Forum Klimatyzacja
lada chłodnicza - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: lada chłodnicza (/showthread.php?tid=9588)



lada chłodnicza - jacek 64 - 2016-06-08

Mam następujący problem . Lada chłodnicza JUKA W-1,stół chłodniczy JK72.Agregat 2125 GK. Problem polega na tym że lada słabo chłodzi . Wyssałem czynnik R404 - załadowałem tyle ile na tabliczce znamionowej tj 500gram . Skraplacz jest czysty, wentylator skraplacza jest nowy. Po załączeniu pustej lady temperatura spada z 23 st do 16 przez godzinę. po 24 godzinach dochodzi do 8 - 6 stopni . Jak się cokolwiek włoży do wnętrza - np dwa kurczaki to temperatura utrzymuje się na poziomie 10-12 st C . Nie spada. Sterownik ustawiony jest na na 4 st . Na parowniku - tylnia ścianka lodówki - mierzyłem pirometrem - najzimniejsze miejsce to mały punkt o temperaturze 0 do 2 st C . Cała tylnia ścianka to 5do 12 st C . Ciśnienie po stronie gazowej to na początku 5 barów potem 4 , dochodzi do 3,5 bara. Próbowałem z mniejszą ilością czynnika w układzie . Efekt był taki że najzimniejszy punkt miał minus 5 . pokrył się lodem . pozostała część parownika miała 8-15 stopni. . Robiłem dokładnie próżnię . Wymieniłem filtr odwadniacza . Nadal to samo. . Temperatura na skraplaczu - w górnej części 45 st C potem 35 . Na dole 30 st C. Pozostała tylko kapilara .... Co o tym myślicie


lada chłodnicza - radekklimat - 2016-06-09

Jakie są parametry pracy?


lada chłodnicza - coolmaker1 - 2016-06-09

witam. myśle,że tu mowa o 2 róznych meblach chłodniczych.kapilarę zostaw w spokoju.


lada chłodnicza - jacek 64 - 2016-06-09

radekklimat napisał(a):Jakie są parametry pracy?
. Podałem ciśnienia


lada chłodnicza - jacek 64 - 2016-06-09

W załączniku zdjęcie tabliczki znamionowej


lada chłodnicza - coolmaker1 - 2016-06-09

dalej twierdze ,że to 2 różne meble i tabliczka znamionowa dezinformuje .


lada chłodnicza - barbie - 2016-06-09

kapilara jest dobra -sprężarka do wymiany na ssaniu powinno być ok 2 bary .


lada chłodnicza - joker - 2016-06-15

barbie napisał(a):kapilara jest dobra -sprężarka do wymiany na ssaniu powinno być ok 2 bary .
2bary to dla mroźni.A sprężarka kwalifikuje się do wymiany wtedy gdy jest podwyższone ciśnienie ssania pomimo prawidłowego napełnienia układu czynnikiem.kwalifikuje się wtedy do wymiany jeśli płytki ssący powodują podwyższone ciśnienie na ssania pomimo że układ jest napełniony prawidłowo.


lada chłodnicza - popeye - 2016-06-15

ja bym sprawdził,czy faktycznie jest tak sprężarka 2125 GK.
albo nabil R134 na próbę.
pozdrawiam


lada chłodnicza - coolmaker1 - 2016-06-16

Witam. Popeye ,czy czytałeś dokładnie pierwszy post jacek 64 ?


lada chłodnicza - MarioO - 2016-06-16

Zakres pracy tej sprężarki -10 do -40.Do lady JUKA W-1 wchodzi 0,41KG r404


lada chłodnicza - jacek 64 - 2016-06-18

Dzwoniłem do producenta . Po opisaniu mu objawów stwierdził, że to będzie uszkodzona sprężarka . Mówił że temperatura parownika powinna być -10 st C. Ciśnienie 1,5 -2,5 bar . Sprężarka jest NEK 2125 GK


lada chłodnicza - mg - 2016-06-20

,,Skraplacz czysty" nieraz tak się tylko wydaje.


lada chłodnicza - lucas22 - 2020-09-17

Szczerze mówiąc w teorii tych sprzętów do chłodzenia jest sporo, ale jak się okazało, gdy zaczęliśmy się bliżej tematem interesować i chcieliśmy wyposażyć swoje hale w sprzęt chłodniczy to już nie było tak prosto wybrać i doszło do tego, że trudno było nam coś dopasować. Dopiero ostatecznie za pośrednictwem /reklama/ udało się jakiś sensowny sprzęt znaleźć, który wykorzystaliśmy jeśli chodzi o przygotowanie hali w chłodnie.


lada chłodnicza - radekklimat - 2020-09-21

Parownik ma wentylatory czy grawitacja?


lada chłodnicza - barbie - 2020-09-21

lucas 22 to nieudolna reklama .


lada chłodnicza - obser - 2020-09-22

zbanować tego szkodnika