Forum Klimatyzacja
TARGI - wasze wrażenia - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: TARGI - wasze wrażenia (/showthread.php?tid=9354)



TARGI - wasze wrażenia - DBKlima - 2016-03-03

Targi - jak wasze wrażenia po ...

Ja jako naczelny maruda i malkontent mogę powiedzieć jak ja je widziałem .

PLUS
Stoiska przy których się zatrzymałem dłużej niż 1min30 sec. Gree, Chigo, Mitsubishi, Panasonic, Samsung AUX, Kawa Wink

Gree :-30C drugi raz podchodzę do tego klimatyzatora w życiu (żaden mi się nie sprzedał droga chińska klima) inne sprzedajemy bez problemu .


Chigo : niezły nowy klimatyzator (szaro/biały) nie było nazwy modelu podobał się design ale nie podoba mi się panel przedni jest na zatrzask a nie otwierany - nowość ja bym powiedział słabość .
Handlowcy z głową i znają się na tym co oferują to spory plus i miłe zaskoczenie.


Mitsubishi : Nowa kaseta 600x600 z sensorem nie znam ceny ale dużo sprzedawaliśmy kaset 900x900 z sensorem więc może będzie to nowy kierunek i większa możliwość dopasowania sprzętu pod klienta.
Nowe rekuperatory mało sprzedajemy więc popatrzyłem ale bez entuzjazmu.
Jak zwykle tłum przy stoisku dopchać się nie można bo każdy chce o coś zapytać .
Najzabawniejsze pytanie od oglądającego stoisko Miśka : Przepraszam a z jakiej jesteście firmy od jakiego dealera ? Mitsubishi LES - no i ludzik zwis kompletnie bo nie wie o co chodzi.
Nie wspominam o EF czy innych ścenniakach bo już w ofercie są .

Panasonic a właściwie Schiessl: agregaty - niestety nie mam klienta na gazówkę ale jak znajdę to idę na emeryturę Wink . Jest coś w tej firmie że wracam jak do siebie. Handlowcy, obsługa, oferta.

Samsung : jak co roku zaskakuje modelkami, każdy był zapatrzony/rozproszony .
Nowy handlowiec na Kraków rozmowa na poziomie czemu na Warszawę są ludzie bez polotu bez własnego zdania. Z drugiej strony nowy może zaraz też mu się przestanie chcieć i nie będzie taki "git'.

Prozon jak zwykle dali radę - ludzie na poziomie, duża wiedza tylko trzeba było wiedzieć o co pytać w tym roku pojechałem z długą listą rok temu byłem nie przygotowany.

AUX - brązowa obudowa klimy - kurcze ładna ale po czasie do mnie dotarło


MINUS
Armacell - istnieją sami dla siebie wiedzą wszystko - zmienił bym obsadę na targi ci już nic nie wnoszą oprócz swojego ego. Przyjdzie nowy kwadrature koła na na nowo narysuje. Sorry chyba tego w lustrze nie dostrzegacie.

FG Poland S.A ekipa Klima Term - zamęt, zamieszanie.
Strach się bać, nie wiadomo kto to jest - nieoznakowane słupy pewnie jak rok temu cała firma zjechała się klikać na produkt roku i po latarki - bo jak byłem i wygrałem to zabrakło Big Grin

Ogólnie :
Moje wrażenie - najgorzej zorganizowane targi na jakich byłem od lat.Miałem wejściówkę/zaproszenie więc nie stałem nawet sekundy w kolejkach które były olbrzymie . Brak miejsc parkingowych na terenie targów juz o 9.30 musiałem na terenie jakiejś budowy parkować w błocie po kostki za który organizator liczył 4 zł za godzinę . Jak dla mnie brak nowości nikt na nowo koła nie wymyślił - szkoda ....
Słaba lista wystawców od sprzętu instalacyjnego/klimatyzacyjnego dla instalatorów i serwisantów tj. maszyny, drabiny, wiertła, osprzęt ... oj mało, słabo, mało bardzo mało .


TARGI - wasze wrażenia - poniedzialkowski - 2016-03-03

byłem pierwszy raz i tylko pierwszego dnia.
ponad godzinę w kolejce do rejestracji, a później piętnaście minut kolejka do szatni, hehe.
mnie zaciekawiły najbardziej;
1. falowniki Eura montowane na korpusie silnika. ponoć w tej samej cenie co normalne.
2. standardowa kanałówka Airwell z możliwością ustawienia temperatury w sześciu różnych pomieszczeniach. taki sterownik do przepustnic i by-pass.
co do obsługi stanowisk, w kilku miejscach na pytanie "dlaczego najciekawszy produkt roku?" usłyszałem odpowiedź, że jest "fajny" ale może marudzę. mógłbym pomarudzić jeszcze, szczególnie na przerost formy nad treścią ale mi się nie chce.
ogólnie, jak na pierwszy raz dałbym ocenę -4.


TARGI - wasze wrażenia - Amfan - 2016-03-03

Moje wrażenia jak najbardziej na plus .
Nie wliczając tych śmiesznych sytuacji z parkowaniem i staniem w kolejce. (klapa na całego).
Zaciekawiło mnie stoisko z tymi systemami zawiesi na linkach stalowych Gripple .Dosyć fajny patent nie wiem jak to wygląda cenowo, ale jedno od nich dostałem Wink.
Przyznam sę ,że poszedłem specjalnie dla AUX,a. Chciałem sobie obejrzeć urządzenia, bo to podobno jest zupełnie inna fabryka niż gree czy chigo .W dodatku mają dobre ceny na duże urządzenia , no i niestety się zawiodłem . Wszystkie wystawione naścienne i ten startujący w konkursie były atrapami ? bez wymienników a ten konkursowy mobilny nadzwyczaj cichy ne miał nawet sprężarki ,elektronika i wentylatory .Wtedy nieźle śmiechłem ,tym żartem zrekompensowali mi nerwy w kolejce. Na stoisku Airwella też byłem, handluję z gościem z airwella od kilku lat a wżyciu na oczy go nie widziałem, tym razem też go nie zobaczyłem (
nie przyjechał).
Trochę postałem przy PPUH Tarczyn ,zaciekawił mnie ich skraplacz w obudowie - taka baza do stworzenia własnego urządzenia.
Oddałem głos na centralkę Frapol z zabudowaną pompą ciepła i zasobnikiem cwu .Chwalili się ,że jest to urządzenie ,które w zupełności wystarczy do ogrzewania chłodzenia i cwu w domkach o wysokiej klasie energetycznej.Podobno mają kilka zrealizowanych projektów i to działa.
była też kawka przy stoliku gdzie w milczeniu spoglądaliśmy z kolegą na przemykające piękności ,które zapewne bardzo wzbogaciły walorem estetycznym tą wystawę .