Forum Klimatyzacja
zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź (/showthread.php?tid=9484)

Strony: 1 2


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

cóż - kilku osobom dziękuję za rozsądne podejście do tematu, kilku hejterom też...
ze swojej strony - moje szkolenia w ciągu 10 lat kosztowały ok ~150 000zł i trwały łącznie ok 3/4 roku czasu, sprzętu nie muszę mieć bo nie licząc laptopa za 10k (z czego ~7k to legalne oprogramowanie) zawsze pracuję na sprzęcie klienta - wierzcie mi lub nie ale w zależności od komplikacji mój szef wycenia klientowi roboczogodzinę na ok 100zł netto (do 500zł max). Sorki ale z całym szacunkiem dla Waszego fachu musiałem wchłonąć "deczko" więcej wiedzy i odpowiedzialność też większa (może nie zatruję ludzi gazem ale mogę skutecznie unieruchomić przedsiębiorstwo) więc rozumiem że Waszym zdaniem to psucie rynku a moim propozycja niech będzie że "na fuchę" (zresztą napisałem że to okolice 150zł a nie dokładnie 150).

Trafnie zostało powiedziane że nie ma sensu dalej bić piany więc proponuję by zainteresowana osoba napisała na PW a jeśli któryś z Was wątpi w to co napisałem wyżej proponuję zakład: gdy się spotkamy i udowodnię że nie kłamałem mam usługę gratis - jeśli kłamię masz 500zł

co do pytania "Czy te 150 jest tylko jak test wyjdzie pozytywnie?"
150 bez względu na wynik, jeśli wyjdzie negatywnie 100zł extra za naprawę + ponowny test.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - MarioO - 2016-05-12

geralt napisał(a):cóż - kilku osobom dziękuję za rozsądne podejście do tematu, kilku hejterom też...
ze swojej strony - moje szkolenia w ciągu 10 lat kosztowały ok ~150 000zł i trwały łącznie ok 3/4 roku czasu, sprzętu nie muszę mieć bo nie licząc laptopa za 10k (z czego ~7k to legalne oprogramowanie) zawsze pracuję na sprzęcie klienta - wierzcie mi lub nie ale w zależności od komplikacji mój szef wycenia klientowi roboczogodzinę na ok 100zł netto (do 500zł max). Sorki ale z całym szacunkiem dla Waszego fachu musiałem wchłonąć "deczko" więcej wiedzy i odpowiedzialność też większa (może nie zatruję ludzi gazem ale mogę skutecznie unieruchomić przedsiębiorstwo) więc rozumiem że Waszym zdaniem to psucie rynku a moim propozycja niech będzie że "na fuchę" (zresztą napisałem że to okolice 150zł a nie dokładnie 150).

Trafnie zostało powiedziane że nie ma sensu dalej bić piany więc proponuję by zainteresowana osoba napisała na PW a jeśli któryś z Was wątpi w to co napisałem wyżej proponuję zakład: gdy się spotkamy i udowodnię że nie kłamałem mam usługę gratis - jeśli kłamię masz 500zł

co do pytania "Czy te 150 jest tylko jak test wyjdzie pozytywnie?"
150 bez względu na wynik, jeśli wyjdzie negatywnie 100zł extra za naprawę + ponowny test.

Pomysl sobie że to Ty jesteś szefem.Wyceniasz swoją pracę na 500zł a ktoś to robi za 150zł.Wydałeś na szkolenia 150 000zł i laptopa 10k


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - Amfan - 2016-05-12

geralt napisał(a):cóż - kilku osobom dziękuję za rozsądne podejście do tematu, kilku hejterom też...
ze swojej strony - moje szkolenia w ciągu 10 lat kosztowały ok ~150 000zł i trwały łącznie ok 3/4 roku czasu, sprzętu nie muszę mieć bo nie licząc laptopa za 10k (z czego ~7k to legalne oprogramowanie) zawsze pracuję na sprzęcie klienta - wierzcie mi lub nie ale w zależności od komplikacji mój szef wycenia klientowi roboczogodzinę na ok 100zł netto (do 500zł max). Sorki ale z całym szacunkiem dla Waszego fachu musiałem wchłonąć "deczko" więcej wiedzy i odpowiedzialność też większa (może nie zatruję ludzi gazem ale mogę skutecznie unieruchomić przedsiębiorstwo) więc rozumiem że Waszym zdaniem to psucie rynku a moim propozycja niech będzie że "na fuchę" (zresztą napisałem że to okolice 150zł a nie dokładnie 150).

Trafnie zostało powiedziane że nie ma sensu dalej bić piany więc proponuję by zainteresowana osoba napisała na PW a jeśli któryś z Was wątpi w to co napisałem wyżej proponuję zakład: gdy się spotkamy i udowodnię że nie kłamałem mam usługę gratis - jeśli kłamię masz 500zł

co do pytania "Czy te 150 jest tylko jak test wyjdzie pozytywnie?"
150 bez względu na wynik, jeśli wyjdzie negatywnie 100zł extra za naprawę + ponowny test.

150 zł test, który może się okazać negatywny +100zł naprawa + 150zł ponowny test =400zł


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

MariOo wierz mi lub nie ale mój obecny szef nie wydał na moje szkolenia 1zł, z tym że zaproponował bdb pensję. Większość szkoleń i doświadczenia zdobyłem za granicą pracując dla dużych korporacji które zarobiły dzięki mnie sporą kasę więc ich inwestycja się zwróciła z nawiązką (wilk syty owca cała). Oczywiście że na rynku jest sporo tańszych fachowców którzy wcale nie muszą być gorsi ode mnie i to klient ostatecznie decyduje z których usług chce skorzystać (mnie praktycznie to lotto - o pracę absolutnie się nie boję a biorąc pod uwagę wyniki szef też zadowolony). Ale zmieniamy temat bo to nie story "ja wspaniały" tylko "ja poszukuję" Smile
Podsumowując aby powiązać tematy: nie potrzebuję fachowca z 20letnim stażem i sprzętem za 100000zł bo to nie idzie o serwerownię tylko o prostego splita 3.5kW potrzebuję osobę która dobrze ogarnia temat, ma sprzęt który sobie poradzi, certyfikację LG i ochotę dorobić do wypłaty (jak pisałem rachunku nie potrzebuję), jeśli przez przypadek taka osoba ma 20lat praktyki to super, jeśli 2 lata i założyła ~20 instalacji to pewnie na moje potrzeby też starczy - reszta na PW.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - Whisky - 2016-05-12

Taka głupia rozmowa... Dać gwarancje na coś co dwa dni po niby szczelności może się zepsuć i później naprawiać po kimś bo się dało gwarancje na cudzą prace. Barbie dobrze prawi! polać mu!


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

Amfan - nadinterpretacja: 150zł + jeśli wynik negatywny 100zł za naprawę wycieku + retest = 150 +100 = 250zł łącznie (100zł za kielichowanie i dokręcenie zaworka to lekka przesada)


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - MarioO - 2016-05-12

geralt napisał(a):MariOo wierz mi lub nie ale mój obecny szef nie wydał na moje szkolenia 1zł, z tym że zaproponował bdb pensję. Większość szkoleń i doświadczenia zdobyłem za granicą pracując dla dużych korporacjach które zarobiły dzięki mnie sporą kasę więc ich inwestycja się zwróciła z nawiązką (wilk syty owca cała). Oczywiście że na rynku jest sporo tańszych fachowców którzy wcale nie muszą być gorsi ode mnie i to klient ostatecznie decyduje z których usług chce skorzystać (mnie praktycznie to lotto - o pracę absolutnie się nie boję a biorąc pod uwagę wyniki szef też zadowolony). Ale zmieniamy temat bo to nie story "ja wspaniały" tylko "ja poszukuję" Smile
Podsumowując aby powiązać tematy: nie potrzebuję fachowca z 20letnim stażem i sprzętem za 100000zł bo to nie idzie o serwerownię tylko o prostego splita 3.5kW tylko osobę która dobrze ogarnia temat, ma sprzęt który sobie poradzi, certyfikację LG i ochotę dorobić do wypłaty (jak pisałem rachunku nie potrzebuję), jeśli przez przypadek taka osoba ma 20lat praktyki to super, jeśli 2 lata i założyła ~20 instalacji to pewnie na moje potrzeby też starczy - reszta na PW.

Profesjonaliści korzystają z usług profesjonalistów. Powodzenia.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - awax - 2016-05-12

A Ty przypadkiem nie jesteś takim Wałęsą w swoim zawodzie.Bez Ciebie te firmy na Zachodzie pewnie by padły.
Klimę montowałeś sam w ramach relaksu?Przeciez Twoje zareobki z pewnością pozwalaja na zlecenie tego profesjonalistom.
Moze wiele sie nauczyłes ,ale szacunku dla czyjejs pracy i wiedzy z pewnością nie.
Namawianie do fuchy i potwierdzenia nieprawdy to przestepstwo.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-12

awax model o którym pisałem upatrzyłem sobie już 2 lata temu ale pracowałem za granicą więc nie było sensu zakładać, parę miesięcy temu wróciłem do kraju i jako że robi się cieplej pomyślałem że warto odświeżyć temat puki ruch w interesie pozwala na krótkie terminy, znalazłem w google 5 firm które zakładają klimatyzatory LG w Łodzi ale od każdej dowiedziałem się że "Sorry wodzu ale LG wycofało ten model z rynku polskiego i możemy zaproponować LG Sirius w cenie xxx (gorsze parametry, zarówno COP jak i głośności i energooszczędności) czy "Posiadamy w ofercie klimatyzację ścienną GENERAL seria LT 2,5 kW/3,2 kW w cenie 5 300 zł netto plus standardowy montaż 700 zł netto [reklama]. Do tego można oczywiście zastosować stawkę 8% vat zgodnie z obowiązującymi przepisami."
Podsumowując: nie zaproponowano żadnej zbliżonej cenowo alternatywy o takich parametrach jak model "prestige".
Poszukałem w necie i znalazłem 2 ostanie sztuki H12AL z polskiej dystrybucji, więc niewiele myśląc kupiłem 1 szt w Warszawie (akurat byłem w tym mieście). Początkowo montaż chciałem zlecić profesjonalnej firmie i znów google, 5 firm z Łodzi i:
Z 5 firm 3 odpisały "Nasza firma nie montuje klimatyzacji nie zakupionych u nas.", 1 podała 1500zł za instalację a 1 w ogóle nie odpowiedziała. Tak zupełnie szczerze wq..em się i stwierdziłem że ogarnę temat sam (mam niezłe pojęcie o technice i dzięki ojcu nie najgorsze o obróbce metalu, klimatyzację w aucie naprawiałem sam i działała przez 5 lat bez problemu - do sprzedaży auta) poświęciłem 3 dni na czytanie manuali, przeglądanie for internetowych i filmów instruktarzowych i stwierdziłem że temat jest do ogarnięcia przy czym przyda się test szczelności i dlatego napisałem ten post na forum. Widzę że przy okazji wbiłem kij w mrowisko ale może to i dobrze - może jak się do Was kiedyś zgłosi ktoś z podobnym problemem (założenie klimy nie kupionej u Was) to dacie cenę +20% a nie +120% i nie będzie zmuszony pisać takich postów.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - miezala5 - 2016-05-12

Najbardziej to sie Cieszę z tego że poswieciłem czas na czytanie tego tematu to to że coraz wiecej firm robi to co ja grzecznie odmawia montażu urzadzen nie zakupionych u siebie lub podaje odpowiednio cene!!!


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - mg - 2016-05-12

miezala5 napisał(a):Najbardziej to sie Cieszę z tego że poswieciłem czas na czytanie tego tematu to to że coraz wiecej firm robi to co ja grzecznie odmawia montażu urzadzen nie zakupionych u siebie lub podaje odpowiednio cene!!!
Ci którzy odmawiają lub windują ceny, terminy są postrzegani jako odmieńcy (wybrzydzający robotą) Dopóki istnieje możliwość zakupu urządzenia zawierającego kontrolowane czynniki chłodnicze w sprzedaży detalicznej???
Nie hermetycznego


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - obser - 2016-05-13

geralt napisał(a):MariOo wierz mi lub nie ale mój obecny szef nie wydał na moje szkolenia 1zł, z tym że zaproponował bdb pensję. Większość szkoleń i doświadczenia zdobyłem za granicą pracując dla dużych korporacji które zarobiły dzięki mnie sporą kasę więc ich inwestycja się zwróciła z nawiązką (wilk syty owca cała). Oczywiście że na rynku jest sporo tańszych fachowców którzy wcale nie muszą być gorsi ode mnie i to klient ostatecznie decyduje z których usług chce skorzystać (mnie praktycznie to lotto - o pracę absolutnie się nie boję a biorąc pod uwagę wyniki szef też zadowolony). Ale zmieniamy temat bo to nie story "ja wspaniały" tylko "ja poszukuję" Smile
Podsumowując aby powiązać tematy: nie potrzebuję fachowca z 20letnim stażem i sprzętem za 100000zł bo to nie idzie o serwerownię tylko o prostego splita 3.5kW potrzebuję osobę która dobrze ogarnia temat, ma sprzęt który sobie poradzi, certyfikację LG i ochotę dorobić do wypłaty (jak pisałem rachunku nie potrzebuję), jeśli przez przypadek taka osoba ma 20lat praktyki to super, jeśli 2 lata i założyła ~20 instalacji to pewnie na moje potrzeby też starczy - reszta na PW.

Nie rozumię,pięknie zarabiasz,a szukasz głupiego.Ja mam podbić Ci moją pieczątką gwarancję na lewo,bez kwitu.Ładnie sobie wykombinowałeś,bo w ten sposób zyskasz super gwarancję.Za pół roku telefonik,że coś Ci się w klimie nie podoba,przyjeżdżacie dziś,czy powiadomić US,że nie chcieliście wystawić FV,co mam udokumentowne w karcie gwarancyjnej?
Nie lepiej było zrobić montaż "fizyczny", a sprawy kielichowania, próżniowania-czyli osuszania i rozruchu zostawić firmie i przeznaczyć na to większy budżet? Firma wtedy miałaby pewność swojego montażu,a brudne prace załatwiłbyś Ty.Nie wierzę,że szef wyśle Cię do innej firmy na godzzinę i ją obciąży 100 zł,zastosuje tą stawkę jak w danej firmie będziesz miał 100 godzin ciągłej pracy.I zapomnij, aby ktoś rozgarnięty podbił Ci gwarancję i nie wystawił choćby paragonu.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-13

obser
1. wjedź proszę na I stronę i przeczytaj jeszcze raz pierwszy post który zaadresowałem do Ciebie a zrozumiesz na jakich informacjach bazowałem
2. Wpisz w gogle LG H12AL awaria / usterka / problem i zobacz ile wyświetli wyników, dla porównania wpisz ten model + "opinie forum" i zobaczysz ilu masz zadowolonych użytkowników - na tej podstawie określam prawdopodobieństwo wystąpienia usterki.
3. Może i nie najgorzej zarabiam (choć daleko od "pięknie") ale odkładam na budowę domu i każdy grosz się liczy, to że nie chciałem kupić chińczyka za ~1500zł to już inna kwestia ale nie zmienia to faktu że przy dobrych wiatrach za 2~3 lata zmienię mieszkanie a samą klimę będę używał góra przez 2~3 dni w tygodniu (i tylko przy temperaturach większych niż 25'C)
4. Pomimo mojej wiedzy i szkoleń dasz mi 1000zł za zainstalowanie Windowsa na swoim komputerze? (to 2h pracy licząc najnowsze sterowniki, patche, program antywirusowy itp.) założę się że wycenisz to góra na 100~150zł
5. Czy ja naprawdę muszę Wam wszystko tłumaczyć? - tak jak ktoś napisał: jesteś zainteresowany pisz, nie jesteś daruj sobie ten temat i tyle


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - obser - 2016-05-13

ad.4. Nie dam Ci nic za konfigurację komputera,bo to zlecam firmie,od której kupuję sprzęt i odbieram gotowy do pracy z zainstalowanymi wszystkimi programami pdf,rar i inne.Oni są fachowcami i im za to płacę i nie narzekają jakie to gówno kupiłem jak to było kiedyś. I tu trafiłeś mnie w czuły punkt,bo miesiąc temu dostałem "wykład" od znajomego,że utopiłem 800 stówek,bo mogłem kupić golasa na Allegro,a jego syn by mi wszystko ogarnął za stówkę,a w ogóle płacić za Avasta,to debilizm.A ja wiem swoje,komp śmiga,jak coś nie będzie tak to ich problem.
A mam taką pracę,że mam trochę czasu i podyskutować lubię i chciałbym dożyć takich czasów,aby w naszym kraju było normalnie,a nie 95% prywatnej budowlanki to "szara strefa",Allegro tak samo,hurtownie stają się detalistami. Taki wyścig szczurów nigdy do normalności nas nie doprowadzi.


zlecenie - sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji LG - Łódź - geralt - 2016-05-13

obser
to idźmy za ciosem - kupiłeś zestaw z zainstalowanym systemem itp. czy gdybyś kupił golasa zgłosiłbyś się do nich i dał 800zł na FV za instalację czy 100 synowi znajomego bez kwita lub 150 informatykowi z sąsiedniej firmy jako fuchę? - pamiętaj że ja nie miałem opcji zakupu zestawu z montażem w moim mieście (najbliższy dojazd z Warszawy ale to już nie dość że ceny Warszawskie to dojazd i cały dzień pracy - 1800~2000zł)



...............................................................................................................


Temat nic nie wnosi i zostaje zamknięty.

Pozdrawiam,
Administrator.