Forum Klimatyzacja
poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split (/showthread.php?tid=9638)

Strony: 1 2


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - DBKlima - 2016-06-27

sundayman napisał(a):Zatem - chyba tutaj panom troszkę woda sodowa na tle tych "cudów" technologii uderzyła...
Nie tobie to oceniać .

sundayman napisał(a):Ja, kiedy zakładem swoją firmę produkcyjną, pierwsze urządzenia dostałem gratis od kolegi z konkurencji.
Dziś mógłbym nawet pracować dla jego klienta. A nadal jesteśmy kolegami. A kiedy pewien mój klient z dawnych czasów (prywatny) zadzwonił z prośbą, to jechałem do niego 30 km żeby mu pomóc. Gratis. Dołożyłem do tego paliwo. Stać mnie.

Zadzwoń do niego niech się zrewanżuje niech klimatyzację ci zamontuje.
Prowadzisz firmę ?
... jestem pewien że twoi pracownicy za miskę ryżu pracują, albo na fuchę, albo za darmo .


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - sundayman - 2016-07-01

Widać, że "byznesu" uczyłeś się na podwórku Big Grin
Mam chwilkę, więc dydaktycznie napiszę;

Robiłem swego czasu w pewnym szpitalu system integrujący cyfrową (światłowody) transmisję obrazu, danych, sterowania różnymi podsystemami jak. oświetlenie, kontrola dostępu, internet.
Do dyspozycji ordynatora oddano "studio", w którym z panela dotykowego może przesłać obraz i dane z urządzeń medycznych z sal operacyjnych na aule dydaktyczne - np. zrobić studentom zawody - która sala operuje szybciej Smile
Albo wrzucić transmisję z operacji do internetu, żeby kolega z Australii podpowiedział/

Dokumentacja tego systemu ma kilkaset stron. Schematy w formacie sporych płacht papieru.
Do zaprojektowania i oprogramowania wszelkich urządzeń potrzeba ludzi, którzy mają wiedzę i szkolenia z firm w rodzaju np. Crestrona.
Przy czym "oprogramowanie" to nie wciskanie guziczków "preset" Smile

Z kolei na działce produkcyjnej potrzebni są elektronicy-projektanci i programiści (sprawdź sobie zarobki pragramistów). Co gorsza - know-how zawarte w projektach często objęte jest NDA (wiesz co to jest ?) - bo warte jest kupę kasy. Przy czym kupa kasy to nie jest 100 tysi.

Naprawdę sądzisz, że takim ludziom można dać miskę ryżu ? Ciekawe też gdzie oni zrobią fuchę Smile
Widać widocznie sądzisz po własnym dziadowskim doświadczeniu.

BTW - drobiazg, o który prosiłem, zrobił pewien pan od przeglądów sporej firmy. Taką straszną fuchę odwalił, pewnie jego szef teraz rozpacza nad tą kasą którą stracił Smile

Smutne to jest, że tak właśnie jak na waszym forum w PL wygląda "byznes". Taki "byznes przaśny".


poszukiwany fachman do uruchomienia klimatyzacji split - Fujitsu Szczecin - 2016-07-01

Proszę o zamkniecie tematu lub usuniecie go do kosza.

Pozdrawiam