Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja w serwerowni - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja w serwerowni (/showthread.php?tid=9527)



Klimatyzacja w serwerowni - Pytajnik - 2016-05-24

Witam,
korzystając z forum chciałem poznać Wasze opinie odnośnie zaproponowanego przez firmę klimatyzatora.
Na wstępie:
pomieszczenie 2 m x 2 m x 3 m, bez okien, pomieszczenie pomiędzy pokojami, ok. 5k BTU/hr (3 serwery, osprzęt) + 2 UPS Moc 3000VA / 2700W, aktualna temp. przy 100% działającym sprzęcie to ok. 38-40 stopni.

Firma zapronowała klimatyzator freonowy ścienny grzewczo/chłodniczy o mocy 3,5 kW z zestawem całorocznym.
Zaproponowane modele to:
- Aermec SE350W
- Fujitsu AOYG12LMCA

Z góry dziękuję za sugestie.


Klimatyzacja w serwerowni - awax - 2016-05-24

Zdecydowanie zbyt mała wydajność


Klimatyzacja w serwerowni - Fujitsu Szczecin - 2016-05-24

Witam
Fujitsu z ser?i LM to salonowiec, sa klimy typowo do serwera.
Pozdrawiam


Klimatyzacja w serwerowni - woman - 2016-05-24

Patrząc na samą moc UPS to mamy już ok. 5 kW. Najmniej 7 kW z opcją pracy całorocznej i najlepiej 2 sztuki ze sterownikiem pracy naprzemiennej.


Klimatyzacja w serwerowni - Pytajnik - 2016-05-25

Przeglądając ofertę Fujitsu, dostępne są też modele o wiekszej mocy chł. czyli ASYG30LMTA-AOYG30LMTA / ASYG36LMTA-AOYG36LMTA.
Jakie macie zdanie, a może nawet praktyczne spostrzeżenia, na ich temat.

Pozdrawiam


Klimatyzacja w serwerowni - DBKlima - 2016-05-25

Może cię zaskoczę ale w ofercie są również klimatyzatory o mocach jeszcze wyższych .
Jakie mamy zdanie . Dobre.
Dobrze dobrany klimatyzator praktycznie zawsze wytrzymuje przy normalnej eksploatacji drugie tyle niż gwarancja* Nie dotyczy serwerowni i urządzeń które nie są konserwowane.


Serwerownia - jeśli już ją chłodzimy nazwijmy to nieprofesjonalnie tj. splitami komfortu to zasada u nas jest taka że montujemy urządzenia: dwa, identycznej mocy, tego samego, producenta i z tej samej serii.

Czemu bo taka jest zasada .

Ile konserwacji ? Producent wymaga ilości zgodniej z kartą gwarancyjną ... ale każdy normalny administrator wie że należy konserwację w serwerowniach robić raz na kwartał lub przy każdorazowym stwierdzeniu zabrudzenia .


Klimatyzacja w serwerowni - Pytajnik - 2016-05-25

Wiem, że są także większe moce. Natomiast precyzując, chodziło mi o serię LM oraz o model, który mogłby wystarczyć dla opisanych potrzeb.

Wiadomo, naddatek zawsze jest wskazany, ale z drugiej strony dochodzimy do punktu granicznego gdzie śmiało wystacza ~6kW a np. 8 kW już będzie "zbędny". Dlatego bazując na doświadczeniu osób z forum byłem ciekaw oceny propycji jaką dostałem, gdzie te 3,5 kW wydaje się być zbyt małe a ewntualnie tym modelem, który poźniej przedstawiłem z zastosowaniem dla małej serwerowni.


Klimatyzacja w serwerowni - DBKlima - 2016-05-25

Kolego dobrze kombinujesz ale ciut za oszczędnie .
Wszystko zależy od tego jak ważna jest serwerownia i czy może śmiało pochodzić parę godzin bez chłodu .

Jesteś jesteś informatykiem to pomyśl o drugiej klimie jak o backupie chłodu a załapiesz o co nam chodzi.


Klimatyzacja w serwerowni - marstaf - 2016-05-25

Nie jest dobrze jak klimatyzator będzie chodził 24/7 dlatego też stosuje się zestaw pracy naprzemiennej. Maksymalna praca klimy to 24h inaczej zajedziesz sprężarkę.


Klimatyzacja w serwerowni - popeye - 2016-05-26

niestety ale muszę : większość serwerowni które obsługuję ma jednego splita i chodzi 24h na dobę.Spotkałem się tylko 2 razy ,że były 2 klimy ze sterowaniem naprzemiennym.A nie chcecie wiedzieć gdzie.


Klimatyzacja w serwerowni - Fujitsu Szczecin - 2016-05-26

Witam
Tam gdzie nie chcą wiedzieć jest wymóg przetargowych na pracę naprzemiennie.
Pozdrawiam


Klimatyzacja w serwerowni - DBKlima - 2016-05-30

...na ostatnie lata, a 5 w firmie obecnej tylko w dwóch miejscach nie chcieli rozwiązania redundancją na dwóch klimach.