Forum Klimatyzacja
klimatyzacja na 1 duży pokój - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: klimatyzacja na 1 duży pokój (/showthread.php?tid=9683)



klimatyzacja na 1 duży pokój - gość123 - 2016-07-01

chcę kupić i zainstalować klimatyzację w pokoju, obliczyłem że moc powinna wynosić około 5 kW (duży pokój z wysoko położonym sufitem), i teraz myślę jakie urządzenie wybrać - podoba mi się takie coś: http://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/klimatyzatory-wentylatory-osuszacze/klimatyzatory/klimatyzator-split-ms12fu-18hrfn1-q-celcia,p335995,l1037.html
może w tej samej cenie lepiej jakieś inne o bardziej odpowiednich parametrach?
a) budynek - zabytkowa kamienica, mieszkanie wlasnosciowe z balkonem, tam na podłodze stalaby jednostka zewnętrzna czyli jedyna ingerencja to wywiercenie w scianie zewnętrznej dziury na przewody z jednostki wewnętrznej, wymagane jest zapytanie o zgodę?
b) przyszlo mi na myśl żeby to zrobić samodzielnie, ale nie mam zadnych kwalifikacji w tym kierunku a czytałem że błędne wykonanie etapów montażu może spowodować błędne działanie a nawet zniszczenie urządzenia, czytałem też że jest to zagrożone karą administracyjną. Dlatego wolę aby wszystkie etapy montażu były wykonane przez specjalistów, tylko że na tej stronie internetowej leroy merlin nie widzę takiej możliwości, w takim razie jak to załatwić?


klimatyzacja na 1 duży pokój - obser - 2016-07-01

Zrób to sam i oby nie powstał tu zaraz tasiemiec. Nikt rozsądny za taką robotę się nie weźmie i nie chodzi tu o kasę. Problemów nie chce nikt. Market sprowadził sobie parę kontenerków klim,potem będą potrzene części,a tu lipa.To nie on/off,aby coś zakombinować,tu płyty (małe komputerki) gadają ze sobą cyfrowo. A jak kamienica jest pod konserwatorem,to zrobienie takiej dziurki może być niemałym problemem.


klimatyzacja na 1 duży pokój - DBKlima - 2016-07-01

gość123 napisał(a):może w tej samej cenie lepiej jakieś inne o bardziej odpowiednich parametrach?
Kupując w markecie budowlany zapłacisz x2 za montaż .
Klimatyzacja zakupiona w firmie z montażem wyjdzie taniej .

gość123 napisał(a):a) budynek - zabytkowa kamienica, mieszkanie wlasnosciowe z balkonem, tam na podłodze stalaby jednostka zewnętrzna czyli jedyna ingerencja to wywiercenie w scianie zewnętrznej dziury na przewody z jednostki wewnętrznej, wymagane jest zapytanie o zgodę?
Tak musisz mieć zgodę

gość123 napisał(a):b) Dlatego wolę aby wszystkie etapy montażu były wykonane przez specjalistów, tylko że na tej stronie internetowej leroy merlin nie widzę takiej możliwości, w takim razie jak to załatwić?
Zadzwoń do kilku firm zaproś niech ci wycenią .


klimatyzacja na 1 duży pokój - Bolas - 2016-07-03

Tym bardziej że w tej cenie można dostać coś co ma chociaż nazwę troszkę znaną i serwis bardziej dostępny.


klimatyzacja na 1 duży pokój - lutek34 - 2016-07-03

Napiszę coś jako użytkownik dwóch klimatyzatorów Galanz 2,5kW i 3,5kW w domu jednorodzinnym, większa jednostka jest zamontowana w salonie z otwartą kuchnią i jadalnią łącznie 60m. Mniejszą jednostkę zamontowałem na poddaszu gdzie jest znacznie cieplej jak na dole. W ostatnie upały dochodzące do 35stopni klimatyzator na górze pracowała non stop, schładzając pomieszczenie w którym jest zamontowany do 20 stopni a resztę pomieszczeń do 24-25 stopni a co jest najlepsze to na dole bez włączania klimatyzatora miałem 24 stopnie. Tak więc jeden klimatyzator na górze jest w stanie schłodzić cały dom.
Wracając do pytania to według mnie (użytkownika) jednostka 5kW jest znacznie za duża jak na jeden pokój, musisz zdać sobie sprawę z tego że instalatorzy będą wpychać jak największą jednostkę bo mają na tym większy zarobek.


klimatyzacja na 1 duży pokój - Amfan - 2016-07-03

lutek34 napisał(a):Napiszę coś jako użytkownik dwóch klimatyzatorów Galanz 2,5kW i 3,5kW w domu jednorodzinnym, większa jednostka jest zamontowana w salonie z otwartą kuchnią i jadalnią łącznie 60m. Mniejszą jednostkę zamontowałem na poddaszu gdzie jest znacznie cieplej jak na dole. W ostatnie upały dochodzące do 35stopni klimatyzator na górze pracowała non stop, schładzając pomieszczenie w którym jest zamontowany do 20 stopni a resztę pomieszczeń do 24-25 stopni a co jest najlepsze to na dole bez włączania klimatyzatora miałem 24 stopnie. Tak więc jeden klimatyzator na górze jest w stanie schłodzić cały dom.
Wracając do pytania to według mnie (użytkownika) jednostka 5kW jest znacznie za duża jak na jeden pokój, musisz zdać sobie sprawę z tego że instalatorzy będą wpychać jak największą jednostkę bo mają na tym większy zarobek.

Na jakiej podstawie twierdzisz ,że warunki zabudowy są podobne jak u Ciebie , może gość123 ma 10m2 powierzchni okien od południa . Nie wprowadzaj ludzi w błąd


klimatyzacja na 1 duży pokój - lutek34 - 2016-07-03

obser napisał(a):Na jakiej podstawie twierdzisz ,że warunki zabudowy są podobne jak u Ciebie

Mam nadzieję że przeczytałeś to co ja napisałem ze zrozumieniem. Wątpię żeby nawet 10m2 okien od południowej strony było gorsze od poddasza docieplonego zaledwie 15cm wełny.
W salonie mam dwa okna właśnie od południowej strony i jak włączę klimatyzator w salonie to po około pół godziny muszę go wyłączyć bo robi się bardzo zimno a ustawienie żądanej temperatury powiedzmy 25stopni nie powoduje jego wyłączenia a jedynie chyba zmniejszeniem mocy klimatyzatora co nadal powoduje spadek temperatury. Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd a jedynie podzielić się swoim doświadczeniem, teraz jedynie żałuję że większej jednostki nie zamontowałem na poddaszu a mniejszej w salonie.


klimatyzacja na 1 duży pokój - Amfan - 2016-07-04

lutek34 napisał(a):
obser napisał(a):Na jakiej podstawie twierdzisz ,że warunki zabudowy są podobne jak u Ciebie

Mam nadzieję że przeczytałeś to co ja napisałem ze zrozumieniem. Wątpię żeby nawet 10m2 okien od południowej strony było gorsze od poddasza docieplonego zaledwie 15cm wełny.
W salonie mam dwa okna właśnie od południowej strony i jak włączę klimatyzator w salonie to po około pół godziny muszę go wyłączyć bo robi się bardzo zimno a ustawienie żądanej temperatury powiedzmy 25stopni nie powoduje jego wyłączenia a jedynie chyba zmniejszeniem mocy klimatyzatora co nadal powoduje spadek temperatury. Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd a jedynie podzielić się swoim doświadczeniem, teraz jedynie żałuję że większej jednostki nie zamontowałem na poddaszu a mniejszej w salonie.

Na jakiej podstawie twierdzisz,że 10m2 okien nie jest gorsze od poddasza ocieplonego 15cm wełną?.


klimatyzacja na 1 duży pokój - DBKlima - 2016-07-04

lutek34 napisał(a):Wracając do pytania to według mnie (użytkownika) jednostka 5kW jest znacznie za duża jak na jeden pokój, musisz zdać sobie sprawę z tego że instalatorzy będą wpychać jak największą jednostkę bo mają na tym większy zarobek.
Komu ty tą ciemnotę chcesz wciskać na forum branżowym .... 3.5 kW na 60m2 :lol: :lol: :lol:
Jeszcze napisz że w lato w każdym pokoju masz taką samą temperaturą jaką ustawię na pilocie od klimatyzatora.


klimatyzacja na 1 duży pokój - obser - 2016-07-04

Ja mam przy schodach na nieużywane piętro zamontowany Galanz 7 kW i schładza mi dół (zamontowany nisko ok.1,7 m od sufitu- aby specjalnie nie pobierał za dużo powietrza z góry) i wystarcza też,ale w upalne dni ,aby w pokoju od strony południowej mieć znośnie muszę pozamykać pokoje od wschodu.Chłodzi to 3 pokoje i jadalnię,ok.60-70 m2. Chętnie zakupiłbym 3,5 kW coby mi to wszystko ogarnął.Podaj dokładny model,to sobie wymienię.


klimatyzacja na 1 duży pokój - DBKlima - 2016-07-04

obser 7kW - a nie jak ten gość wyżej - co pisze o 3,5 i 2,5kW na 60m2


klimatyzacja na 1 duży pokój - obser - 2016-07-04

" W ostatnie upały dochodzące do 35stopni klimatyzator na górze pracowała non stop, schładzając pomieszczenie w którym jest zamontowany do 20 stopni a resztę pomieszczeń do 24-25 stopni a co jest najlepsze to na dole bez włączania klimatyzatora miałem 24 stopnie. Tak więc jeden klimatyzator na górze jest w stanie schłodzić cały dom"

Z tego wynika,że 3,5 na całą chałupę to świat. 60 m2 to dół i jeszcze poddasze ze 40 m2.Jak jest 35 na dworze to 24 w pokoju to nawet za mało,mi w zupełności starczy 26 st. I to obala moją całą wiedzę. Montowałem kiedyś Galanz-y dopóki Cen Kli nie zaczęła kombinować na Allegro,ale ten to jakiś Galanz Turbo.


klimatyzacja na 1 duży pokój - Bolas - 2016-07-04

Ja mam kanal na poddaszu 3.5kW i daje rade w te upaly z 30 wew zejsc na 24 w 2-3h co mnie zadawala ale nie schlodze calego 130m2 domu mimo posiadania reku. Nie widze tez sensu posiadania w domu stref o tak duzym zroznicowaniu temperatur.


klimatyzacja na 1 duży pokój - Amfan - 2016-07-04

lutek34 napisał(a):musisz zdać sobie sprawę z tego że instalatorzy będą wpychać jak największą jednostkę bo mają na tym większy zarobek.

Na jakiej podstawie twierdzisz ,że na dużych urządzeniach jest większy zarobek .To tak jak byś powiedział ,że ci co sprzedają duże auta to wpychają je bo mają na tym duży zarobek, a cena mercedesa ciężarowego jest taka sama jak klasy B