Forum Klimatyzacja
poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split (/showthread.php?tid=9638)

Strony: 1 2


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - sundayman - 2016-06-21

Na dniach będę sobie w mieszkaniu instalował kilmatyzator (jakiś chinol np. z Castoramy).
Cały montaż mechaniczny , poprowadzenie rur itp najprawdopodobniej zrobię sobie sam - potrzebowałbym fachmana, który podjechałby i uruchomił - w razie potrzeby dobił czynnik (chociaż rury będą krótkie - jakieś 2 do 3 m.). Odpłatnie rzecz jasna.

Miejsce akcji w bloku w Łodzi / Retkinia. Jest ktoś, kto mógłby pomóc ?


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Amfan - 2016-06-21

sundayman napisał(a):Na dniach będę sobie w mieszkaniu instalował kilmatyzator (jakiś chinol np. z Castoramy).
Cały montaż mechaniczny , poprowadzenie rur itp najprawdopodobniej zrobię sobie sam - potrzebowałbym fachmana, który podjechałby i uruchomił - w razie potrzeby dobił czynnik (chociaż rury będą krótkie - jakieś 2 do 3 m.). Odpłatnie rzecz jasna.

Miejsce akcji w bloku w Łodzi / Retkinia. Jest ktoś, kto mógłby pomóc ?

Ja na pewno nie pojadę, żeby mi jeszcze moją nową piękną plastikową kartę zabrali Wink


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - miezala5 - 2016-06-21

Las Rąk!Wink


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - sundayman - 2016-06-22

Nie wiem za co by mieli komuś zabierać karty, imo proszę o dość prostą rzecz.
Fachman sobie sprawdzi , czy aby są przewodziki równo i pod odpowiednim kątem położone, tudzież czy aby dokręcone z odpowiednim momentem, coby przewodzik uziemienia nie odpadł... Albo czy tam kąty prowadzenia rureczek są aby należyte... Czyli jednym słowem - czy jest "należycie".
Pozwolenie na montaż od SM mam.

Co do jakości wykonania instalacji, śmiem twierdzić, że wykonałem może nie więcej, ale na pewno dużo bardziej skomplikowane instalacje w życiu, jako że prowadzę firmę m.in. od instalacji elektrycznych i smart home.
A i przemysłowe instalacje się robiło. Nie małe.

Dlatego wolę sam sobie zrobić, drodzy panowie. Zwłaszcza jak się czyta wątek o tym ile to instalacji w 1 dzień da się zrobić Smile Nie potrzebny mi też "autoryzowany instalator", bo mam w nosie gwarancję, całość ma służyć ze 2 lata max.

Tak że, drodzy panowie, jakby wam to delikatnie powiedzieć...Nie ma chętnego - trudno.
Prowadząc od kilkudziesięciu lat firmę w PL jestem przyzwyczajony do "nie da się", "nie opłaca się"...
Ja tam sobie jakoś radzę Big Grin


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Zbyszek80 - 2016-06-22

Skoro nie potrzebny Ci autoryzowany instalator i podbita gwarancja to skończ to sam skoro i tak większość zrobiłeś sam i masz pojęcie o manualnej robocie, do czego Ci ten instalator, coby popatrzył ?
Swoją drogą jak u Ciebie wyglądała sprawa tego pozwolenia z SM i długo to trwało ?


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - sundayman - 2016-06-22

Ano dlatego, że nie bardzo mi się podoba uruchamianie instalacji "na przedmuch" czynnikiem z agregatu. Wiem, że to się da zrobić. Ale - ponieważ nie zajmuję się tym tematem, to dla własnego dobrego samopoczucia, że jest na pewno OK, że nie wypuściłem za dużo, albo cośtam - wolałbym żeby to zrobił ktoś, kto ma w tym doświadczenie i czynnik pod ręką, w razie potrzeby.
Nie chodzi mi o to, żeby koniecznie w życiu wszystko samemu zrobić. Montaż mechaniczno-elektryczny nie jest problemem. Ale doktoryzować się w chłodnictwie nie mam zamiaru, bo nie moja działka, na ten rynek wchodzić nie będę (mam nadzieję Big Grin)
Jak będę musiał, to sobie zapewne uruchomię sam, ale skoro mógłby ktoś to zrobić z doświadczeniem, to tak bym wolał po prostu.


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - manitou - 2016-06-22

Problem leży gdzieś indziej. Nikt Ci tu nie napisze że podjedzie bo będzie to po prostu nieopłacalne bo:
-nie powinien brać jak za zwykły montaż tylko mniej bo sam dużo (90%) zrobiłeś Ty.
-nie zarobi na rabacie dla instalatora za sprzedany Tobie sprzęt bo sprzęt już masz.
Czyli w sumie wszystko się sprowadza do Twojego: "nie opłaca się". Jak to w tym kraju.

Poszukaj kogoś kto naprawia lodówki, zapytaj czy ma pompę próżniową i tyle.
Powodzenia.


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Fujitsu Szczecin - 2016-06-22

sundayman napisał(a):Ano dlatego, że nie bardzo mi się podoba uruchamianie instalacji "na przedmuch" czynnikiem z agregatu. Wiem, że to się da zrobić. Ale - ponieważ nie zajmuję się tym tematem, to dla własnego dobrego samopoczucia, że jest na pewno OK, że nie wypuściłem za dużo, albo cośtam - wolałbym żeby to zrobił ktoś, kto ma w tym doświadczenie i czynnik pod ręką, w razie potrzeby.
Nie chodzi mi o to, żeby koniecznie w życiu wszystko samemu zrobić. Montaż mechaniczno-elektryczny nie jest problemem. Ale doktoryzować się w chłodnictwie nie mam zamiaru, bo nie moja działka, na ten rynek wchodzić nie będę (mam nadzieję Big Grin)
Jak będę musiał, to sobie zapewne uruchomię sam, ale skoro mógłby ktoś to zrobić z doświadczeniem, to tak bym wolał po prostu.
Witam

Ja za taką usługę biorę 600zl/netto, podłączam przewody chłodnicze, elektryczne, sprawdzam poprawność odpływu skroplin, sprawdzam poprawność montażu. Później próba szczelności, próżnia, uruchomienie i sprawdzam poprawność działania układu. Rozprowadzeniem instalacji zajmują się instalatorz z firm zajmującymi się wykonywaniem na codzień instalacji sanitarnych. Powiem tak, różnie to wygląda... Wkurza mnie to że nie dadzą mi zarobić na materiale i wykonaniu instalacji... za każdym razem słyszę koszta, koszta koszta...

Rok temu wprowadziłem się do nowego mieszkania, klimatyzacje podłączyłem sobie sam, elektrykę robili mi elektrycy, instalacje robili instalator, schody stolarz i tak dalej... Jak drzwi wstawiły mi paprochy co nie mieli pojęcia(pięcioro drzwi w 2 godziny) to polecieli z drzwiami a potem z pracy ponieważ zniszczyli je w tracje montażu. Zamawialem drzwi w firmie zajmującej się montażem drzwi. Następne paprochy montowali mi kuchnie która zamówiłem w firmie która zajmuje się kuchniami. Wyleciały dwie ekipy z pracy, dyrektor ds. Reklamacji i zwrócili mi 20% wartości kuchni zadośćuczynienia. Kuchnie zmontowała mi dopiero po 7miesiącach walki fabryczna ekipa z nowych elementów ponieważ tamci je zniszczyli. Myślę że Szefowie tych firm wyciągnęli wnioski...

Do czego dążę, rozumiem trochę Ciebie ale uważam że każdy powinien robić to co umie najlepiej. Żyjemy w cywilizowanym kraju i możemy egzekwować swoje prawa. Uważam również że jeżeli biorę firmę która zajmuje się daną dziedziną i płace grubą kasę to wymagam najwyższej jakosci. Zasada działa w dwie strony. Śmieszne jest to ze rynek ma jeszcze tyle wolnych miejsc właśnie dla solidnych firm i wykonawców i paprochy z tego korzystają ponieważ ludzie kierują się niskimi kosztami na zasadzie: chciałbym dobra, tanią klimatyzacje z montażem za złotówkę. No i dostają...

Ja staram się trzymać od rynku klienta indywidualnego z daleka, wyjątkiem są klienci z polecenia. Jest inna rozmowa jak nie trzeba gaci ściągać. Tongue

Pozdrawiam


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - DBKlima - 2016-06-22

stefanbud napisał(a):Ja staram się trzymać od rynku klienta indywidualnego z daleka, wyjątkiem są klienci z polecenia.

Święte słowa ... dokładnie taką samą zasadę stosuję. Tylko firmy, a klient indywidualny tylko z polecenia.


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - sundayman - 2016-06-22

Moi drodzy, powiem tak - zaskoczony specjalnie nie jestem, ale jak za stosunkowo prostą operację (bo uruchomienie zainstalowanej klimy to max. 2h z przerwą na kawę, pizzę i obejrzenie TV) "nie opłaca się" za jakieś powiedzmy 200-300 zł (bez żadnego rachunku), to znaczy, że... jakby wam to delikatnie powiedzieć...
No - w każdym razie - widzę, że dobrze robię, że robię sam.
Sukcesów gospodarczych życzę Big Grin


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - joker - 2016-06-22

Temat powinien być zamknięty


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Zbyszek80 - 2016-06-22

Co to w ogóle za klima, jakiej mocy i ile to kosztowało ?


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Fujitsu Szczecin - 2016-06-22

sundayman napisał(a):Moi drodzy, powiem tak - zaskoczony specjalnie nie jestem, ale jak za stosunkowo prostą operację (bo uruchomienie zainstalowanej klimy to max. 2h z przerwą na kawę, pizzę i obejrzenie TV) "nie opłaca się" za jakieś powiedzmy 200-300 zł (bez żadnego rachunku), to znaczy, że... jakby wam to delikatnie powiedzieć...
No - w każdym razie - widzę, że dobrze robię, że robię sam.
Sukcesów gospodarczych życzę Big Grin
I nawzajem. Żegnaj.


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Bolas - 2016-06-22

Ja rozumie że nie ma lepszego fachowca od nas samych ale często spotykam się z takimi sytuacjami "zrób pan żeby działało" w szczególności wśród górników ci to mają mistrza. Zawsze wtedy pytam czy mogę sobie wpaść węgla nafedrować - choć nie wiem po co bo mam PC gruntową w domu Big Grin
Wierzę że kogoś znajdziesz choć pewnie za 300zł będzie ciężko ale szukaj dzwoń i pytaj.


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - User019 - 2016-06-22

Polecam zapoznanie się z artykułem
[reklama]


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - benedykt - 2016-06-22

Kiedyś miałem przyjemność montować klimę u kilku klientów indywidualnych. Nigdy więcej nawet z polecenia nie biorę takich tematów.
Niestety klient indywidualny to wrzód na d...
Wole budżetówkę i inwestycje.


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Bolas - 2016-06-22

Benedykt i chwała za to bo jest nisza dla kogoś innego - wiadomo kokosów nie ma ja za to nie rzucam się na głęboką wodę Big Grin


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Zbyszek80 - 2016-06-23

Jak dla mnie kol sundayman zamiast szukać na ogólnym forum fachowca to powinieneś wygoglować sobie firmy z miasta i dzwonić z pytaniem, bo tutaj kilka osób rozsianych po kraju więc sam widzisz


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - DBKlima - 2016-06-23

sundayman napisał(a):Moi drodzy, powiem tak - zaskoczony specjalnie nie jestem, ale jak za stosunkowo prostą operację (bo uruchomienie zainstalowanej klimy to max. 2h z przerwą na kawę, pizzę i obejrzenie TV) "nie opłaca się" za jakieś powiedzmy 200-300 zł (bez żadnego rachunku), to znaczy, że... jakby wam to delikatnie powiedzieć...
No - w każdym razie - widzę, że dobrze robię, że robię sam.
Sukcesów gospodarczych życzę Big Grin


Nie po to inwestujemy w sprzęt i w szkolenia by śrubunki komuś robić.
Za 200/300 zł to wypożycz sobie pompę plus kielichownicę i bądź bohaterem własnej chaty.


Pan przyjedzie i kombajnem mi tylko skosi to co kur...a kosą nie dałem radę. Dam na flachę.


Monter plus pomocnik plus samochód plus dojazd za ile 200-300 zł ? dniówki ? Śmiać się czy płakać :mad:
Każdy wie że ekipę monterów umawiasz na cały dzień na roboty a nie na chwilę czy 2 godziny.


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - obser - 2016-06-23

Średnio chyba co jakieś 2 tygodnie toczymy takie dyskusje.Może tak, jak kogoś "dziwna "propozycja nie interesuje,odpuśćmy.Schemat tych dyskusji jest identyczny.Rozsądnym wyjściem dla takiego Klienta jest propozycja Zbyszka80,tzn. skierowania zapytania do firm lokalnych.Nieraz ekipa ma trochę czasu po wykonaniu zadań,a nowej roboty się nie zaczyna,a jest po trasie ,to podjadą na 2 godzinki za 500-600 zł i ogarną temat.Może nawet mniej,bo nawet czytałem o fachmanach,co za 400 zł wykonują pełen montaż z rurami do 3 mb. Albo niech moderator kasuje te wątki, bo technicy też czytają forum i jest pokusa do fuchy.


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - sundayman - 2016-06-25

"Monter plus pomocnik plus samochód plus dojazd za ile 200-300 zł ? dniówki ? Śmiać się czy płakać mad
Każdy wie że ekipę monterów umawiasz na cały dzień na roboty a nie na chwilę czy 2 godziny."

Panowie, od 1991 roku prowadzę firmę (niedużą). Instalacje multimedialne, systemy sterowania, itp.
"Ekipę 2 osobową" to ja zamawiałem na dzień, jak potrzebowałem pospawać (nie miałem spawarki za 50.000) kilkadziesiąt światłowodów. Co i jak może zrobić "ekipa" to się mniej więcej orientuję.

Jeżeli koledzy muszą podjeżdżać wszędzie ekipami, żeby zrobić fuchę w godz. to cóż napisać...
Walka o "pokusę dla fuchy" też jest zabawna, bo jak ktoś naprawdę chce bo albo ma taki kaprys, albo np. nie ma kasy - zrobi sobie wszystko sam. Jak w zapodanym także tutaj poradniku.
Proponowałbym lobbować za zabronieniem sprzedaży klimatyzacji na wolnym rynku - tylko za pozwoleniem od ministra środowiska Smile

Żałosne to jest drodzy panowie. Jak ja chcę zarobić dużo pieniążków, to robię instalację dla instytucji. Tam są cuda na kijku ,o jakich panowie tutaj pewnie nie słyszeli. Ale, kiedy jest czasem prośba na forum związanym z moją branżą, zdarza mi się coś zrobić - nie tylko po kosztach ale i gratis, jak potrzeba. Rzadko ale bywa.
Tam przynajmniej jednak nikt nie robi cyrku, że "ktoś sobie fuchę zrobi". Ma ochotę - chce - niech robi.

A to co się tu uprawia to jest jakieś dziadowanie.
Albo to co robicie to jest poważny interes, i macie z tego tyle kasy, że wam się nie chce ruszyć d...
- to jeszcze rozumiem, albo - wręcz przeciwnie i koniecznie byście chcieli na każdym kroku krzyknąć wspomniane tu "600 zł netto".

Z ciekawości aż się przyjrzę - bo koszt inwestycji w waszej branży jest śmieszny - konieczne "wyposażenie" czy certyfikaty też. Kowalskiemu się oczywiście nie opłaca wydawać na samego siebie - ale z punktu widzenia biznesowego to grosze są. Może więc zatem warto zrobić wam konkurencję, skoro aż tak dobrze jest ?

Dodam jeszcze, bo zaraz mi ktoś napisze, że to taka branża, że cała wartość to magiczna, przekazywana z pokolenia na pokolenia wiedza.
To panom bym odpowiedział tak - niewątpliwie sprężarka i parownika mają swoje tajemnice.
Na ostatnich targach TRAKO było prezentowane przez pewną zagraniczną firmę urządzenie, którego jestem producentem. Know - how tam zawarte jest, jakby to powiedzieć... no może klimatyzacja w Space Shuttle by była odpowiednim porównaniem.
Zatem - chyba tutaj panom troszkę woda sodowa na tle tych "cudów" technologii uderzyła...

Ja swoją sprawę załatwiłem, więc nie będę się dalej produkował, bo nie ma o czym.
Miłej niedzieli życzę Big Grin


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - stoo - 2016-06-25

Działaj PanieSmile i ciekaw jestem czy tak chetnie będziesz jezdził na takie proste roboty w środku sezonuSmile


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - benedykt - 2016-06-25

Oczywiście że będzie jeździł i wszystko robił GRATIS Wink


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - sundayman - 2016-06-25

>czy tak chetnie będziesz jezdził na takie proste roboty w środku sezonu<
ja na pewno nie będę nigdzie jeździł, bo ja się najeździłem na montaże swego czasu.
Ale to nie w tym rzecz - jak ktoś pisze "nie robię, bo nie mam czasu - zarobiony jestem" - czyli równie dobrze może nic nie pisać, to ok. To jest normalne.
Tutaj jednak odbywa się omawianie "krzywdzącej moralnie i ekonomicznie propozycji". Wręcz szkodliwej społecznie.
Zresztą skoro "co jakieś 2 tygodnie toczymy takie dyskusje" to chyba nie chodzi o sezon, tylko właśnie dziadowanie.

Ja, kiedy zakładem swoją firmę produkcyjną, pierwsze urządzenia dostałem gratis od kolegi z konkurencji.
Dziś mógłbym nawet pracować dla jego klienta. A nadal jesteśmy kolegami. A kiedy pewien mój klient z dawnych czasów (prywatny) zadzwonił z prośbą, to jechałem do niego 30 km żeby mu pomóc. Gratis. Dołożyłem do tego paliwo. Stać mnie.
Zatem albo rybka albo pipka - albo się pracuje na rynku B2B tak jak ja, i zarabia tyle, że klientowi prywatnemu mówię, że nie robię detalistów, ale wtedy nie próbuję wyrwać kasy za duperele.
Albo robię detalicznie i nie piszę jak co poniektórzy że detalista to "syf z gilem".

A to już zupełnie inna bajka niż "nie mam czasu w sezonie". Bajka o mroźnym rycerzu - coś jak u Lema.
I jakoś mi się nawet pewne analogie nasuwają...


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Fujitsu Szczecin - 2016-06-26

https://youtu.be/T0bTBFNMBYc :lol: