.Inaczej nie byłbyś "ekspertem"
Dlatego bardzo szanuję to co robisz,może namówimy jeszcze kilkadziesiat osób aby się włączyło?.


szkolenia i egzaminy f-gazy - awax - 2016-07-10

Tak przy okazji,co to jest to "forum eksperta" ????
Ja mam kiklka problemów technicznych i chciałbym uzyskać opinie autorytetów w tej kwestii,jakie kwalifikacje maja "eksperci"z forum eksperta,bo z pewnością zostali w jakiś sposób zweryfikopwani.


szkolenia i egzaminy f-gazy - KCICHIK - 2016-07-10

stefanbud napisał(a):Witam

Ja zawsze mam wrażenie ze pijesz do mnie Smile ale się juz przyzwyczaiłem. No ale powiedz co lepsze samouk z dużą praktyką czy kujon bez w terenie? Piszesz prawdę ale nieraz życie zmusza, w Polsce trzeba być elastycznym. Ja mysle ze niedługo wejdzie przepis o weryfikacji uprawnień i co pięć lat trzeba będzie zdawać. Narazie byla podpucha żeby cena nie przerazala.

Pozdrawiam
Teraz odpowiem jako prezes KCICHIK.
Odnoszę wrażenie,że Ty po prostu chciałbyś być kimś bardzo ważnym ,ale bez ponoszenia żadnych "kosztów"
Daj coś od siebie,poświęć trochę wolnego czasu,zrób cokolwiek poza krytykowaniem.
Być może ja popełniam błędy w KCICHIK ,ale się staram.Nie zarabiam na Stowarzyszeniu,a wręcz przeciwnie to co Centrum zarobiło dzięki nieodpłatnej mojej pracy i pracy pracowników awax u ,którym awax płaci przeznaczam na próby konsolidacji osób z branży.
Co Ty zrobiłeś za darmo dla branży????poza krytykowaniem na forum???.
Pomyśl,może załóż nowe Stowarzyszenie,ja chętnie się przyłączę.


szkolenia i egzaminy f-gazy - Fujitsu Szczecin - 2016-07-10

Witam

Za dużo jadu... Szkoda ładnego dnia na dyskusje z Tobą.

Pozdrawiam


szkolenia i egzaminy f-gazy - awax - 2016-07-10

stefanbud napisał(a):Witam

Za dużo jadu... Szkoda ładnego dnia na dyskusje z Tobą.

Pozdrawiam
Dokładnie,po prostu wywołałeś temat,a ja naprawde nie interesuje się tym co Ty robisz i czego się sam nauczyłeś.Niby kim Ty jesteś,żebym miał pisać pod Ciebie??


szkolenia i egzaminy f-gazy - Fujitsu Szczecin - 2016-07-10

awax napisał(a):
stefanbud napisał(a):Witam

Za dużo jadu... Szkoda ładnego dnia na dyskusje z Tobą.

Pozdrawiam
Dokładnie,po prostu wywołałeś temat,a ja naprawde nie interesuje się tym co Ty robisz i czego się sam nauczyłeś.Niby kim Ty jesteś,żebym miał pisać pod Ciebie??
Witam

A to to Cię tak zdenerwowalo, oj to przepraszam. Zastanawialem się w którym momencie i kiedy to ja tak krytykuje stowarzyszenie...
Wydawało mi się że wlasnie dobrze reprezentuje, daje dobry obraz członków stowarzyszenia. Widocznie sie myliłem. Ok masz dluzszego...

Pozdrawiam


szkolenia i egzaminy f-gazy - awax - 2016-07-10

stefanbud napisał(a):
awax napisał(a):
stefanbud napisał(a):Witam

Za dużo jadu... Szkoda ładnego dnia na dyskusje z Tobą.

Pozdrawiam
Dokładnie,po prostu wywołałeś temat,a ja naprawde nie interesuje się tym co Ty robisz i czego się sam nauczyłeś.Niby kim Ty jesteś,żebym miał pisać pod Ciebie??
Witam

A to to Cię tak zdenerwowalo, oj to przepraszam. Zastanawialem się w którym momencie i kiedy to ja tak krytykuje stowarzyszenie...
Wydawało mi się że wlasnie dobrze reprezentuje, daje dobry obraz członków stowarzyszenia. Widocznie sie myliłem. Ok masz dluzszego...

Pozdrawiam
Dzieciak


szkolenia i egzaminy f-gazy - Fujitsu Szczecin - 2016-07-10

awax napisał(a):
stefanbud napisał(a):
awax napisał(a):Dokładnie,po prostu wywołałeś temat,a ja naprawde nie interesuje się tym co Ty robisz i czego się sam nauczyłeś.Niby kim Ty jesteś,żebym miał pisać pod Ciebie??
Witam

A to to Cię tak zdenerwowalo, oj to przepraszam. Zastanawialem się w którym momencie i kiedy to ja tak krytykuje stowarzyszenie...
Wydawało mi się że wlasnie dobrze reprezentuje, daje dobry obraz członków stowarzyszenia. Widocznie sie myliłem. Ok masz dluzszego...

Pozdrawiam
Dzieciak

Matka Teresa Chlodnictwa.


szkolenia i egzaminy f-gazy - mg - 2016-07-10

Południaczek zaszkodził?


szkolenia i egzaminy f-gazy - mg - 2016-07-10

Osobiście nic nie mam do samouków. :lol: Zycie weryfikuje kwalifikacje. Już nie wspomnę o braku szkół kierunkowych.


szkolenia i egzaminy f-gazy - benedykt - 2016-07-10

Po co ta dyskusja? Wiadomo że ludzie którzy robią szkolenia i egzaminy na f-gazy robią to dla kasy a nie dla idei.
I ta jak w każdym biznesie będą wymyślać co i jak zrobić aby dalej to przynosiło kasę.
Po co kolejne stowarzyszenie?
Wystarczyło by jedno a porządne a nie dziesiątą zakładanych przez kolejnych ludzi żądnych stanowisk, splendoru i poklasku.


szkolenia i egzaminy f-gazy - awax - 2016-07-10

benedykt napisał(a):Po co ta dyskusja? Wiadomo że ludzie którzy robią szkolenia i egzaminy na f-gazy robią to dla kasy a nie dla idei.
I ta jak w każdym biznesie będą wymyślać co i jak zrobić aby dalej to przynosiło kasę.
Po co kolejne stowarzyszenie?
Wystarczyło by jedno a porządne a nie dziesiątą zakładanych przez kolejnych ludzi żądnych stanowisk, splendoru i poklasku.
Oczywiście,że wystarczyłoby jedno Stowarzyszenie,ale pożądne.Wcale nie musi to być KCICHIK,tylko dlaczego nikt nie ma ochoty ,żeby coś stworzyć,albo włączyć się do pracy?
Co do szkoleń dla kasy to chciałbym wspomnieć,że np awax poza szkoleniami na certyfikat od 7 lat szkoli ZA DARMO.Zapraszam każdego łącznie z samoukami.Poza tym awax od tego roku będzie prowadził BEZPŁATNIE zajęcia w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku w profilowej klasie która właśnie wspólnie ze szkoła tworzymy.Nie mam z tego ani złotówki.


szkolenia i egzaminy f-gazy - obser - 2016-07-11

Tak do końca to też nie za darmo.przyjedzie zielony,samouk,trochę go wyszkolicie,przyjdzie zdawać egazamin,to gdzie?Klasa cała też będzie musiała przejść szkolenie i egzamin.Wyślecie ich do Syssthermu?To są działania tzw. okołobiznesowe,które dziś są za darmo,ale ich celem jest uklepywanie sobie gniazdka na przyszłość.Nie neguję,każdy z nas tak robi,namawia na kolejny przyjazd Klienta,mami upustem itd.Czasem kogoś zrobi za darmo,potem nie wiedzieć dlaczego wszystkie samochody z firmy gdzie jest dyrektorem przyjeżdżają na serwis Smile. Zaprosić wierchuszkę UDT,WIOŚ itd. też warto ich ugościć,kiedyś się to przyda.Nie wierzę w działanie wolnotariusza awax,ale każdy orze jak może,wcale nie potępiam,tylko za często tym wolnotariatem się chwalisz.


szkolenia i egzaminy f-gazy - awax - 2016-07-11

Mam pytanie?
Czy można w ogóle zrobić cokolwiek co nie będzie od razu potraktowane jako prywatny interes???
To troszeczkę tak jak w tym starym dowcipie,że Amerykanin widząc nowe autko sąsiada stara się zarobić na lepsze,a Polak modli się żeby mu je ukradli.
Może po prostu zamiast liczyc komuś kasę samemu też zacząć coś robic?
Np akredytacja UDT do przeprowadzania szkoleń nie jest wcale skomplikowana.Chętnie pomogę (za darmo) jeżeli ktoś jest zainteresowany.
Wiem,wiem,przecież to trzeba zorganizować salę,kupić ........


szkolenia i egzaminy f-gazy - obser - 2016-07-11

Toć naucz się czytać ze zrozumieniem,nikt Ci tego nie zazdrości,tylko skończ z tym za darmo,jeszcze stale dużymi literami.To był sens ostatnich wypowiedzi.Każdy robi coś dla kasy,takie czasy.Tylko nie lubię jak ktoś zgrywa samarytanina i wszystko ZA DARMO.Jak zaplanowałeś sobie bibę w Szczecinku,to każdy temat ucinałeś,że trzeba przyjechać BO NIEOBECNI NIE MAJĄ RACJI.


szkolenia i egzaminy f-gazy - awax - 2016-07-11

Na "bibę" ja pracowałem i mogłem przeznaczyć tą kase na co chciałem.Ja nie jestem każdy nie sądz według siebie.Nie jestem samarytaninem tylko zależy mi na tym,żeby fachowcy zaczeli współpracować ze soba i wzajemnie od siebie się uczyć.Na pewno niewiele dobrego można się nauczyć czytajac pseudoporady na forum.


szkolenia i egzaminy f-gazy - awax - 2016-07-11

obser napisał(a):Tak do końca to też nie za darmo.przyjedzie zielony,samouk,trochę go wyszkolicie,przyjdzie zdawać egazamin,to gdzie?Klasa cała też będzie musiała przejść szkolenie i egzamin.Wyślecie ich do Syssthermu?To są działania tzw. okołobiznesowe,które dziś są za darmo,ale ich celem jest uklepywanie sobie gniazdka na przyszłość.Nie neguję,każdy z nas tak robi,namawia na kolejny przyjazd Klienta,mami upustem itd.Czasem kogoś zrobi za darmo,potem nie wiedzieć dlaczego wszystkie samochody z firmy gdzie jest dyrektorem przyjeżdżają na serwis Smile. Zaprosić wierchuszkę UDT,WIOŚ itd. też warto ich ugościć,kiedyś się to przyda.Nie wierzę w działanie wolnotariusza awax,ale każdy orze jak może,wcale nie potępiam,tylko za często tym wolnotariatem się chwalisz.

Czy tak trudno zrozumieć,że zgodnie z podpisanym porozumieniem cała klasa będzie miała za darmo szkolenia i egzaminy???Ani szkoła ,ani Starostwo nie zapłaci za to złotówki.Nie liczę też na prezenty od uczniów lub rodziców.


szkolenia i egzaminy f-gazy - Whisky - 2016-07-11

ah czepiacie się awaxa.. fajnie że są tacy ludzie co chcą coś zrobić i nawet obcej osobie przez telefon pomoże (mowa o takim Panie który pracował w Denso) bez interesowanie. Widać że awax chce by osoby które się wypowiadały były na najwyższym poziomie chodź tekst "NIEOBECNI NIE MAJĄ RACJI" był mocny. Uważam że niepotrzebnie się obser czepiasz, może faktycznie spi na kasie, ludzie za niego robią i w ramach relaksu interesuje go szkolenie fachowo ludzi. Znam takiego gościa który całe życie oddaje piłce nożnej, własną kasę wydaje na piłki, siatki wynajęcie autobusu i co ma z tego? nic nawet jeszcze się z niego śmieją...


szkolenia i egzaminy f-gazy - Fujitsu Szczecin - 2016-07-12

Witam

Tu się nikt nie czepia Awaxa, tu Awax czepia się wszystkich. Jak sie robi coś bezinteresownie to się tym nie chwali bo to sie dla siebie robi. Wyobraź sobie że ktoś by napisał ze lubi dzieci i że rozdawał im za darmo lizaki na miescie... Wszyscy lubimy dzieci. Prawda.

Ja źle ująłem pisząc do Awaxa że pije do mnie, powinienem ująć że pije do takich jak ja samoukow. Zdziwił by się mgr. inż Awax ilu takich jest na forum z wieloletnim doświadczeniem którzy szkół chlodniczych nie pokonczyli, którzy zdobyli zawod od ojca lub życie zmusiło do zmiany zawodu, wlasnie traktuje ich jak podchlodniarzy, gorszy gatunek bez szkoły. Tu jest problem a jak się nie zgadzasz to cie usunie tak jak mnie.

W jednym się zgadzam z Awaxem, nie o wszystkim i nie z kazdym na otwartym forum. Dlatego caly czas proszę Administracje forum o takie miejsce dla nas na tym forum z tym że odpolitycznione, bez stowarzyszeń, krzykaczy i malkontentów. Sami zdecydujemy z kim rozmawiamy i o czym.

Pozdrawiam Samouków.


szkolenia i egzaminy f-gazy - gadget - 2016-07-13

Ale jatka w tym poście i nikt nie wzywa na pomoc admina aż dziw .... Dawno tu mnie nie było....

awax napisał(a):Wówczas też można spodziewać się ,że inspektor UDT poprosi któregoś z pracowników np. o omówienie prostego obiegu chłodniczego,albo o przeprowadzenie odzysku czynnika.

Ale chciałem spytać awax Ty mówisz o tym jednym gościu ze stolycy? Gdzie są ci inspektorzy w udt? Skoro nie można się najprostrzej rzeczy dowiedzieć. Zadzwoń gdziekolwiek poza stolicą. W naszym "tanim" państwie nagle zatrudnią setki a może tysiące inspektorów z nie byle jaką wiedzą zresztą skąd ich nagle wezmą? Ludzi ,którzy rozróżnią rurę z woda od rury z freonem... Czyżby kolejny wątek science fiction.


szkolenia i egzaminy f-gazy - awax - 2016-07-14

Bez obaw,właśnie intensywnie się szkolą.
Myślę,że dadza radę,tym bardziej,że przecież 90% instalatorów klimy dało radę się tego nauczyć.Smile


szkolenia i egzaminy f-gazy - Amfan - 2016-07-14

Daka napisał(a):Musisz posidać ADR-y do przewozu czynników chłodniczych jakichkolwiek....

BTW, Ja zdawałem f-gazy w czerwcu, 300 pytań, 90wylosowanych, 45min na rozwiązanie testu.
Po cichu myślałem że podobnie będzie w Polsce i to odsieje ziarno od plewu (nie jednokrotnie spotykałem się z "fachowcami" którzy trój-fazowego scroola podłączali nie pokolejności, a gdy nie "chłodził" dorzucali feonu. W Łodzi nabili tlenu do instalacji freonowej na próbę szczelności), niestety myliłem się, 30 pytań i 400 stówki od co masz już uprawnienia...

P.S. Firma "Kogucik" nie da rady, a później Ty musisz tam jechać...ta niepewność co zmajstrowali - tego nie kupisz kartą MasterCard

Coś z nie naszego podwórka. Trzeci film mój ulubiony, jak mam doła to sobie go puszczam Smile

https://www.youtube.com/watch?v=fnSlj7wQep4
https://www.youtube.com/watch?v=na2Xmg4XR7w
https://www.youtube.com/watch?v=NLHqVQb3G0o
https://www.youtube.com/watch?v=gebcbG5P-0Y


szkolenia i egzaminy f-gazy - benedykt - 2016-07-14

A instalator klimy to jakiś tłuk? Sugerowanie że jeśli oni zdali to tym bardziej inspektorzy bo są?....
Wiesz co AWAX to że twoja firma z tego żyje nie uprawnienia Cię do bycia goru w każdym temacie. Ale cóż typowo polskie podejście że Pan inż. to pozjadal wszystkie rozumy. Jak to moze być ze w tym kraju firma szkoleniowa i weryfikacyjna siedzi w tym samym portfelu. Perfekcyjna weryfikacja. I proszę skończ pisać o tym ze "za darmo" wspolpracujesz ze szkołą itp. Biznes jest prosty jak nie mozesz znaleźć ludzi do pracy to sobie ich wyszkol na koszt Państwa przy niewielkim udziale swoim. Ot taka sobie filantropia. Przy okazji jeszcze reklama i lepsze układy z władzami. Gratuluje idei.


szkolenia i egzaminy f-gazy - radekklimat - 2016-07-14

Zrobił sie kibel, czas zamknac temat