Forum Klimatyzacja
Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC (/showthread.php?tid=9682)



Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC - Zhan - 2016-07-01

Witam,

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polegają różnicę między klimatyzatorami z tytułu? Z danych papierowych wynika, że LCC ma sprężarkę Toshiby (która de facto w nowszych modelach występuje w wersjach 3,5kW) i 2,6kW, LGC ma sprężarkę Panasonica (niemal dwukrotnie lżejsza) i 2,5kW. Poza tym, pomijając niewielkie różnice w głośności obydwu modeli i innego kształtu jednostki wewnętrznej wydają się bliźniacze> Jednak LCC jest około 1000zł netto droższy w zakupie. Czy ta różnica w cenie wynika tylko z typu użytej sprężarki? Czy warto dopłacać te 1000zł czy lepiej wziąć tańszy model?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC - Czesio - 2016-07-01

Mój dziadek mawiał: ...ciężkie, pewnie musiało kosztować... zadaj to pytanie naukowcom z Klima-Thermu.

Pozdrawiam


Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC - Fujitsu Szczecin - 2016-07-01

Zhan napisał(a):Witam,

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polegają różnicę między klimatyzatorami z tytułu? Z danych papierowych wynika, że LCC ma sprężarkę Toshiby (która de facto w nowszych modelach występuje w wersjach 3,5kW) i 2,6kW, LGC ma sprężarkę Panasonica (niemal dwukrotnie lżejsza) i 2,5kW. Poza tym, pomijając niewielkie różnice w głośności obydwu modeli i innego kształtu jednostki wewnętrznej wydają się bliźniacze> Jednak LCC jest około 1000zł netto droższy w zakupie. Czy ta różnica w cenie wynika tylko z typu użytej sprężarki? Czy warto dopłacać te 1000zł czy lepiej wziąć tańszy model?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam

A kolega coś nie namieszał w latach, cennikach i modelach?

Pozdrawiam


Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC - Zhan - 2016-07-01

stefanbud napisał(a):A kolega coś nie namieszał w latach, cennikach i modelach?

Nie bardzo rozumiem, mam na myśli urządzenia, dostępne jeszcze dziś w sprzedaży, na przykład tu:

Klimatyzator FUJITSU ASYA09LCC/AOYR09LCC

Klimatyzator FUJITSU ASYA09LGC / AOYR09LGC



Wiem, że LCC to stary model ale kiedyś chyba cieszył się dobrą opinią a mi jakoś nie specjalnie zależy na nowościach.

Pozdrawiam


Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC - Zhan - 2016-07-01

Czy ja źle wklejam linki czy administrator je wycina podejrzewając działanie reklamowe?


Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC - hdtv - 2016-07-01

Zhan napisał(a):
stefanbud napisał(a):A kolega coś nie namieszał w latach, cennikach i modelach?

Nie bardzo rozumiem, mam na myśli urządzenia, dostępne jeszcze dziś w sprzedaży, na przykład tu:

Klimatyzator FUJITSU ASYA09LCC/AOYR09LCC

Klimatyzator FUJITSU ASYA09LGC / AOYR09LGC



Wiem, że LCC to stary model ale kiedyś chyba cieszył się dobrą opinią a mi jakoś nie specjalnie zależy na nowościach.

Pozdrawiam

To że ASYA09LCC/AOYR09LCC "wisi" na stronie nie znaczy że faktycznie mają taką jeszcze na sprzedaż - dzwoniłeś i są faktycznie? Wątpie - ASYA09LGC / AOYR09LGC to już model który od roku chyba ma następce a co dopiero tamten.....Ja używam w domu dwie jednostki Fuji RSG09/ ROG09 czyli z tego co piszesz z kompresorami panasa i nie narzekam. Nie widzę potrzeby dawania ponad 1K więcej (czyli k.50% ceny!!!! za nowe które kupowałem) tylko za lepszy kompresor. O ile jest on faktycznie lepszy bo że cięższy to jeszcze o tym nie świadczy. A gwarancja 5 lat jest więc.....


Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC - Zhan - 2016-07-01

hdtv napisał(a):To że ASYA09LCC/AOYR09LCC "wisi" na stronie nie znaczy że faktycznie mają taką jeszcze na sprzedaż - dzwoniłeś i są faktycznie? Wątpie - ASYA09LGC / AOYR09LGC to już model który od roku chyba ma następce a co dopiero tamten.....Ja używam w domu dwie jednostki Fuji RSG09/ ROG09 czyli z tego co piszesz z kompresorami panasa i nie narzekam. Nie widzę potrzeby dawania ponad 1K więcej (czyli k.50% ceny!!!! za nowe które kupowałem) tylko za lepszy kompresor. O ile jest on faktycznie lepszy bo że cięższy to jeszcze o tym nie świadczy. A gwarancja 5 lat jest więc.....
Oczywiście, że sprawdzałem, LCC mają na stanie, nawet dostałem zdjęcie jednostki wewnętrznej leżącej w magazynie. Nie pisałem o Fuji tylko o Fujitsu, być może tam też jest Panasonic ale pisałem o Fujitsu. Wiesz, ja zasadniczo też wolałbym kupić taniej niż drożej jeśli nie ma różnicy w działaniu, dla tego właśnie pytam o różnice. Natomiast jeśli jest to uzasadnione to kupując coś na lata wolę wydać więcej. Wagę podałem jako ciekawostkę, czasem jednak masa jest potwierdzeniem solidności, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie musi tak być. Dla mnie istotniejsze jest to, że te same kompresory co w 09LCC są też w 12LCC i 12LGC czyli prawdopodobnie ma on spory zapas wydajności i chyba może się to na przykład przekładać na szybkość schładzania? Tak na mój chłopski rozum. Natomiast chłodnictwo to zupełnie nie moja branża i poza domysłami kompletnie nie wiem czy Toshiba jest aż tak dobra żeby tyle dopłacać. Pamiętam natomiast, że jak interesowałem się tym trochę kilka lat temu to produkty Toshiby traktowane były jako najwyższa półka. Ale mam też świadomość, że urządzenie typu split to nie tylko kompresor.


Fujitsu ASYA09/AOYR09 LCC vs. LGC - hdtv - 2016-07-02

Fuji, Fujitsu, General to ten sam kliamtyzator