Forum Klimatyzacja
Chevrolet Cruze 2011 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Chevrolet Cruze 2011 (/showthread.php?tid=9618)



Chevrolet Cruze 2011 - piotrekpio - 2016-06-16

Witam!!!
Auto to Chevrolet Cruze 1.6 benzyna 2011r , auto powróciło do mnie po roku , uszkodzona tarczka sprzęgła , wymieniony skraplacz , przewody przepłukane (klient po zatarciu sprężarki wymienił samą sprężarkę dlatego auto wróciło, ale nie u mnie), ale ogólnie przewody były czyste , porty w sprężarce też czyste , olej czysty. Prawdopodobnie przyczyną zerwania tarczki był zatkany osuszacz , jakiś zator i sprężarka miała ciężko . Po wymianie elementów wszystko ładnie ruszyło , jedynie czego nie wyczyściłem to zaworu rozprężnego i parownika , ale skoro przewody były czyste to uznałem że nie ma potrzeby. Problem polega na tym że z tego co pamiętam kiedyś trzymała ciśnienie 2bar LP i ok 12-15 HP no i sprężarka nie rozłączała się tylko chodziła cały czas , teraz hp 10-17 , dopiero przy 17 załącza się wentylator , według mnie to 2 bieg a 1 nie działa, ciśnienie lp przy 1.8 rozłączy sprężarkę i przy około 3.2 załączy ją znowu. Układ jest podobny jak w Oplu z 2011

Potrzebuję schematu instalacji klimatyzacji , jutro zobaczę w jakim stanie jest rezystor wentylatora , proszę o jakieś sugestie , interesuje mnie czy w zarówno chevrolecie jak i w oplu czy powinna pracować cały czas czy też załączać się cyklicznie. Pozdrawiam !!!!


Chevrolet Cruze 2011 - piotrekpio - 2016-06-20

Auto zrobione i odebrane przez klienta , niestety po 2 dniach wróciło Sad tarczka sprzęgła się rozleciała , wał sprężarki obraca się z lekkim oporem więc nie jest zatarta , ciśnienia też były ok Lp 2 bar , hp 10-15 bar , w zależności od temperatury otoczenia. Koło pasowe było wyrównane , tarczka była nowa , przerwa około 0,4 mm. Auto przejechało 200km, co może być powodem ??? Układ czysty chłodnica i skraplacz wymienione. Sprężarka Delphi sp17.


Chevrolet Cruze 2011 - l-zawadzki - 2017-05-27

Witam, pozwolę podłączyć się pod temat.
Mam Cruze'a z silnikiem 1.8 i manualna klimatyzacja. Problem polega na tym, ze jak zalaczy kompresor to bije ciśnienie HP do blisko 20bar i nic, nie załącza się wentylator, a sam kompresor gdybym nie wyłączył klimatyzacji spokojnie napompowalby ponad 20bar. Wyłączam klime bo boję się uszkodzeń. Wentylator sprawny. Czujnik cisnienia sprawny, pokazuje zbliżone wartości do wskazań manometrow.
Moje pytanie:
Czy kompresor nie powinien się rozlaczyc po przekroczeniu granicznej wartości cisnienia?
A może to tylko kwestia sterowania wentylatorem?
Proszę o ewentualne sugestie.


Chevrolet Cruze 2011 - mg - 2017-05-28

Zaczekaj do 24bar. Z tego co pamiętam te typy tak mają. Po pierwszym starcie wentyatora wszystko wraca do normy.


Chevrolet Cruze 2011 - l-zawadzki - 2017-05-28

Dzięki kolego. Jutro sprawdzę. W sumie nic dziwnego-amerykanska Marka, skrecana w koreii, na bazie opla...