Forum Klimatyzacja
Wybór klimatyzacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Wybór klimatyzacji (/showthread.php?tid=9421)



Wybór klimatyzacji - hashin - 2016-03-31

Witam wszystkich,
Znalazłem firmę która proponuje mi klimatyzację z montażem, tylko nie wiem na który model się zdecydować, dlatego wolę zapytać bardziej doświadczonych. Wszystkie modele mają wydajność chłodzenia ok. 3,5 kW:
LG Basic - 3200 zł
LG Standard - 3650 zł
Daikin easy inverter - 3500 zł

Czy ten Daikin jest wart uwagi, czy jest tak okrojoną wersją, że lepiej w tej cenie brać LG? Czy jest spora różnica w modelach LG Basic i Standard?


Wybór klimatyzacji - DBKlima - 2016-03-31

Co według ciebie jest okrojoną wersją w Daikin ? jest bez skraplacza ?
Z tego wyboru by mnie skorzystał i nie kupił bym nic.


Wybór klimatyzacji - hashin - 2016-03-31

Okrojona wersja, tzn. bez dodatkowych funkcji, które występują w droższych modelach, tańsze zastosowane materiały do budowy wymiennika itp.
Nie mam do wydania więcej jak 3500 zł, więc to są urządzenia z których mogę coś wybrać.


Wybór klimatyzacji - Mateo17 - 2016-03-31

Bierz Basica lub Daikina lub jeszcze cos z Samsunga śmiało! Wink Zaraz zapewne będzie oburzenie i ktoś zacznie proponować jakieś chińczyki za ciężki hajs bo mają 1 500 000 funkcji dodatkowych. Wink Bierz coś z tego i sie nie zastanawiaj.


Wybór klimatyzacji - radekklimat - 2016-04-01

A co powiesz na Panasonica 3.5 kw ?


Wybór klimatyzacji - hashin - 2016-04-01

Pewnie byłbym zainteresowany klimatyzacją Panasonic, gdyby firma miała dostęp do niej. Nic o niej nie wspominał więc pewnie nie ma na nią papierów albo nie w moim zakresie cenowym. Przy okazji jak będę u nich to zapytam.


Wybór klimatyzacji - DBKlima - 2016-04-01

hashin napisał(a):Okrojona wersja, tzn. bez dodatkowych funkcji, które występują w droższych modelach, tańsze zastosowane materiały do budowy wymiennika itp.
Nie mam do wydania więcej jak 3500 zł, więc to są urządzenia z których mogę coś wybrać.
Mitsubishi HJ jeszcze możesz jeszcze ale jak się upierasz to kup Daikin, LG i Samsunga ja osobiście klientom odradzam.
Markowe chińczyki Midea lub Gree - produkują bardzo dobry sprzęt .

Okrojona wersja ahaaaa heheheeheee


Wybór klimatyzacji - hashin - 2016-04-01

Nie upieram się na żadną z tych klimatyzacji. To są dostępne modele w moim zakresie cenowym. Urządzenie ma być użytkowane w dni upalne, czyli za wiele tego nie ma w ciągu roku. Do grzania nie będzie używane.
Klimatyzacja ma schłodzić i fajnie by było żeby robiła to cicho, wiecej wymagań nie mam. No gdyby jeszcze była bezawaryjna to super ale z tą bezawaryjnością wiadomo jak jest. Mam samochód klasy premium a psuje się jak każdy, więc różnie człowiek trafi.


Wybór klimatyzacji - radekklimat - 2016-04-01

hashin napisał(a):Pewnie byłbym zainteresowany klimatyzacją Panasonic, gdyby firma miała dostęp do niej. Nic o niej nie wspominał więc pewnie nie ma na nią papierów albo nie w moim zakresie cenowym. Przy okazji jak będę u nich to zapytam.



Panasonic 3.5 kW za 2100 zł brutto plus ewentualnie koszt wysyłki


Wybór klimatyzacji - Amfan - 2016-04-01

radekklimat napisał(a):
hashin napisał(a):Pewnie byłbym zainteresowany klimatyzacją Panasonic, gdyby firma miała dostęp do niej. Nic o niej nie wspominał więc pewnie nie ma na nią papierów albo nie w moim zakresie cenowym. Przy okazji jak będę u nich to zapytam.



Panasonic 3.5 kW za 2100 zł brutto plus ewentualnie koszt wysyłki
Proponuję co do ceny dogadywać się na priv. Allegro trzyma większy poziom.


Wybór klimatyzacji - radekklimat - 2016-04-01

Ja sie nie dogaduje, tyle kosztuje sprzet, zadna tajemnica a reszta czyli montaz to juz kwestia dogadania.


Wybór klimatyzacji - obser - 2016-04-02

Aby porównywać coś proponuję trzymać się cen katalogowych, jaka jest polityka firm, to inna sprawa, ale żeby porównanie było rzetelne powinniśmy operować cenami importera.


Wybór klimatyzacji - bartek2700 - 2016-04-02

... niema to jak nas...ć we własne gniazdo


Wybór klimatyzacji - obser - 2016-04-02

Wydawało mi się,że to forum jest skierowane dla osób związanych z klimatyzacją, a tu powoli robi się rozszerzenie Allegro, gdzie nieraz wyrastają takie kwiatki, że podam dla przykładu LG Basic był tańszy o ok. 300 zl z moją ceną zakupu, a jakieś tam dobre upusty mam, Znalazł to Klient co odnalazł tą cenę i zakładał, że jak ktoś oferuje z zarobkiem w takiej cenie urządzenie, to ja go ograbiłem. A było to upustu o ile pamiętam 65% od ceny katalogowej. Nie ukrywam, że nawet z czystej ciekawości też zamówiłem 1 szt, przyszła z oryginalną gwarancją LG, z hologramem, pieczątką. Porównałem s/n urządzenia i był podobny do urządzenia z legalnej dystrybucji. Myślę, że jednak importerzy chyba maczają palce w tym procederze. Inny dowód miałem, z wycieraczką Bosch najnowszej generacji, Inter-Cars proponował ją za 87 zł, firma z Krakowa, klikłem 2 szt w południe, a nazajutrz otrzymałem DHL z przesyłką z głównego magazynu w Warszawie w cenie 38 zł/szt. Podejrzewam , że ta firma z Krakowa "na szwagra" jest obsługiwana w tym magazynie on-line. Niestety importerzy dążą do jak najwyższej sprzedaży w sposób zakamuflowany. Sorry,że zeszłem z tematu, ale to był jaskrawy przykład. I jeszcze raz apaluję, nie napalajcie się % upustu, w tym podpisana jest umowa na zrzeczenie się fizycznej gwarancji, przynajmniej ja mam tak w umowach. Firma ewentualnie i nieraz po paru interwencjach z łaską przyśle potzrebne części i to jeszcze reglamentując 1 płytkę oczywiście wewnętrzną bo tańsza jak ja mam komunikat brak komunikacji, a urządzenie nie jest w stanie podać kodu, która elektronika padła. Dopiero jak nie zadziała wyślą j.z , a Klient czeka i to my nieraz dostajemy zjeby od Klienta.


Wybór klimatyzacji - hashin - 2016-04-02

Widzę, że temat się rozwinął, jednak fajnie gdyby ktoś napisał coś o modelach, które podałem na początku. Wiem, że mogę gdzieś znaleźć produkt tańszy ale wybrałem już firmę która mi to zrobi i raczej będę się tego trzymał. Może niepotrzebnie podałem ceny tych klimatyzacji, bo bardziej chodzi mi o samo porównanie tych modeli i wybór odpowiedniego.


Wybór klimatyzacji - MarioO - 2016-04-02

obser napisał(a):Wydawało mi się,że to forum jest skierowane dla osób związanych z klimatyzacją, a tu powoli robi się rozszerzenie Allegro, gdzie nieraz wyrastają takie kwiatki, że podam dla przykładu LG Basic był tańszy o ok. 300 zl z moją ceną zakupu, a jakieś tam dobre upusty mam, Znalazł to Klient co odnalazł tą cenę i zakładał, że jak ktoś oferuje z zarobkiem w takiej cenie urządzenie, to ja go ograbiłem. A było to upustu o ile pamiętam 65% od ceny katalogowej. Nie ukrywam, że nawet z czystej ciekawości też zamówiłem 1 szt, przyszła z oryginalną gwarancją LG, z hologramem, pieczątką. Porównałem s/n urządzenia i był podobny do urządzenia z legalnej dystrybucji. Myślę, że jednak importerzy chyba maczają palce w tym procederze. Inny dowód miałem, z wycieraczką Bosch najnowszej generacji, Inter-Cars proponował ją za 87 zł, firma z Krakowa, klikłem 2 szt w południe, a nazajutrz otrzymałem DHL z przesyłką z głównego magazynu w Warszawie w cenie 38 zł/szt. Podejrzewam , że ta firma z Krakowa "na szwagra" jest obsługiwana w tym magazynie on-line. Niestety importerzy dążą do jak najwyższej sprzedaży w sposób zakamuflowany. Sorry,że zeszłem z tematu, ale to był jaskrawy przykład. I jeszcze raz apaluję, nie napalajcie się % upustu, w tym podpisana jest umowa na zrzeczenie się fizycznej gwarancji, przynajmniej ja mam tak w umowach. Firma ewentualnie i nieraz po paru interwencjach z łaską przyśle potzrebne części i to jeszcze reglamentując 1 płytkę oczywiście wewnętrzną bo tańsza jak ja mam komunikat brak komunikacji, a urządzenie nie jest w stanie podać kodu, która elektronika padła. Dopiero jak nie zadziała wyślą j.z , a Klient czeka i to my nieraz dostajemy zjeby od Klienta.

Z LG miałem to samo Zabrakło Sinclaira w sezonie i chciałem się ratować.Jak mi hurtownik rzucił cene po rabatach okazało się że bez łaski taniej jest na allegro.Nom i to jest lipa bo jak powszechnie wiadomo dziś klient indywidualny coby nie kupował zaczyna od allegro.Na dziś to tylko ściągnąć cały kontener i co najmniej 5 ekip monterskich na sezon.Tanio i dużo zarobi na siebie.Ponoć dziś jest czas dla ludzi którzy potrafią liczyć grosze .Małe firemki powoli nie mają racji bytu i żadne certyfikaty nic tu nie pomogą.Dlatego po części zaczynam się wkręcać już w inny chleb>spokojniejszy ,przyjemniejszy,normalniejszy


Wybór klimatyzacji - Mateo17 - 2016-04-02

Inteligentne podejście strasznie! Jak już podajesz ceny po rabatach to weź podaj też ile zarabiasz w sezonie ile przycinasz na serwisie czy montażu w ogóle sprzedaj wszystkie info dotyczące zarobków a później napisz na forum jak to ta robota jest nieopłacalna! Ojapie***le z cyklu jak zepsuć rynek na branżowym forum... barana w kaloryfer przed następnym postem proponuje Wink


Wybór klimatyzacji - gadget - 2016-04-02

radekklimat napisał(a):Panasonic 3.5 kW za 2100 zł brutto plus ewentualnie koszt wysyłki

E tam , bida i przednówek a tu ZUS trza płacić!


Wybór klimatyzacji - DBKlima - 2016-04-04

radekklimat napisał(a):
hashin napisał(a):Pewnie byłbym zainteresowany klimatyzacją Panasonic, gdyby firma miała dostęp do niej. Nic o niej nie wspominał więc pewnie nie ma na nią papierów albo nie w moim zakresie cenowym. Przy okazji jak będę u nich to zapytam.



Panasonic 3.5 kW za 2100 zł brutto plus ewentualnie koszt wysyłki
radekklimat napisał(a):Ja sie nie dogaduje, tyle kosztuje sprzet, zadna tajemnica a reszta czyli montaz to juz kwestia dogadania.
Daj za złotówkę montaż ...
Jaka kwestia dogadania !!!! toć to skrajna nieodpowiedzialność .
I z ceny jeszcze zejdź Panasonic sprzedawał ci w pakiecie jeszcze możesz jeszcze masz parę stówek .
ZUSy, CITy PITy VATy, pensja pracowników, samochód, paliwo, narzędzia, dostawy i transport...

Niszczysz instalatorów a ten serwis jest tylko dla naszej branży
Nieprawdopodobne że jesteś moderatorem
I dla tego jestem za tym by klimatyzatory były sprzedawane bez gazu chłodniczego
bo nikt nie sprzeda jak urządzenia nie zamontuje.


Wybór klimatyzacji - manitou - 2016-04-04

O co taka draka. Każdy kto choć trochę się interesuje przed zakupem wie, że firmy havac muszą mieć zysk ze sprzedaży sprzętu bo z samego zysku z montażu nie pokryją zobowiązań gwarancyjnych od których dystrybutor umywa ręce. Ja przed zleceniem montażu od razu pytałem firmy na jakie marki maja dobre rabaty.