Forum Klimatyzacja
Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt (/showthread.php?tid=9402)



Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - Konrad_M - 2016-04-28

Witam.
Może ktoś wie jaki model sprężarki napędzanej z silnika pojazdu jest w agregacie xarios 600 Mt ? Może być zamiennik.
Zatarła się tak, ze stopiły się napisy.
Gdzie można ją kupić?
Może ma ktoś na sprzedaż?
Jaki olej i ile sie tam leje?


Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - FRIGOTECH - 2016-04-28

Sprężarka np. QP-16-tka , TM-16 . Ale musisz też wymienić filtr, odolejacz i wypłukać instalację po zatarciu sprężarki.


Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - radekklimat - 2016-04-28

Sprężarka to TM 16HD, poszukaj w necie i najlepiej Sanden
Olej typu POE a klasy lepkości to nikt nie wie, najlepiej kup w serwisie Carrier Transicold.
Płukanie układu zleć komuś bo sam tego nie zrobisz.
Nowy filter, odolejacz, olej, gaz, oringi
Napisz skąd jesteś


Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - Konrad_M - 2016-05-03

Dzięki za odpowiedzi.
Sprężarka już zamówiona, oleju jeszcze nie znalazłem.
Jeśli chodzi o płukanie instalacji to chyba kupię do firmy stację płuczącą. Miałem już kupić w zeszłym roku ale zrezygnowałem. Co myślicie o urządzeniu A/C mini ? http://coolmarket.pl/mobile/pl/p/Urzadzenie-do-plukania-ukladu-klimatyzacji-AC-2L-MINI/1379 biorę ją pod uwagę ze względu na cenę. Da się tym wypłukać?


Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - radekklimat - 2016-05-04

Napędzana jest ciśnieniem azotu, nadaje się choć te lepsze mają pompę elektryczna i można używać benzyny ekstrakcyjnej a to ważne bo są płyny do płukania ale nie wyplukaja układu tak jak benzyna


Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - Konrad_M - 2016-05-04

Na razie na lepszą mnie nie stać, bo kosztują ponad 4500 zł.
A benzyna ekstrakcyjna nie zapali się w stacji z silnikiem elektrycznym? W niektórych stacjach można używać tylko płynów niepalnych.
W tej stacji chyba mogę użyć benzyny?
Lub jakiego innego płynu użyć?
Agregat muszę naprawić do końca tego tygodnia bo klient czeka. A stacja jeszcze nie zamówiona. W okolicy nikt stacji płuczącej nie posiada.
Jakieś końcówki przyłączeniowe też chyba przydałoby się kupić do tego, zeby różnego rodzaju elementy instalacji wypłukać.


Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - radekklimat - 2016-05-05

Mi się benzyna nigdy nie zapaliła a kontaktu z silnikiem to bezpośredniego nie ma
Są płyny specjalne ale są drogie i nie efektywne


Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - Konrad_M - 2016-07-15

Witam.
Ile powinno być oleju w całym układzie Xariosa 600 Mt z dwoma parownikami i sprężarką elektryczną? Tzn ile w sprężarce elektrycznej, ile w tej napędzanej z paska a ile krąży w układzie?
Odkręciłem ostatnio sprężarkę i nie było w niej prawie nic oleju, a w sprężarce elektrycznej było 0,5l. Odolejacz też był pusty.


Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - radekklimat - 2016-07-15

Odolejacz jak dobrze wypłuczesz to sie nadaje a jak nie to kup nowy, z naciskiem na nowy.
Oleju wchodzi 250ml.
Nalezy sprawdzic dlaczego poprzednia sprezarka sie zatarła. Do sprawdzenia system wtrysku gazu, dysza wtryskowa w parowniku, czujnik na koncowce tłocznej kompresora, cewka zaworu i sam zawor. Maszynka do płukania tego nie wyczysci wiec musisz rozebrac i sprawdzic.
Gorna sprezarka ma z boku wziernik oleju i powinno go byc cos okolo 1 litr(do 3/4 wziernika)
Agregaty z serii MT ciezko sie płucze poniewaz jest kilka zaworków zwrotnych i gdzies płyn nie dotrze a gdzies zostanie wiec trzeba wiedziec jak do tego podejsc, sukcesów zycze....


Sprężarka do Carrier Xarios 600 Mt - Konrad_M - 2016-07-26

Chłodnia poskładana i wszystko działa tylko mam jeszcze trzy pytania.
Jakie powinno być przegrzanie par na prowniku? Ja ustawiłem 5k
Przy jakiej temp na rurce tłocznej klikson załącza dochłodzenie sprężarki?
Jaką max temp może mieć sprężarka?
Czynnik r404a