Forum Klimatyzacja
Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? (/showthread.php?tid=9681)



Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - Malacz330a - 2016-06-29

Witam.

W marcu zakladalem w mieszkaniu klimatyzacje, czekajac na 1 ciepla aby wkoncu moc sie rozkoszowac chlodkiem w mieszkaniu, lecz pojawil sie problem, klimatyzacja np. przy temperaturze zewnetrznej 20 stopni, i temperaturze wewnatrz pomieszczenia 24-25 schladza w maksie do 22 ale bardziej jest 23, na najwyzszych obrotach, sprezarka caly czas ''mieli''. Zadzwonilem do instalatora, ze cos jest nie tak przyjecali, pomierzyli- z klimatyzatorem wszystko OK. Lecz nadal nie schladza.

Mam Samsunga Prestige 3,5 kw, rozklad mieszkania jest nastepujacy:


http://www.fotosik.pl/zdjecie/6c3535ff01edefe2


Idac do tej ''firmy'' nie znalem sie na tym kompletnie, wiec liczylem na pomoc z ich strony, teraz dzwoniac po innych firmach kazdy mowi ze za mala moc chlodnicza, dzisiaj dzwonilem znowu do nich, wiec oni umywaja rece, ze sam salon z kuchnia by napewno schlodzil, a problem jest z tym przedpokojem ze przez to nie schladza, bo nie ma drzwi mozliwe, ale byli na miejscu znali dokladny rozklad pomieszczen i nikt wiekszego nie zaproponowal, tak samo jak i wiedzieli ze nie ma tam tych drzwi tylko jest otwarte.

Dodam jeszcze ze wysokosc pomieszczen 2,6 metra.

Co mam ztym dalej zrobic????

Dziekuje wszystki za ewentualna pomoc....


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - radekklimat - 2016-06-29

Zmierz dobrym termometrem temperaturę na wydmuchu z kratek na najwyższym biegu i napisz wynik pomiaru


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - Amfan - 2016-06-29

Włącz na maksa klimę i zrób pomiar temperatury na wylocie z klimy


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - aras - 2016-06-29

3,5 kW byłoby bardziej właściwe, ale myślę że 2,5 powinien bardziej schłodzić, tak jak wcześniej koledzy pisali , klima na max i temperaturę na wylocie podaj.


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - malacz330 - 2016-06-29

wiec tak przed chwila mierzone temperatura na zewnatrz 23, na klimatyzatorze 22, temperatura wylotowa 11-12 stopni, klimatyzator wlaczony od 17:30;/


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - barbie - 2016-06-29

temperatura nastawiona na pilocie ? ,tryb pracy na pilocie-przeczytaj instrukcję .


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - malacz330 - 2016-06-29

tryb pracy cool, temperatura 16 na pilocie. na auto i powiedzmy 20 czy 18 na pilocie tez lipa


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - Fujitsu Szczecin - 2016-06-29

Witam

Jak juz chcecie tak bardzo pomoc operatorowi to podpowiedzcie jak ma włączyć w tryb testowy i niech wtedy pomierzy wlot i wylot j.w. Ta klima jest pewnie z wypasiona elektroniką i klasy A++++ więc na zwyklych ustawieniach nie przekroczy pewnych wartości.

Pozdrawiam


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - DBKlima - 2016-06-30

... to ja zadam takie pytania:
- jaką temperaturę chcesz uzyskać
- jakie nastawy są na pilocie (zdjęcie)
- poddaj temperaturę na wlocie i na wylocie (zdjęcie)
- ile godzin z tymi nastawami pracuje klimatyzator na dobę (1h ,2h, 24h) Tongue
- jak długa jest instalacja chłodnicza


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - barbie - 2016-06-30

zmierz pobór prądu cęgami ,zobacz czy zawory jednostki zewnętrznej są całkowicie otwarte ,zobacz czy nie wycieka olej przy śrubunkach .


Prestige 3,5 kw slabo chlodzi, czyzby blad instalatora? - miezala5 - 2016-06-30

Zatrudnij sie w Firmie zajmującej się klimatyzacja popracuj dwa lata uwaznie,zrób pare kursów ASO klimatyzacji i dasz rade cos z tym zrobić!Wink))

!Smile))
Żartowałem ale tak jak czytałem powyżej to mi sie napisało!
Daj wiecej danych!
Przy tych temp na zewnatrz powinno dac rade ale pewnie drzwi do Sypialni tez masz otwarte i do Łazienki?
Trzeba było dać 5kW!