Forum Klimatyzacja
zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź (/showthread.php?tid=9484)

Strony: 1 2


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

Witam,
Zakładam klimę LG H12AL, zakończenie prac planuję na jutro wieczorem (ok 19:00~20:00)
Poszukuję certyfikowanego przez LG instalatora który w rozsądnych pieniądzach wykonałby test szczelności i podbił gwarancję (idelnie piątek wieczorem lub sobota przed południem - lokalizacja Łódź górna, okolice Carrefoura).


Pozdrawiam
Adam W.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

ps:
widzę że serwer utworzył posta bez żadnych opcji kontaktu... teraz powinno być lepiej

ps2:
może dodam że raz do roku mam zamiar to urządzenie serwisować więc jeśli będę zadowolony potencjalny instalator będzie mógł liczyć na zlecenia w przyszłości


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - barbie - 2016-05-12

człowiek z pieczątką musiał by mieć zespół Downa aby dawać gwarancję na cudzą robotę ! .


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

barbie z całym szacunkiem ale zespół downa to musi mieć ktoś piszący takie komentarze...

1. uchwyt jednostki wewnętrznej wypoziomowany, odpływ grawitacyjny zrobiony z odpowiednim skosem, sztywna rurka na skropliny.
2. Rurki miedziane w peszlach schowane/mocowane do ściany w plastikowych osłonach
3. Podłączenie 2 kabli (3 żyłowy i 4 żyłowy gdzie masz opisane czarno na białym co z czym) to chyba nie problem? (powiedzmy że mam odpowiednie praktyczne doświadczenie)
4. Jedyną trudność którą widzę to sprawdzenie czy kielichy są dobrze zarobione i czy nie ma mikro wycieków i tu test szczelności się przyda.
5. Co "człowiek z pieczątką" traci podbijając gwarancję? - za każdy ewentualny dojazd i części płaci LG więc jak dla mnie czysty zysk ale może ja się nie znam

Z mojego punktu widzenia ~30min roboty (jednostka zewnętrzna stoi na balkonie) + dojazd. Montaż jest staranny więc problemów się nie spodziewam, jedynie robię dupochron. To że instalator nie zarobi tyle co za pełny montaż to fakt (ale stracie 1h a nie 4~5h) a powiedzmy sobie szczerze: autoryzacja LG to uczestnictwo w 1 dniowych warsztatach - sam mógłbym ją zrobić ale mi się nie opłaca (nie mam zamiaru zmieniać branży w której pracuję)


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - obser - 2016-05-12

Instalator podbijając swoją pieczątkę bierze na siebie prace gwarancyjne, które to są zawarte w upuście na zakup. ,LG dostarcza mu tylko części do naprawy ,zepsute musi odesłać. Ja bym sobie takiego garba nie brał. Teraz umowa na gębę, a potem roszczenia mogą być na poważnie. Naturalną dla mnie sprawą byłoby zwrócenie się do firmy, która sprzedała sprzęt o podbicie gwarancji, ponieważ ona dostała już kasę za obsługę gwarancyjną.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

obser kartę gwarancyjną mam podbitą przez firmę gdzie kupiłem klimatyzator - klimatyzator z polskiej dystrybucji (LG wycofało ten model z rynku PL i tylko PL - w Europie zachodniej wciąż jest dostępny) i to spowodowało że kupiłem bez montażu bo nikt z Łodzi już nie mógł go dostać. W punkcie w którym kupiłem (Dawklim - Warszawa) sprzedawca poinformował mnie że w wypadku awarii LG zwraca za robociznę i dojazd + wysyła części (tak - stare pewnie trzeba odesłać) z tym że części załatwiam "przez nich" / Dawklim jako że oni podbili gwarancję (ale nie na montaż) z tym że trzeba im podać co zamówić (i tu potrzebna ekspertyza/doświadczenie serwisanta). Bazowałem na informacji od sprzedawcy.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - MarioO - 2016-05-12

geralt napisał(a):Witam,
Zakładam klimę LG H12AL, zakończenie prac planuję na jutro wieczorem (ok 19:00~20:00)
Poszukuję certyfikowanego przez LG instalatora który w rozsądnych pieniądzach wykonałby test szczelności i podbił gwarancję (idelnie piątek wieczorem lub sobota przed południem - lokalizacja Łódź górna, okolice Carrefoura).


Pozdrawiam
Adam W.

Rozsądne pieniądze.Jaką kwotę masz na myśli.tzn jaka byłaby dla Ciebie zadowalająca?


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

Z tego co się orientuję serwis tej klimy LG jako usługa to ok 150zł (takie ceny dostałem z 2 firm z Łodzi gdy pytałem o zakup i koszta corocznej wizyty serwisowej) , tu serwis sprowadzi się jedynie do sprawdzenia szczelności więc załóżmy że okolice 150zł to kwota którą uznaję za uczciwą.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - obser - 2016-05-12

Piszesz ,że straci 1 godzinę. Dojazd, rozłożenie sprzętu do próby ciśnieniowej. To ile przeznaczasz na test? 2 minuty? Myślę, że taxi wzięłoby taką kwotę za dojechanie i postój. Chyba ,że znajdziesz firmę w sąsiedztwie.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

obser - polecam kupić auto wyjdzie znacznie ekonomiczniej niż taxi - jeśli przeczytasz manuala LG lub obejrzysz ich filmy instruktarzowe test szczelności powinien trwać 20min, zakładam 30min dojazd, 5min rozłożenie sprzętu (podpięcie 2 przewodów i do sieci chyba nie trwa dłużej), 20min test - czyli kawka/herbatka i pierdzenie w stołek - (3min odessanie powietrza 15 sprawdzenie ciśnienia), 5min schowanie sprzętu, 2min pieczątka i pieniądze.
Zresztą krótko: jak za tą kwotę nie chce Ci się dupy ruszyć to nie, ale jak ktoś chce dorobić to ja chciałbym mieć tyle płacone za 1h pracy.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - obser - 2016-05-12

A czy Ty masz w ogóle pojęcie o tym co piszesz? 3 minuty odessanie powietrza? Widzę że nie wiesz do czego służy pompa próżniowa,po drugie instalację nie robioną przez nas trzymałbym na azocie ok. 1h. Jak się na czymś nie znasz, to zleć to innym, a sam zajmij się tym czym się zajmujesz i może to robisz fachowo, Zresztą, przecież tylko pytasz. Ja Ci odpowiadam nierealne, a jak się ktoś podejmie za tą kasę zrobić to się zeszmaci i nie liczy swoich kosztów (kłaniają się przepisy o f-gazach,adr).


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - awax - 2016-05-12

geralt napisał(a):Z tego co się orientuję serwis tej klimy LG jako usługa to ok 150zł (takie ceny dostałem z 2 firm z Łodzi gdy pytałem o zakup i koszta corocznej wizyty serwisowej) , tu serwis sprowadzi się jedynie do sprawdzenia szczelności więc załóżmy że okolice 150zł to kwota którą uznaję za uczciwą.

Szukasz kogoś na fuchę? Smile
150 zł nie pokryje kosztów


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

awax - no fakt ze Szczecinka się nie opłaca ale 150zł bez rachunku moim zdaniem pokrywa koszty (a czy fucha czy nie to nie wnikam) skoro to oficjalny koszt serwisu tej instalacji.

(pompka próżniowa to ok 280zł z tym że manometry ~350zł inaczej bym zainwestował "na przyszłość")


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

obser być może pompka pompie nie równa i fakt: to mój pierwszy montaż na potrzeby własne - nie znam się inaczej bym nie zlecał tego komuś innemu, ale powiedz szczerze poza podpięciem rurek/węży i czasem który spędzisz w miarę komfortowych warunkach - ile masz przy tym roboty? (nie wnikam że koszt narzędzi to ok 700~1000zł ale jak w tym siedzisz to się zwraca dość szybko) - porównaj ilość pracy z wierceniem otworów, dźwiganiem sprzętu, wyginaniem rur itd. ale moim zdaniem to chyba najbardziej "lajtowa" część całości instalacji (nawet się nie pobrudzisz i odpada sprzątanie)


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - awax - 2016-05-12

Jak iodziesz po poradę do lekarza albo prawnika to tez mówisz mu,ze za 20 minut pracy należy mu się góra 50 zł.???


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - awax - 2016-05-12

pompkę za 200 i narzędzia za 1000 to sobie kup i zamontuj ta pompke w akwarium


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - MarioO - 2016-05-12

Łączenie rur (instalacji) z jednostką wewnętrzna masz w tej jednostce czy wygiąłeś rury i łączenie wyszło przez ścianę na zewnątrz budynku.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - Fujitsu Szczecin - 2016-05-12

Witam

Gość i jemu podobni nie mają pojęcia ile trzeba zainwestować żeby prowadzić serwis klimatyzacji. Pomijając już temat manometrów(ponieważ większość ,,Bohaterów Domu''uważa za najważniejsze narzędzie do montażu i serwisu klimatyzacji)mój zestaw do sprawdzania szczelności kosztował 900zł + butla lekka 20kg 200zł (azot też kosztuje)
[Obrazek: 60191500.jpg]

Ja nieraz robiłem takie fuchy z tym że brałem 600zł/netto za połączenie kielichowe + próba szczelności + uruchomienie + ewentualne serwisowe uzupełnię czynnika i pieczątka.
Nie będę pisał ile kosztuje waga i inne sprzęta...
Bohaterze Domu daj zarobić firmą z branży żeby było normalnie w tym kraju...

Pozdrawiam


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - MarioO - 2016-05-12

Żeby było normalnie powinien być zakaz sprzedaży klimatyzatorów geraltom lub sprzedawać bez czynnika chłodniczego. Tak na dobra sprawę geralt może sobie na oczach udt wypuścić czynnik w powietrze i nic nie mogą mu zrobić .Natomiast my nie możemy bez certyfikatów nawet podejść do urządzenia.Myślę awax że to być powinien główny temat na spotkaniu w Szczecinku


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - byniom - 2016-05-12

Nie potrzebnie koledzy się nakręcacie, skoro oferent daje za mało to po prostu nie trzeba pisać i się odzywać . Wszyscy wiedzą z branży ile kosztuje porządny sprzęt , szkolenia i czas poświęcony na różne pogłębianie wiedzy. Nauczyłem się kilka lat temu że nie montuję sprzętu powierzonego , mam na myśli splity. Wielu mi mówiło że odmawiam robotę i nie chcę zarobić. Kiedys na takich uruchomieniach straciłem i więcej nie chcę się poślizgnąć. Mam dosyć zleceń i nie musze jechać za 150pln do jak to określono prostego uruchomienia. Kolega wycenia naszą robotę nie wiem na jakiej podstawie choć nie znaczy że to powinno kosztować tyle co całkowity montaż. Jest jedno "ale" , kiedy idę do stomatologa i poświęci mi 10min i coś tam przypiłuje i włoży jakąś masę w zęba to płacę 200pln . Kiedyś się zapytałem dlaczego tyle to mi odpowiedział że on musiał się uczyć i kończyć studia dlatego to tyle kosztuje. Zapewne znajdziesz kogoś kto ma sprzęt za 900pln i ci to zrobi w tej cenie. Ja za pompę zapłaciłem 1300pln i nie była najdroższą jaką wtedy mogłem kupić. Tak więc na koniec powiem że jeżeli nie chcecie za 150pln uruchomić to po prostu nie odpisuję bo temat rośnie a nic ciekawego nie w nosi Smile . Pozdrawiam wszystkich monterów i serwisantów i oby lato było bardzo gorące Smile .


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - awax - 2016-05-12

MariOo napisał(a):Żeby było normalnie powinien być zakaz sprzedaży klimatyzatorów geraltom lub sprzedawać bez czynnika chłodniczego. Tak na dobra sprawę geralt może sobie na oczach udt wypuścić czynnik w powietrze i nic nie mogą mu zrobić .Natomiast my nie możemy bez certyfikatów nawet podejść do urządzenia.Myślę awax że to być powinien główny temat na spotkaniu w Szczecinku

Na spotkaniu w Szczecinku moga być podejmowane wszystkie tematy.Szkoda,że Koledzy z tego forum nie wykazuja większego zainteresowania udziałem w Konferencji.
Potraficie tutaj tylko narzekac i pisać jak powinno być,a gdy jest okazja powiedzieć to osobom odpowiedzialnym za nowelizację Ustawy to nie ma chętnych.
Zapraszam na konferencje,udział jest bezpłatny.
Nieobecni nie mają racji .


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - Amfan - 2016-05-12

Amfan napisał(a):
geralt napisał(a):Witam,
Zakładam klimę LG H12AL, zakończenie prac planuję na jutro wieczorem (ok 19:00~20:00)
Poszukuję certyfikowanego przez LG instalatora który w rozsądnych pieniądzach wykonałby test szczelności i podbił gwarancję (idelnie piątek wieczorem lub sobota przed południem - lokalizacja Łódź górna, okolice Carrefoura).


Pozdrawiam
Adam W.

Przychodzi inspektor na budowę, sprawdza instalację w tym test szczelności i podpisuje protokół odbióru - to znaczy ,że staje się gwarantem.NIESTETY NIE. Gwarantem jest WYKONAWCA, odpowiedzialność za wykonanie ponosi WYKONAWCA. Przychodzi firma instalacyjna i przeprowadza test szczelności .Wynik testu jest negatywny, inkasuje 150+VAT i wychodzi. Czy te 150 jest tylko jak test wyjdzie pozytywnie?



zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - obser - 2016-05-12

Faktycznie,niech moderator zamknie temat.Sytuacja jest wyjątkowa,usługa nietypowa,kto chce może się na PW skontaktować. Sam nie dam sobie ręki uciąć,czy moja ekipa wracając z roboty nie zahaczy o taką fuchę i przytuli półtorej setki bez mojej wiedzy. Mają narzędzia pieczątkę,azot byłby to dla nich dodatkowy grosz i na pewno by im starczyło,bo moim sprzętem , w godzinach pracy, hulaj dusza,piekła nie ma.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - MarioO - 2016-05-12

awax napisał(a):
MariOo napisał(a):Żeby było normalnie powinien być zakaz sprzedaży klimatyzatorów geraltom lub sprzedawać bez czynnika chłodniczego. Tak na dobra sprawę geralt może sobie na oczach udt wypuścić czynnik w powietrze i nic nie mogą mu zrobić .Natomiast my nie możemy bez certyfikatów nawet podejść do urządzenia.Myślę awax że to być powinien główny temat na spotkaniu w Szczecinku

Na spotkaniu w Szczecinku moga być podejmowane wszystkie tematy.Szkoda,że Koledzy z tego forum nie wykazuja większego zainteresowania udziałem w Konferencji.
Potraficie tutaj tylko narzekac i pisać jak powinno być,a gdy jest okazja powiedzieć to osobom odpowiedzialnym za nowelizację Ustawy to nie ma chętnych.
Zapraszam na konferencje,udział jest bezpłatny.
Nieobecni nie mają racji .

Ponoć ustawa powstawała przez 9 lat i nie wzięto tak ważnej kwestii pod uwagę aby tę sprawę uregulować? moja skromna osoba raczej nic nie wniesie wiecej do tematu.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - awax - 2016-05-12

MariOo napisał(a):
awax napisał(a):
MariOo napisał(a):Żeby było normalnie powinien być zakaz sprzedaży klimatyzatorów geraltom lub sprzedawać bez czynnika chłodniczego. Tak na dobra sprawę geralt może sobie na oczach udt wypuścić czynnik w powietrze i nic nie mogą mu zrobić .Natomiast my nie możemy bez certyfikatów nawet podejść do urządzenia.Myślę awax że to być powinien główny temat na spotkaniu w Szczecinku

Na spotkaniu w Szczecinku moga być podejmowane wszystkie tematy.Szkoda,że Koledzy z tego forum nie wykazuja większego zainteresowania udziałem w Konferencji.
Potraficie tutaj tylko narzekac i pisać jak powinno być,a gdy jest okazja powiedzieć to osobom odpowiedzialnym za nowelizację Ustawy to nie ma chętnych.
Zapraszam na konferencje,udział jest bezpłatny.
Nieobecni nie mają racji .

Ponoć ustawa powstawała przez 9 lat i nie wzięto tak ważnej kwestii pod uwagę aby tę sprawę uregulować? moja skromna osoba raczej nic nie wniesie wiecej do tematu.
Dlaczego nic nie Mógłbyś wnieść?Skoro chcemy aby politycy uwzględniali nasze wnioski to trzeba im je przekazać.
Konferencja poza sprawami merytorycznymi będzie również spotkaniem towarzyskim naszej branży,myślę,że warto się poznać ,a będzie ku temu okazja.