Forum Klimatyzacja
Agregat prądotwórczy - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Agregat prądotwórczy (/showthread.php?tid=9372)



Agregat prądotwórczy - Fujitsu Szczecin - 2016-04-19

Witam

Potrzebuje zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy na potrzeby serwisu, mały, cichy walizka do 2,3kW. Mam na uwadze Honde i Kipor. Czy ma kto# z Was doświadczenie w tej materii?

Pozdrawiam


Agregat prądotwórczy - gadget - 2016-04-19

Ja mam Kipor , niestety nie pamiętam jaki to typ, kupiony ze 3 lata temu inwerterowy, jak to zwykle wszystko chyba obecnie. Uciągnął wszystko co podłączyłem 2 kW chyba mam. Jak go wyciągnę z garażu to napisze jaki. Teraz kupił bym chyba mniejszy i lżejszy.


Agregat prądotwórczy - Fujitsu Szczecin - 2016-04-20

Witam
Właśnie Kipor przekonuje mnie ceną i mocą, gorzej jest z gwarancją, tylko rok gdzie Honda daje 5 na paragon i równe 2kW. Muszę mieć takie urządzenie ponieważ mam parę punktów gdzie mam daleko lub brak dostępu do prądu. Często używasz tego Kipora? Co to jest za firma, z tego co przejrzałem internet to zajmują się sprzedażą ale czy też produkcja a może tylko markują jakąś chińską tanią produkcję.
Pozdrawiam


Agregat prądotwórczy - gadget - 2016-04-20

Używam sporadycznie, w ubiegłym roku wywaliłem go z auta bo zawadzał i wożę jak potrzebny. Też kupiłem go właśnie w takim celu jak i Ty. Do moich celów kupił bym z 700W o ile taki jest, zabierał bym go zamiast przedłużacza na wielkie dachy. Wydaje mi się że jest dość cichy. Był mi potrzebny może z kilkanaście razy i prawdopodobnie nie zwróci mi się zakup jeśli by to wypożyczać, ale bezstresowo jadę z nim w nieznany mi teren. Co ileś godzin pracy trzeba coś tam wymieniać już nie pamiętam, pewnie olej i coś jeszcze. Musze to właśnie sprawdzić. Przed agregatem miałem w aucie przetwornicę 1kW. Można zrobić prawie wszystko o ile wystarcza przedłużacz od auta. Chociaż obecnie bym się skłaniał ku wkrętarce z sds-em i pompie na akumulator ( był tu nawet wątek na ten temat) chociaż to wszystkiego nie zastąpi. Dlaczego właśnie ta firma znajomy mówił żeby to kupić i że jest ok. A najwięcej potrzebny był rodzince na biwaku. Zabierają mi go łobuzy w środku sezonu...


Agregat prądotwórczy - DBKlima - 2016-04-20

.. agregat bajka nie pomyślałem nawet o tym...
... jak wiele spraw mi może to ułatwić - tylko raczej mały gabaryt i waga by się przydała .
Kup sobie Bosch młot akumulatorowy udarowo-obrotowy SDS-Plus u nas spisują się rewelacyjnie.
Kupiliśmy sobie je na jesieni przed wejściem na 3 spore budowy i nadal działają aż niewiarygodne jak ułatwiają pracę.


Agregat prądotwórczy - Fujitsu Szczecin - 2016-04-20

Witam

Jeżeli zdecyduje się na zakup to będzie walizkowy ale potrzebuje żeby miał 2,3kW. Musi pociągnąć dużego Bosch, bruzdownice... sporadycznie a na co dzień- sprężarka, myjka... Oglądałem stronę z agregatami Kipor, widać że zajmują się szeroko tematem od małych do potężnych urządzeń.

Pozdrawiam
[Obrazek: IG2600.jpg]


Agregat prądotwórczy - koralowiec77 - 2016-04-29

Zobaczcie dostępną na [reklama] ofertę firmy zajmującej się automatyzacją produkcji. Myślę, że jest to bardzo dobra i rzetelna firma, którą warto sobie sprawdzić.


Agregat prądotwórczy - pfp76 - 2016-07-11

Mam Hondę 2000 W. inverter Sprawuje się dobrze , jest bardzo cichy . Mały kompresor "ciągnie" - ale z bidą.


Agregat prądotwórczy - Fujitsu Szczecin - 2016-07-11

Witam

Wlasnie dlatego wziąłem Kipora, nie stawialem go obok Hondy żeby sprawdzić głośność pracy, mi nie przeszkadza o wiele glosniej pracuje kompresor. Honda jest dobra na camping. Kiporem zasilam Bosch Hammera 5, duza bruzdownice i swoja wiertnice DeWalta z tym że każde z tych urzadzen ma miękki start.

Pozdrawiam


Agregat prądotwórczy - Muszkin - 2016-11-27

Ja tam jestem zwolennikiem Kruzerów, pracuję na budowie, więc agregatów widziałem już wiele, wszystkie się od czasu do czasu psują, na to nie ma reguły, ale Kruzer ma ten plus, że ma bardzo dobry serwis, przyjeżdżają zabierają agregat i odwożą naprawiony lub nowy, jest to po prostu wygodne.


Agregat prądotwórczy - januszk - 2017-02-16

Agregat - przydatne urządzenie. Szczególnie w kontekście zasilenia urządzeń chłodniczych. Brak w dostawie energii elektrycznej może stanowić nie lada problem.
Z góry dodam, że jak już kupować, to najlepiej 3fazowe, które są w stanie wygenerować większą moc.


Agregat prądotwórczy - mg - 2017-02-16

Do zasilania urządzeń jednofazowych stosujemy jednofazowe. Do trójfazowych, trójfazowe.


Agregat prądotwórczy - HC - 2017-02-17

Ja z mojego doświadczenia powiem, że


Agregat prądotwórczy - Stefik6222 - 2018-03-28

Nie wiem czy wiecie ale Agregaty Power Factory są naprawdę bardzo dobre pod względem jakościowym. Uważam, że wypożyczenie takich agregatów to naprawdę bardzo dobra sprawa.


Agregat prądotwórczy - Brunonek - 2018-05-27

ja znam markę kruzer, wyczytałem na jednym z for specjalistycznych o tym producencie, że w swojej klasie i cenie mają najlepszą jakość agregatów, wiec kiedyś też kupiłem, niewielki, bo 2,8 kW, ale sprawdza się bardzo dobrze do tej pory, myślę, że producent godny polecenia