Forum Klimatyzacja
Naprawa węża klimatyzatora zibro split - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Naprawa węża klimatyzatora zibro split (/showthread.php?tid=9567)



Naprawa węża klimatyzatora zibro split - Wonski80 - 2016-06-03

Witam posiadam klimatyzator praktycznie identyczny jak na zdjęciu, przenośny z jednostką zewnętrzną na wężu. Doszło do uszkodzenia węża w oplocie łączącego jednostki. W związku z tym że jest to wąż giętki nie bardzo można go naprawić wchodzi w grę wymiana. Z tego co mi wiadomo producent nie przewidział wymiany samego węża tylko całej jednostki zewnętrznej, niestety jej koszt jest mega wysoki nie opłacalny jeśli chodzi o klimatyzator używany, do tego na zamówienie z Holandii. Czy ktoś z kolegów mógł by mi podpowiedzieć czy można to naprawić metodą zastępczą ? Np. giętki wąż ciśnieniowy jak w samochodowych klimatyzacjach, plus wlutować zawory do napełnienia. Czy to w ogóle jest wykonalne, opłacalne i warte zachodu, jestem z Krakowa i nie wiem gdzie uderzyć by ktoś mi to naprawił i czy ktoś się tego w ogóle podejmie ?!


Naprawa węża klimatyzatora zibro split - MarioO - 2016-06-03

Przewód łączący skraplacz z j.w to rury miedziane oplecione metalową sprężyną i zalane miękkim plastikiem lub gumą.Jest możliwość naprawy.Jedną sztukę dawno temu udało mi się reanimować


Naprawa węża klimatyzatora zibro split - mg - 2016-06-03

Wszystko można naprawić, jednak czasem to się nie opłaca. Zapytaj w firmie która naprawia urządzenia chłodnicze.
PS. kiedy to urządzenie uległo awarii?


Naprawa węża klimatyzatora zibro split - Wonski80 - 2016-06-03

no właśnie zastanawia mnie fakt czy ktoś się tym zajmuje czy tylko zostaje mi Pan "Zdzichu" bo dzwoniąc w kilka miejsc usłyszałem że tylko wymian całości, bo nikomu nie chce się "bawić" z taka naprawą. Nie ma też zaworów aby nabić układ chyba że są gdzieś ukryte. Uległ uszkodzeniu w poprzednie wakacje. Podczas przesuwania usłyszałem syczenie gdzieś w połowie przewodu, po kilkunastu minutach ustało i oczywiście agregat się nie włącza. Posiadam jeszcze klimatyzator jeden z rurą która odprowadza ciepłe powietrze ale uważam że rozwiązanie w tym który uległ uszkodzeniu jest o wiele leprze i wydajniejsze, dlatego chciałem go naprawić, ale nikt nie chce się tego podjąć. Proponowano mi jedynie zamontowanie na "sztywno" w miedzianych rurkach ale to kiepskie rozwiązanie, gdybym chciał zamknąć okno lub przesunąć urządzenie.


Naprawa węża klimatyzatora zibro split - mg - 2016-06-03

No tak...celowo zadałem pytanie: kiedy to urządzenie uległo awarii? Dlaczego wtedy nie szukałeś serwisu? W sezonie mało komu będzie się chciało z tym bawić ale istnieje możliwość naprawy.


Naprawa węża klimatyzatora zibro split - Shitashii - 2016-06-03

Przewód można naprawić tam, gdzie dorabiają przewody do hydrauliki siłowej. Kiedyś tak naprawiałem. Naprawa ze wszystkim chyba 400-500 pln. Wyślij mi kurierem, to Ci zrobię Big Grin


Naprawa węża klimatyzatora zibro split - mg - 2016-06-03

A jednak Smile


Naprawa węża klimatyzatora zibro split - mg - 2016-06-03

Nie spotkałem się z presostatem w tego rodzaju urządzeniach więc trochę mnie zastanawia dlaczego sprężarka nie startuje.


Naprawa węża klimatyzatora zibro split - Wonski80 - 2016-06-03

no tak faktycznie można było szukać wcześniej, nabicie układu nie będzie problemem wiec wysyłkowo najprościej podesłać tylko wąż z jednostką zewnętrzną. Po włączeniu słychać tylko wiatrak